• Miliony do zgarnięcia. Ile, na co i dla kogo?
  Trwają konkursy dla przedsiębiorców starających się o pieniądze z funduszy europejskich. Szanse na dofinansowanie mają między innymi te, które chcą rozwijać innowacyjność, zwiększyć wsparcie rodzin, aktywizować grupy ubogich lub przyczynić się do wdrażania programów zdrowotnych.

 • Naukowcy odkryli, jak w prosty sposób poprawić koncentrację
  Wyprostowana pozycja "sprzyja" umiejętnościom matematycznym, na co wskazuje eksperyment z udziałem studentów. Według jego autorów podobny efekt można wykorzystać w innych dziedzinach i sytuacjach, np. podczas występów muzycznych czy publicznych wystąpień.

 • Urząd Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed fałszywymi kontrolerami
  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostrzega firmy przed fałszywymi kontrolerami. To reakcja na płynące od przedsiębiorców sygnały o podejrzanych osobach podających się za kontrolerów UODO.

 • Wśród pszczelarzy w Polsce przeważają osoby w wieku 50+
  Blisko 43 tysiące osób zajmowało się w 2016 r. w Polsce pszczelarstwem. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, to najwięcej od początku tego stulecia. GUS nie bez przyczyny podał też wyliczenia. 8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół.

 • Aktywizacja bezrobotnych nie przez agencje zatrudnienia. Są drogie i nieskuteczne
  Ponad połowa bezrobotnych uczestniczących w aktywizacji prowadzonej przez agencje zatrudnienia nie podjęła żadnej pracy. Wśród tych, którzy ją znaleźli, większość pracowała na umowie-zleceniu.

 • Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego i macierzyńskiego na działalności gospodarczej
  Zasiłek macierzyński mogą otrzymać ci przedsiębiorcy, którzy podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Wysokość świadczenia jest uzależniona od czasu opłacania składek do ZUS oraz ich kwoty.

 • MC: karta EKUZ dostępna przez internet
  Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego można złożyć przez internet.

 • Firmy walczą o utrzymanie pracowników. Co czwarta ma z tym problem
  Jak wynika z badania KPMG, trzykrotnie wzrosło zjawisko niekontrolowanych odejść pracowników fizycznych i produkcyjnych. W tym roku już blisko 8 na 10 firm wskazuje na występowanie tego problemu.

 • Blogi zyskują na znaczeniu. Jak dobrze na nich zarobić?
  Blogerzy zwykle zaczynają od dzielenia się swoją wiedzą, ale z czasem wielu z nich udaje się zarabiać na dostarczanych treściach. Blog musi być jednak prowadzony systematycznie, z pasją i zaangażowaniem.

 • E-ZLA zmniejszają ryzyko błędów przy korzystaniu z L4
  Mniej biurokracji i papierowej roboty, za to większa kontrola zwolnień lekarskich - to główne korzyści z wprowadzenia elektronicznych zwolnień.

 • Robotyzacja to rewolucja w HR. Oni są tego przykładem
  - Dzięki automatyzacji możemy odciążyć ich od monotonnych zadań, tym samym dajemy im możliwość skupienia się na bardziej zaawansowanych procesach - mówi Nina Twardowska, prezes Impel Business Solutions.

 • Sklep w 2025 roku bez kas i stojących za nimi pracowników
  Nowe technologie, w tym rozwiązania digital signage, zmienią sklepy i sposób robienia zakupów o 180 stopni. Kasy i stojący za nimi sprzedawcy czy papierowe etykiety znikną. Zastąpią je samoobsługowe kioski i elektroniczne ceny. Będziemy mogli też zapomnieć o kolejkach do przymierzalni, ponieważ większość ubrań będzie można mierzyć w wirtualnym lustrze. Firma M4B przygotowała zestawienie TOP5 technologii sklepowych, z których już korzystają lub niedługo będą korzystać klienci.

 • Współodpowiedzialność - to takie proste...
  Zespoły pracowników, aby mogły skutecznie działać, potrzebują kilku niezbędnych okoliczności i czynników. Dużo mówi się o uzupełniających się umiejętnościach, identyfikacji członków zespołów z celem czy otwartej komunikacji. Jest jeszcze jedne czynnik: współodpowiedzialność.

 • Zaległe urlopy tylko do 30 września. PIP przypomina o karach
  Pracodawcy powinni udzielić zaległych urlopów pracownikom do 30 września, w przeciwnym razie popełniają wykroczenie - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy.t.

 • ZUS dopłaci matkom do emerytury minimalnej. Projekt będzie działał wstecz
  Projekt emerytur dla matek, które zdecydują się urodzić i wychować co najmniej czworo dzieci, jest gotowy, niebawem trafi do konsultacji zewnętrznych – poinformował wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk.

 • Do kiedy trzeba wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy i kiedy przysługuje ekwiwalent
  Pracownik musi wykorzystać urlop wypoczynkowy najpóźniej do 30 września następnego roku. Urlop udzielany jest zawsze w naturze, a ekwiwalent pieniężny może zostać wypłacony tylko w przypadku, gdy pracownik odchodzi z firmy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.