• Tysiące ojców na urlopach. Cel: opieka nad dzieckiem
  W styczniu ze specjalnego świadczenia skorzystało niemal 15 tys. mężczyzn.

 • Które polskie regiony upodobali sobie Ukraińcy?
  Już ponad 150 tys. obywateli Ukrainy ma ważne zezwolenia na pobyt w Polsce. Najwięcej decyzji w sprawie legalizacji ich pobytu wydali urzędnicy w woj. mazowieckim (39 tys. osób). Dalej jest małopolskie (15 tys. osób), dolnośląskie (14,5 tys.) oraz wielkopolskie (13,5 tys.).

 • Ełk: COMECO inwestuje w Suwalskiej SSE. Będzie praca
  Spółka COMECO otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie Ełk (woj. warmińsko-mazurskie) Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zainwestuje 11 mln zł i zatrudni nowych pracowników.

 • Ile można zarobić na Facebooku, a ile w Google?
  Praca w marketingu: Ile zarabia spec od mediów społecznościowych, a ile specjalista ds. SEO/SEM? Jak kształtują się wynagrodzenia pracowników dbających o interesy firmy w sieci?

 • Jeździsz do pracy za granicę? Pamiętaj o rozliczeniu się z fiskusem
  Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę do prac sezonowych, muszą pamiętać o rozliczeniu dochodów z tego tytułu przed polskim fiskusem.

 • Niedobór pracowników jednym z największych wyzwań specjalnych stref ekonomicznych
  Specjalne strefy ekonomiczne z jednej strony przynoszą korzyści inwestorom, z drugiej, zmniejszają bezrobocie i przyspieszają gospodarczy rozwój regionu.

 • Praca dla cudzoziemca: Co dziesiąta firma w Polsce zatrudnia Ukraińców
  Z najnowszego raportu Personnel Service „Barometr Imigracji Zarobkowej – I półrocze 2018” wynika, że tylko 11 proc. Ukraińców chce się osiedlić w Polsce na stałe.

 • Pracownicy sezonowi mogą być zatrudnieni przez rolników nieubezpieczonych w KRUS
  Resort rolnictwa udzielił odpowiedzi na wnioski samorządu w sprawie zatrudnienia pracowników sezonowych przez rolników ubezpieczonych nie tylko w KRUS - informuje KRIR.

 • Staże rotacyjne proponuje najlepszym studentom Klaster Obróbki Metali
  Staże rotacyjne - czyli w kilku firmach, by zdobyć więcej różnych doświadczeń - proponują studentom przedsiębiorstwa z podlaskiego Klastra Obróbki Metali. We wtorek (20 marca) mogli się z tym zapoznać uczestnicy Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej.

 • Toyota rekrutuje. Stawia na doświadczenie, nie dyplom uczelni
  Toyota rozpoczęła rekrutację pracowników do fabryki w Wałbrzychu. Stawia na wiedzę praktyczną, dyplom uczelni schodzi na dalszy plan.

 • Włoskie firmy w Polsce mają kłopot ze znalezieniem pracowników
  Łączna wymiana handlowa między Polską a Włochami przekroczyła w ubiegłym roku 20 mld euro. Polski eksport wzrósł o ponad 13 proc., a import do kraju – o 6 proc. w skali roku. Coraz lepiej wyglądają też wzajemne inwestycje.

 • Wirtualne zespoły pracy – trend czy konieczność?
  Czy każdy lokalny menedżer może zarządzać wirtualnymi zespołami, szczególnie wielokulturowymi? Czy wystarczą mu do tego jego codzienne kompetencje menedżerskie?

 • Zakwestionowanie świadectwo pracy przez ZUS
  Wystawiłam dla pracownika świadectwo pracy. Świadectwo zostało podpisane niepełnym podpisem (bez imienia) i opatrzone pieczątką firmową (nie imienną). Pracownik zgłosił się do mnie z informacją, że ZUS zakwestionował mu świadectwo pracy.

 • Podsumowanie raportu Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku
  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Uwzględniono w nim dane o płacach 11 962 osób pracujących w branży i działach logistycznych.

 • Stagnacja amerykańskich wynagrodzeń
  Dane z rynku pracy USA za luty 2018 roku wywołały mieszane uczucia. Z jednej strony w warunkach historycznie niskiego bezrobocia (4,1%) stworzono 313 tys. miejsc pracy.

 • Wynagrodzenia pracowników IT w Warszawie w 2017 roku
  Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie wyniosła 7 081 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Wynagrodzenia 54,2% zatrudnionych wzrosły w porównaniu do roku 2016.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.