• MRPiPS: stopa bezrobocia w lipcu utrzymała się na poziomie – 5,9 proc.
  Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 5,9 proc. i w porównaniu z czerwcem utrzymała się na tym samym poziomie - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Praca marzeń dla łasuchów
  Producent Nutelli poszukuje 60 amatorów gotowych testować ich produkty i półprodukty w siedzibie firmy we włoskiej Albie. Doświadczenie nie jest wymagane.

 • Praca w Sopocie, Gdańsku, Gdyni. Ile zarabia się w Trójmieście?
  Z raportu firmy doradczej Sedlak & Sedlak wynika, że w 2017 roku w Trójmieście najwięcej zarabiali pracownicy zatrudnieni w branży IT, w przemyśle ciężkim i w bankowości.

 • Robotyzacja zmniejszy zatrudnienie w usługach finansowych
  Sektor finansowy wydaje na automatyzację procesów najwięcej na świecie. Inwestycje zwracają się w rok - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu" powołując się na badania A.T. Kearney i Arvato. W ciągu dekady robotyzacja może zmniejszyć zatrudnienie w branży o 48-53 proc.

 • Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Ostatnia szansa na zgłoszenia
  Jeszcze tylko dziś (6 sierpnia) innowacyjne, prorozwojowe firmy, które pełnią istotną rolę na rynku pracy mogą zgłaszać się do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

 • Tylko w trzech województwach średnia pensja spada poniżej 4 tys. zł
  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w czerwcu 2018 r. wyniosło 4848,16 zł i wzrosło w odniesieniu do czerwca 2017 r. o 7,5 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3,2 proc. jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach?

 • Jak skutecznie pracować nocą
  Wiele zawodów wymaga regularnej pracy na nocnej zmianie, ale także pracownicy biurowi - przyzwyczajeni do pracy w regularnych godzinach w ciągu dnia - mogą czasem stanąć przed koniecznością pracy w nocy.

 • Lubisz grać? Graj w pracy!
  O tym, czym jest grywalizacja i jaką rolę ma do spełnienia w Nielsen Operations Center (NOC), gdzie zatrudnionych jest ponad 500 osób , mówi Mateusz Zimowski, Competence Center and Performance Director w Nielsenie.

 • Przerwij urlop i wracaj do pracy - czy pracodawca może tego żądać?
  Prawo do urlopu wypoczynkowego jest jednym z podstawowych praw pracownika. Są jednak sytuacje, w których pracodawca ma prawo zażądać przerwania urlopu i powrotu pracownika do pracy.

 • Unijni posłowie chcą zmian w urlopach dla rodziców
  Parlament Europejski planuje nowe przepisy umożliwiające rodzicom i opiekunom lepsze godzenie życia zawodowego i prywatnego. Regulacje mają wesprzeć kobiety na rynku pracy i skuteczniej zachęcić ojców do korzystania z urlopów rodzinnych.

 • Czy pracodawca, który nie wie o ciąży, może mnie zwolnić?
  Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Podczas trwania tego urlopu zaszłam w kolejną ciążę. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do grudnia 2020 roku.

 • Polacy coraz chętniej zakładają firmy
  W Polsce powstaje coraz więcej nowych firm. To m.in. wynik ułatwień dla młodych przedsiębiorców, którzy przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności są zwolnieni ze składek.

 • 6 trendów na rynku kandydata w 2018 roku
  Co drugi pracownik chce pracować zdalnie i mieć elastyczne godziny pracy. Liczba ofert pracy przypadających na jednego kandydata stale się zwiększa. Takie informacje zawiera najnowszy raport agencji Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów”.

 • BBC pozytywnie ocenia projekt ustawy o rynku pracy, ale ma kilka sugestii
  Zakończyły się konsultacje publiczne projektu ustawy o rynku pracy. Business Centre Club pozytywnie przyjął inicjatywę zastąpienia dotychczasowej ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nowym aktem prawnym.

 • CFO według innych CFO - ma być naukowcem, inżynierem, pilotem, coachem
  Na podstawie rozmów z dyrektorami finansowymi z różnych branż i regionów firma doradztwa personalnego Michael Page sporządziła raport CFO Insight.

 • Drzemka w trakcie szkolenia? W tym banku to możliwe
  Santander Consumer Bank zafundował swoim pracownikom w ramach szkolenia... sesję drzemki Vinci Power Nap w Kawiarence Snu. W czym tkwi skuteczność tej metody?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.