• Płaca minimalna w górę. Ochroniarze pełni obaw
  Kolejna podwyżka minimalnej stawki godzinowej, jaką rząd ogłosił we wrześniu, wymusiła na firmach usługowych podjęcie decyzji dotyczących zatrudnienia. Wszystko po to, by przygotować się do ponownych renegocjacji kontraktów ze zleceniodawcami.

 • Pracownicy HR stają przed poważnymi wyzwaniami kadrowymi
  Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu firmy Eighfold.ai - Talent Intelligence & Management Report 2018, aż 87 proc. prezesów firm oraz dyrektorów działów HR przyznało, że ich przedsiębiorstwa musiały zmagać się z co najmniej jednym poważnym wyzwaniem kadrowym.

 • Siedzieć w barze, pić piwo i... zarabiać. Jest kolejna praca marzeń
  Sieć brytyjskich pubów Hungry Horse poszukuje pracownika do testowania swoich lokali. Wśród obowiązków znajduje się gra wrzutki, barowy quiz i picie piwa. Wystarczy odwiedzić puby pięć razy, by zarobić 500 funtów.

 • Sprzedawcy i handlowcy najczęściej poszukiwanymi pracownikami
  W III kwartale 2018 firmy zamieściły na Pracuj.pl aż 148 172 ofert pracy – o 10,6 proc. więcej niż przed rokiem. W rankingu najczęściej poszukiwanych specjalizacji tradycyjnie królują specjaliści ds. handlu i sprzedaży.

 • Sztuczna inteligencja zadecyduje o kształcie rynku pracy i całych społeczeństw
  Najpóźniej do 2136 roku roboty i sztuczna inteligencja przejmą wszystkie ludzkie zadania i całkiem opanują rynek pracy, zastępując ludzi we wszystkich zawodach i branżach – wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Yale i Oxford University.

 • W Łódzkiej SSE pierwsze decyzje o wsparciu inwestycji według nowych zasad
  Decyzje o wsparciu inwestycji otrzymały w czwartek (18 października) w Łodzi dwa przedsiębiorstwa z branży spożywczej. To pierwsze w Łódzkiej SSE firmy, które uzyskały ulgi podatkowe wynikające z nowych przepisów zakładających, że cała Polska jest strefą inwestycyjną.

 • Symulowanie choroby nadal bez konsekwencji. Kontrole zwolnień będą łatwe do storpedowania
  Jeśli ZUS liczy na to, że wreszcie będzie mógł skutecznie kontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie, to może się przeliczyć.

 • NSA: Korepetycje to nie zawsze działalność gospodarcza
  W prawie podatkowym obowiązują różne definicje działalności gospodarczej dla różnych podatków. Natomiast fakt rejestracji takiej działalności nie może powodować stosowania innej definicji niż dana ustawa przewiduje dla konkretnego podatku.

 • Sam dyrektor HR niewiele zdziała. Wsparcie zarządu jest kluczowe
  - Mam wrażenie, że działy personalne nie czują jeszcze rewolucji, która czai się tuż za drzwiami. To za moment naprawdę się wydarzy. Działy personalne powinny już teraz zastanawiać się razem z biznesem, jakich kompetencji będą poszukiwać za 2,3, 4 lata

 • SN: Ważna umowa o pracę wspólnika spółki
  Członek zarządu był wspólnikiem spółki kapitałowej, a jednocześnie pozostawał pracownikiem. Nie jest to zakazane przez kodeks spółek handlowych. Problem stanowi wysokość i czas objęcia skarżącego obowiązkiem ubezpieczeniowym.

 • ZUS: Rekordowe wpływy ze składek i brak błędów we wpłatach
  Do ZUS wpłynęło w tym roku już blisko 12 mld zł więcej składek niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Co przy tym niezwykle istotne, przedsiębiorcy korzystający z e-składki popełnili w tym czasie jedynie 284 błędy, wobec ponad 223 tys. w 2017 roku.

 • Dokumentacja pracownicza po nowemu. Pracodawcy wytykają błędy
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakończyło konsultacje rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej. Jakie uwagi zgłosili przedstawiciele pracodawców?

 • Emirates poszukuje pracowników z Polski. Rekrutacja w Krakowie, Warszawie i Poznaniu
  Emirates poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do międzynarodowej załogi tej linii. W najbliższym czasie odbędą się dwa spotkania rekrutacyjne - 27 października w Krakowie i 30 października w Warszawie.

 • Frank Recruitment Group rekrutuje w Polsce. "Na początek zatrudnimy 50 konsultantów"
  - Gdy identyfikujemy wzrost popytu na konkretną, często niszową technologię, tworzymy wokół niej markę. To pozwala naszym konsultantom skupić swoją energię i uwagę wyłącznie na rekrutacji dla danej niszy, co czyni ich ekspertami w doborze najlepszych specjalistów.

 • Kobiety biją rekordy. Na studiach informatycznych nigdy nie było ich tak dużo!
  W Polsce liczba studentek informatyki rośnie w tej chwili dwa razy szybciej niż studentów płci męskiej. Zdaniem ekspertów z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, to znak, że właśnie jesteśmy świadkami rewolucji w nowych technologiach.

 • PIU: prawie 2,3 mln Polaków ma dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
  Blisko 2,3 mln Polaków ma dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. To o 14 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Z badań Izby wynika, że zainteresowanych pakietem zdrowotnym jest aż 60 proc. pracowników

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.