• Raport Banku Światowego wieszczy kolosalne zmiany w pracy i edukacji
  Bank Światowy (BŚ) ogłosił nowy raport o pracy i kapitale ludzkim. W świetle dokumentu zmieni się wszystko: od charakteru pracy, przez firmy, po opiekę socjalną państwa nad obywatelami.

 • Rodzice zapłacą składki na ubezpieczenie korepetytora?
  Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

 • We wrześniu 2018 spadły płace i zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw
  Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2018 r. wyniosło 6,224 mln osób i było o 3,3 proc. wyższe niż rok temu. Z kolei przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wyniosło 4771,86 zł i było o 6,7 proc. wyższe niż przed rokiem.

 • Wojsko będzie rekrutować w centrach handlowych
  Wojsko zamierza regularnie odwiedzać centra handlowe i inne miejsca publiczne, by zachęcić do wstępowania w szeregi armii. Armia chce przekonać młodych ludzi stabilnością zatrudnienia - podaje Gazeta.pl

 • Zacierają się granice między czasem pracy a prywatnym
  Technologie mobilne zmieniają wzorce pracy i życia pracowników w Europie i prowadzą do zatarcia granic między czasem prywatnym a służbowym. Zdania o efektywności pracy elastycznej pozostają podzielone.

 • 25 najlepszych miejsc pracy na świecie
  Ogłoszono najnowszy ranking 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy w skali całego świata. Żeby znaleźć się na liście tworzonej przez Great Place to Work liderzy musieli pokonać 7 tys. innych firm.

 • Korepetycje jak biznes - skarbówka uważa korepetytorów za przedsiębiorców
  Skarbówka kwestionuje rozliczenie osób, które udzielają lekcji w sposób zorganizowany i ciągły. Spory idą o to, co to oznacza w praktyce.

 • Kwieciński: Lukę na rynku pracy powinni wypełnić Polacy z zagranicy
  Lukę na rynku pracy powinni wypełnić Polacy z zagranicy - mówił w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że również w kraju są jeszcze niewykorzystane zasoby.

 • ZUS: Pracownicy etatowi wciąż muszą się składać na przedsiębiorców
  Wypłaty zasiłków chorobowych i macierzyńskich z roku na rok są coraz mniejsze. Ale systemowi i tak daleko do samofinansowania.

 • Dziś to pracownicy "rekrutują" pracodawcę. Biuro może mieć decydujące znaczenie
  W czasach walki firm o wyspecjalizowanych pracowników działania employer brandingowe stają się coraz bardziej kluczowe. Osoby aplikujące do danej firmy poszukują informacji o tym, jaka atmosfera panuje w firmie.

 • Keystone znalazło odpowiedź na pytanie, jak zarządzać zespołem
  W czasie, kiedy coraz głośniej mówi się o konieczności poprawy efektywności pracy, jej komfortu czy procesów rekrutacyjnych, katowicka firma doradcza Keystone Consulting wprowadziła na polski rynek nowatorskie narzędzie.

 • Kwieciński: Polska to atrakcyjna przystań dla inwestorów
  Decyzje agencji ratingowych to bardzo pozytywny i czytelny sygnał dla inwestorów. Polska to dla nich bezpieczna i atrakcyjna przystań - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Praca dla kierowcy. Ile mogą zarobić?
  Według szacunków w Polsce może brakować nawet 100 tys. zawodowych kierowców. Firmy szukają obecnie zarówno osób rozpoczynających pracę w fachu, jak i doświadczonych pracowników.

 • Tym 5 branżom brakuje 500 tysięcy pracowników. Wykształcenie wyższe nie wszystkim jest potrzebne
  W nowym roku akademickim na polskich uczelniach kształci się ok. 1,3 mln studentów. Tyle że w branżach, gdzie najbardziej brakuje pracowników, wykształcenie wyższe wcale nie jest wymagane.

 • Co należy wiedzieć, zakładając startup w branży blockchain w Polsce?
  Branża startupów blockchain wykształciła unikalną, nową metodę finansowania projektów – poprzez tzw. Pierwotną Ofertę Monet, czyli Initial Coin Offering (ICO).

 • Dobry zespół jest jak podwórkowy gang
  Efektywność działania zarówno poszczególnych pracowników, jak i całych zespołów zależy od kilku czynników, które można pogrupować i nazwać: wspierającą organizacją, siłą samego zespołu, wreszcie inspiracyjnym przywództwem.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.