• Jest szansa na podniesienie płacy minimalnej?
  Jesteśmy w trackie uzgodnień minimalnego wynagrodzenia; kwestia ta zostanie ustalona między ministrami "w trybie obiegu" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • Lista zawodów zwolnionych z testu rynku pracy przyspieszy rekrutację cudzoziemców?
  Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej rozszerzyło listę zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy. Czy to rozwiązanie ułatwi szybsze pozyskiwanie pracowników z zagranicy?

 • Pilkington IGP otworzy zakład w Białymstoku. Firma rusza z rekrutacją
  Pilkington IGP rozpoczyna rekrutację pracowników do nowo powstającego zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Poszukiwani są przede wszystkim operatorzy maszyn przetwórstwa szkła, krajacze oraz pracownicy spedycji.

 • Połowa Polaków nie wybierze się na urlop. Wśród przyczyn kłopoty z wzięciem wolnego
  W tym roku prawie 50 proc. Polaków wybiera się na wakacyjny urlop. Większość zamierza wypoczywać nie dłużej niż dwa tygodnie – wynika z badania Barometr przeprowadzonego na zlecenie Provident Polska.

 • Przemysł piwowarski napędza zatrudnienie
  19,4 mld zł to wielkość wkładu branży piwowarskiej w gospodarkę narodową, czyli tzw. wartość dodana. Tyle według analiz przedstawionych w raporcie Deloitte Polska przemysł piwowarski wniósł do polskiego PKB w 2017 roku.

 • Sztuczna inteligencja - będzie za nas pracować czy przyniesie nam apokalipsę?
  Tak, ta obawa od dziesiątków lat w nas tkwi: w niekontrolowany sposób rozwijana sztuczna inteligencja w końcu zwróci się przeciw człowiekowi. Zmarginalizuje go lub zniszczy.

 • Waloryzacja rent i emerytur w 2019 roku. Będą powody do zadowolenia?
  Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r; koszt waloryzacji oszacowano na około 6,86 mld zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

 • Ile wynosi wynagrodzenia za czas choroby w 2018 roku?
  Podstawa wynagrodzenia chorobowego pracownika nie może być niższa od kwoty minimalnego wynagrodzenia, po pomniejszeniu o kwotę odpowiadającą 13,71 procent, czyli składkom na ubezpieczenia społeczne finansowane przez zatrudnionego.

 • 10 lipca Trybunał zbada zniesienie limitu trzydziestokrotności
  Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozprawy w sprawie wniosku prezydenta o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy, która znosi tzw. limit trzydziestokrotności, czyli limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

 • Pakiety medyczne dla pracowników można zaliczyć do kosztów
  Pracodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup abonamentów medycznych dla swoich pracowników. Odliczeniu podlegają także zakupy pakietów dla członków rodzin pracownika.

 • Zmiany w refundacji składek z PFRON
  Niepełnosprawny, który prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą i korzysta z refundacji składek z PFRON, nie musi już czekać ze złożeniem wniosku o refundację do następnego dnia po opłaceniu składek.

 • Ciąża po zasiłku rehabilitacyjnym
  Od maja 2015 roku do grudnia byłam na L4(zasiłek chorobowy), został wykorzystany maksymalnie, tj. 182 dni. Później złożyłam wniosek do ZUS-u o zasiłek rehabilitacyjny, który został całkowicie wyczerpany.

 • Czy powierzając pracownikowi okresowo inną pracę, można wypłacić mu niższe wynagrodzenie?
  Co do zasady, postanowienia umowy o pracę określające rodzaj pracy lub stanowisko, mają charakter wiążący dla obu stron umowy. Stąd też do ich zmiany wymagana jest zasadniczo zgoda obu stron.

 • Izrael: płace mocno w górę
  Średnia miesięczna pensja w Izraelu w marcu 2018 roku wyniosła 10 867 NIS (szekli) – co stanowi wzrost o 6% w porównaniu do miesiąca poprzedniego.

 • MON przyznało podwyżki cywilnym pracownikom wojska
  Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że cywilni pracownicy wojska otrzymają średnio 200 PLN brutto podwyżki.

 • Podsumowanie raportu „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku”
  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku” wydanego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.