• Cechy charakteru, których nie lubią rekruterzy
  Decyzja rekrutera w sprawie przyjęcia lub odrzucenia kandydatury zależy nie tylko od Twoich kwalifikacji i doświadczenia. Znaczenie ma również Twój wizerunek oraz to, jak się zachowujesz. Jeśli jesteś nieuczciwy lub zbyt pewny siebie, nie wywrzesz korzystnego wrażenia.

 • Czy w pracy zastąpią nas maszyny? Grupa Pracuj o automatyzacji
  W nasze życie coraz silniej wchodzą maszyny i algorytmy. Według analiz instytutu McKinsey, już 49% czasu pracy w Polsce mogłoby zostać zautomatyzowane za pomocą obecnie dostępnych technologii.

 • Duże doświadczenie – ułatwia czy utrudnia znalezienie pracy?
  Kilkanaście lat pracy w jednej firmie jest atutem, ale pod warunkiem, że dbaliśmy w tym czasie o rozwój i byliśmy otwarci na nowości. Szukając zatrudnienia, nie rezygnujmy ze swoich aspiracji i aplikujmy na oferty adekwatne do doświadczenia i umiejętności, które prezentujemy.

 • Grupa Pracuj po raz kolejny Najlepszym Pracodawcą
  Grupa Pracuj kolejny raz wśród najlepszych pracodawców w Polsce! Firma została wyróżniona nagrodą Aon Best Employers w kategorii dużych przedsiębiorstw już po raz dziewiąty.

 • Humanista na stanowisku analityka danych? Obalamy mity!
  Marzysz o stanowisku specjalisty ds. analizy danych, ale nie masz odpowiedniego wykształcenia? W tym zawodzie może pracować nawet absolwent uczelni humanistycznej, jeśli posiada zdolność myślenia analitycznego i jest otwarty na rozwój oraz naukę. Sprawdź, co jeszcze jest potrzebne do tego, by pełnić w firmie funkcję analityka.

 • Jak negocjować zarobki na początku drogi zawodowej?
  Młody wiek nie musi oznaczać pustego CV. Możesz mieć doświadczenie, nawet jeśli dotychczas nie byłeś pracownikiem etatowym. Ważne, żebyś przygotował się do konfrontacji z rynkiem pracy i trafnie oszacował wartość kompetencji, jakie posiadasz. Dzięki temu pokonasz lęk przed mówieniem o pieniądzach i unikniesz błędów, które mogłyby ostudzić Twój zapał do działania i rozwoju.

 • Jak studenci postrzegają staże i praktyki? Badania Pracuj.pl
  Już przy wyborze kierunku studiów młodzi Polacy rozpoczynają planowanie swojej kariery zawodowej. Jak bowiem wynika z analiz Pracuj.pl, 76% studentów chce po skończeniu uczelni rozwijać się zgodnie z wybranym kierunkiem.

 • Magazynier niejedno ma imię
  Wraz z rosnącym rynkiem magazynowym zwiększa się zapotrzebowanie firm na pracowników tej specjalizacji.

 • Negatywne cechy – jak o nich opowiedzieć na rozmowie?
  Podczas spotkania z rekruterem nie ominie Cię pytanie o słabe strony. Przedstaw rozwiązania, które pomagają Ci pracować nad charakterem. Opowiedz, jak udało Ci się zmienić nawyki. Bądź autentyczny. Pomyśl o tym, w jaki sposób możesz wady przekuć w zalety i wykorzystać je w nowej pracy.

 • Podwyżka, awans, długi staż. Jak często osiągają je specjaliści
  84% specjalistów badanych przez Pracuj.pl deklaruje, że ma stałe zatrudnienie. Jak wygląda ich codzienność w pracy?

 • Pracownicy fizyczni na tropie dobrej pracy
  Jaka jest sytuacja zawodowa pracowników fizycznych? Jak postrzegają siebie i swoich pracodawców? Na jakie oferty zatrudnienia zwracają uwagę?

 • Przykładowe pytania behawioralne podczas rekrutacji
  Przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna? Rekruter poprosi Cię o krótkie przedstawienie historii związanej z Twoim doświadczeniem. Opowiedz o swoich sposobach działania, dzięki którym wybrana sytuacja zawodowa miała pozytywne zakończenie. Jeśli pojawiły się problemy z realizacją zadania – przedstaw wyciągnięte wnioski i pomysły na naprawienie błędów.

 • Savoir-vivre podczas rozmowy rekrutacyjnej w formie video
  Do spotkania online należy się jak najlepiej przygotować i zadbać o szczegóły. Wyciszony telefon pozwoli Ci skupić się na pytaniach rekrutera, a uprzejmość wywoła pozytywne wrażenie. Rozmowa kwalifikacyjna video wymaga przygotowania sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia spotkania. Sprawdź m.in. siłę łącza internetowego oraz zaktualizuj potrzebne programy.

 • Święta w pracy czy praca w święta? Badania Pracuj.pl
  Nowela przewiduje nowe rozwiązania w zakresie koordynacji rozkładów lotów, czasu pracy załóg lotniczych, wyposażania samolotów, czy opłat administracyjnych.

 • Więcej niż słowa – rola mowy ciała podczas rozmowy rekrutacyjnej
  Pierwszego wrażenia nigdy nie można zrobić dwa razy, dlatego warto nauczyć się swojej mowy ciała, aby zjednać do siebie drugą osobę. Podczas rozmowy rekrutacyjnej liczy się nie tylko to, co powiesz, ale też w jaki sposób to uczynisz.

 • Zarobki, awanse, szacunek. Dlaczego specjaliści zmieniają pracę
  Gotowi na zmiany? Aż 6 na 10 specjalistów badanych przez Pracuj.pl aktywnie szuka nowego miejsca zatrudnienia.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.