• Wysoka pensja dla ciężarnej może naruszać zasady współżycia społecznego
  Jeśli pracownicy w pierwszych dniach ciąży przyznano wysoką pensję, która znacznie przewyższała wynagrodzenie pracownika zatrudnionego wcześniej na tym stanowisku, to świadczy to o celowym zawyżeniu wynagrodzenia - orzekł Sąd Apelacyjny w Lublinie.

 • Światowy dzień BHP poświęcony młodym pracownikom
  Poprawa bezpieczeństwa i zdrowia młodych pracowników oraz doprowadzenie do zakończenia pracy dzieci - to wiodące tematy obchodów tegorocznego Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

 • Branża IT czeka na młode mamy
  Według szacunków w Polsce jest ok. 50 tysięcy wakatów w branży IT. Dlatego firmy chcą zachęcić do przekwalifikowania młode mamy, którym tego typu praca oferuje sporo korzystnych rozwiązań, m.in. możliwość zdalnego wykonywania obowiązków.

 • Dyrektor HR na godziny? To alternatywa dla małych i średnich firm
  W małych i średnich firmach funkcje HR powierzane są często osobom młodym i niedoświadczonym. To błąd. Jak sprawić, by spółka z MŚP zaczęła prowadzić nowoczesną politykę personalną? I kto miałby się tym zająć?

 • Imperial Tobacco Polska dowiezie za darmo do pracy. Skusi pracowników?
  Imperial Tobacco Polska poszerza ofertę lokalizacji, z których pracownicy dojadą do fabryki w podpoznańskich Jankowicach za darmo. Liczy, że w ten sposób uda się przyciągnąć nowe osoby do firmy.

 • Jednolity Obszar Inwestycyjny - co to oznacza w praktyce? Tadeusz Kościński: Stawiamy na wysokopłatne miejsca pracy
  Jednolity Obszar Inwestycyjny, czyli Polska Strefa Inwestycji zamiast 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych – to założenia nowej ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, której projekt został przyjęty 20 lutego przez rząd.

 • Małopolscy studenci coraz chętniej garną się do biznesu i zakładają swoje firmy
  Niemal co trzeci student ostatniego roku myśli o założeniu własnej firmy. Jeszcze odważniej o swoim biznesie myślą żacy z małopolskich prywatnych uczelni – tu odsetek sięga nawet 46 proc.

 • Metropolitalne Targi Pracy Pomorza. W strefie pracy będzie czekało prawie 100 firm
  VII Metropolitalne Targi Pracy odbędą się 18 kwietnia w Gdańsku. To nie tylko okazja do zapoznania się z ofertą firm. Fotograf zrobi profesjonalne zdjęcie do CV, a specjaliści HR pomogą dopracować dokumenty aplikacyjne i zdradzą tajniki rozmów kwalifikacyjnych.

 • Nie wszyscy będą mogli skorzystać z wolnej majówki. Sprawdź, kto może
  W 2018 roku pracownicy mogą skorzystać z aż siedmiu długich weekendów, a najbliższą okazją do wypoczynku jest majówka.

 • Oferty i rekrutacja: Jakiej pracy szukają Polacy, a jaką oferują pracodawcy?
  Kierowca, przedstawiciel handlowy, a sprzedawca, pracownik biurowy, księgowy i kierownik - to najczęściej wyszukiwane oferty pracy przez Polaków według badań Praca.pl

 • Trzy na cztery korporacje zmienią swoje biura. Powód? Samopoczucie pracowników
  Aż 74 proc. europejskich korporacji opracowuje strategię wellness, czyli dbałości o dobre samopoczucie pracowników w miejscu pracy.

 • Wydajność w pracy: Efektywnie pracujemy przez niespełna... 3 godziny dziennie
  Dla rentowności przedsiębiorstwa kluczowa jest jego produktywność, a ta zależy od ludzi. Okazuje się jednak, że sporo czasu marnujemy na prywatne sprawy. Jak pracodawcy mogą to zmienić?

 • Zwolnili pracowników i zastąpili ich robotami. Są już pierwsze problemy
  Szef Tesli, Elon Musk, powiedział że podczas produkcji samochodów z serii Model 3 firma zbyt mocno polegała na robotach i automatyzacji procesów, co przyczyniło się do opóźnień w realizacji wcześniej zapowiadanych planów Tesli - podał serwis The Verge.

 • Dobry pracownik to stały pracownik. Firmy przestają zatrudniać tymczasowo
  Pierwszy raz od 2010 roku spadło zatrudnienie tymczasowe w Polsce. Spadła również liczba godzin przepracowanych przez pracowników tymczasowych w przeliczeniu na pełne etaty.

 • Polacy trochę pracują, żeby dostać zachodni socjal i wracają z emigracji
  8,8 tys. rodaków, którzy wrócili z emigracji, pobierało w 2017 r. zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. To o ponad 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Zmieniasz pracę? Zobacz, jakie masz obowiązki wobec starego i nowego pracodawcy
  W czasie wypowiedzenia u pierwszego pracodawcy zatrudniony musi jeszcze wykorzystać urlop wypoczynkowy i rozliczyć się z przełożonym. W nowej firmie jeszcze przed rozpoczęciem pracy może podpisać umowę przedwstępną.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.