• Jakich błędów unikać podczas rekrutacji? Przedstawiamy pomyłki rekruterów
  Rekruter, raz na jakiś czas, powinien sam wcielić się w rolę kandydata do pracy. Zamiana miejsc powinna skutecznie ustrzec go przed powszechnymi błędami, które popełniają HR-owcy.

 • Rekompensata i ekwiwalent dla członka ochotniczej straży pożarnej. Kiedy przysługuje?
  Rekompensata przysługuje członkowi ochotniczej straży pożarnej, który w związku z udziałem w działaniach ratowniczych lub ćwiczeniach doznał uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku. Ekwiwalent pieniężny wypłacany jest za udział w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.

 • Wypowiedzenie zmieniające: Co z urlopem wypoczynkowym pracownika?
  Jeśli pracownik nie przyjmie warunków wypowiedzenia zmieniającego, pracodawca musi udzielić mu urlopu wypoczynkowego lub w zamian wypłacić ekwiwalent pieniężny.

 • Związki zawodowe dla samozatrudnionych i pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych
  Związki zawodowe dla wszystkich wykonujących pracę zarobkową – takie zmiany wchodzą w życie już od 1 stycznia 2019.

 • Związki zawodowe po nowemu. 7 zmian w ustawie o związkach zawodowych
  Od 1 stycznia wchodzą w życie poważne zmiany w ustawie o związkach zawodowych. Zobacz co przygotował ustawodawca.

 • Emirates rekrutuje w Warszawie i Wrocławiu członków obsługi pokładowej
  Atrakcyjna oferta zawiera wynagrodzenie wolne od podatku, darmowe zakwaterowanie w Dubaju i wiele innych benefitów. Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi.

 • Jak bezrobotni szukają pracy. Urzędy pracy to nie jedyne miejsce
  Pracujący krewni i znajomi, dalej wizyta w urzędzie pracy oraz bezpośredni kontakt z zakładem pracy. To trzy najczęściej podawane bez osoby bezrobotne metody poszukiwania pracy.

 • Lidl w internetowym castingu szuka bohaterów nowych reklam
  Lidl Polska rozpoczął internetowy konkurs, w którym szuka osób do swoich nowych reklam. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do udziału w spocie, w ramach kolejnej odsłony kampanii "Więcej na radość z życia". Konkurs trwa do 9 sierpnia - informuje portal DlaHandlu.pl

 • MRPiPS: stopa bezrobocia w lipcu utrzymała się na poziomie – 5,9 proc.
  Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 5,9 proc. i w porównaniu z czerwcem utrzymała się na tym samym poziomie - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Praca marzeń dla łasuchów
  Producent Nutelli poszukuje 60 amatorów gotowych testować ich produkty i półprodukty w siedzibie firmy we włoskiej Albie. Doświadczenie nie jest wymagane.

 • Praca w Sopocie, Gdańsku, Gdyni. Ile zarabia się w Trójmieście?
  Z raportu firmy doradczej Sedlak & Sedlak wynika, że w 2017 roku w Trójmieście najwięcej zarabiali pracownicy zatrudnieni w branży IT, w przemyśle ciężkim i w bankowości.

 • Robotyzacja zmniejszy zatrudnienie w usługach finansowych
  Sektor finansowy wydaje na automatyzację procesów najwięcej na świecie. Inwestycje zwracają się w rok - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu" powołując się na badania A.T. Kearney i Arvato. W ciągu dekady robotyzacja może zmniejszyć zatrudnienie w branży o 48-53 proc.

 • Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Ostatnia szansa na zgłoszenia
  Jeszcze tylko dziś (6 sierpnia) innowacyjne, prorozwojowe firmy, które pełnią istotną rolę na rynku pracy mogą zgłaszać się do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

 • Tylko w trzech województwach średnia pensja spada poniżej 4 tys. zł
  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w czerwcu 2018 r. wyniosło 4848,16 zł i wzrosło w odniesieniu do czerwca 2017 r. o 7,5 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3,2 proc. jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach?

 • Jak skutecznie pracować nocą
  Wiele zawodów wymaga regularnej pracy na nocnej zmianie, ale także pracownicy biurowi - przyzwyczajeni do pracy w regularnych godzinach w ciągu dnia - mogą czasem stanąć przed koniecznością pracy w nocy.

 • Lubisz grać? Graj w pracy!
  O tym, czym jest grywalizacja i jaką rolę ma do spełnienia w Nielsen Operations Center (NOC), gdzie zatrudnionych jest ponad 500 osób , mówi Mateusz Zimowski, Competence Center and Performance Director w Nielsenie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.