• Złe dane z rynku pracy. Jak je usprawiedliwić?
  Dawno dane z rynku pracy nie zaskoczyły tak negatywnie. Zatrudnienie i wynagrodzenia wciąż rosną, ale znacznie wolniej od prognoz. To może być sygnał spowolnienia gospodarki. Ale można doszukiwać się też czynników usprawiedliwiających.

 • Agencje alarmują: gałtownie spada liczba pracowników tymczasowych
  W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. Według szacunków Polskiego Forum HR wynosi ona obecnie 323 tys. osób.

 • Amazon przed świętami zatrudni 7,5 tys. pracowników sezonowych
  Amazon ogłosił rozpoczęcie rekrutacji 7,5 tys. pracowników sezonowych do swoich centrów logistyki e-commerce w Polsce. Wesprą oni obecnie zatrudnione osoby przy realizacji świątecznych zamówień klientów.

 • Informatyk wciąż pilnie potrzebny. Wybór zawodu to inwestycja w przyszłość
  Podczas tegorocznej rekrutacji na studia wyższe padł kolejny rekord aplikujących o przyjęcie na kierunki informatyczne. Tylko w ciągu czterech lat liczba chętnych na te studia zwiększyła się o 40 proc.

 • Iwona Janas, ManpowerGroup: Barierą w karierze może być tylko sam menedżer
  - Ważne jest nie tylko nastawienie na cel, ale trzeba wiedzieć, jak go osiągnąć i konsekwentnie do tego dążyć. Na rynku nie wygrywają przedsiębiorcy, którzy mają wizję i misję do spełnienia, ale ci, którzy wiedzą, jak osiągnąć wytyczony cel.

 • Jerzy Kwieciński: W Polsce zatrudnienie niepełnosprawnych jest dwa razy niższe niż w krajach zachodnich
  Zlikwidowanie barier może zwiększyć zatrudnienie wśród osób z niepełnosprawnościami - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Pomogą łódzkim firmom podbić świat
  Ponad 2800 przedsiębiorstw z województwa łódzkiego eksportowało produkty o wartości co najmniej 2 mln zł poza granice kraju. To dane za 2017 rok, kiedy to wartość eksportu po raz kolejny wzrosła aby wynieść blisko 30 mld zł.

 • Saksy nadal popularne. Średnie zarobki to ponad 7 tys. zł
  Mimo spadającego w Polsce bezrobocia, krótkie wyjazdy do pracy w krajach Unii Europejskiej wśród Polaków nadal cieszą się dużą popularnością. Kusi wynagrodzenie, które jest prawie dwukrotnie wyższe niż średnie zarobki w przedsiębiorstwach w Polsce.

 • Studia informatyczne biją rekordy popularności. Na rynku wciąż jednak brakuje specjalistów
  Podczas tegorocznej rekrutacji na studia wyższe padł kolejny rekord aplikujących o przyjęcie na kierunki informatyczne. Tylko w ciągu czterech lat liczba chętnych na te studia zwiększyła się o 40 proc.

 • "To nie giełda gadżetów". Sezon targów pracy otwarty
  Przed nami sezon targów pracy 2018/2019. Dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów to najlepsza okazja, aby poznać przyszłych pracodawców i przekonać się, jak faktycznie wygląda praca u nich.

 • W Swarzędzu powstało Centrum Kształcenia Praktycznego; kosztowało 34 mln zł
  34 mln zł kosztowała budowa Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu (Wielkopolskie). W 18 specjalistycznych pracowniach młodzież będzie uczyć się w 30 zawodach.

 • Ile zarabiają posłowie na Litwie?
  Posłowie na Litwie zarabiają od 2,5 do 3 tys. EUR miesięcznie. Wynagrodzenie przewodniczącego Sejmu wynosi 3 419 EUR, pierwszego wiceprzewodniczącego – 3 074 EUR, a pozostałych wiceprzewodniczących oraz lidera opozycji 2 968 EUR.

 • Jawność płac w firmie IT – Wywiad z Dorotą Piotrowską, Head of People w firmie Netguru
  Wywiad z Dorotą Piotrowską , Head of People w firmie Netguru, która od początku swojej działalności posiada na wszystkich stanowiskach jawne stawki płac.

 • Podwyżki dla pracowników cywilnych policji
  Pod koniec września 2018 roku została zawarta ugoda pomiędzy przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji a Niezależnym Samorządem Związku Zawodowego Pracowników Policji.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - korzyści dla pracowników, wyzwania dla branży HR
  Wszystko wskazuje na to, że rok 2019 zapisze się w historii jako okres wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) czyli tzw. emerytury pracowniczej w wielu przedsiębiorstwach.

 • Czy pęknięcie tętniaka przy dźwiganiu to wypadek przy pracy?
  Tego typu przypadki są niezwykle trudne do rozpatrywania w kategorii wypadków przy pracy. Wynika to z faktu niejednoznacznej przyczyny zewnętrznej zdarzenia - wyjaśnia Maciej Ambroziewicz, ekspert LEX BHP.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.