• Stanowisko: CSR-owiec. Poznaj kluczowe kompetencje i niezbędne cechy
  Myślenie systemowe, współpraca zewnętrzna, innowacje społeczne, śledzenie trendów, wartości wdrożone w działania. To kluczowe kompetencje dla każdego CSR-owca. Co jeszcze jest istotne na tym stanowisku, jakie perspektywy ma przed sobą ten zawód?

 • W Chorzowie mniej niż 2 tys. bezrobotnych. Po raz pierwszy od 20 lat!
  W Chorzowie padł rekord na rynku pracy. Po raz pierwszy od dwudziestu lat liczba bezrobotnych spadła poniżej 2 tys. - podał chorzowski magistrat.

 • Wojska Obrony Terytorialnej szukają personelu medycznego. Kuszą benefitami
  W Wojskach Obrony Terytorialnej docelowo służbę będzie mogło podjąć ok. 4 tys. pielęgniarek oraz pracowników medycznych.

 • Zarządzanie nie działa? Możesz stracić pracowników
  Pomimo wszechobecnej cyfryzacji i dostępu do internetu firmy wciąż nie umieją dobrze skomunikować swoich pracowników. Tworzenie wideokonferencji trwa długo i jest obarczone ryzykiem wielu błędów i zakłóceń. W dobie powszechnej pracy zdalnej Webex należy do najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań.

 • Praca bez umowy: Co ma zrobić zwolniony pracownik, gdy pracodawca mu nie zapłacił
  Brak pisemnego potwierdzenia nawiązania stosunku pracy nie powoduje bezskuteczności umowy o pracę ani jej nieważności. Dlatego pracownik może starać się o wypłatę zaległego wynagrodzenia, między innymi składając skargę do PIP.

 • Hackathony w rekrutacji. Nawet banki i ministerstwa korzystają z tej metody rekrutacyjnej
  - Zainteresowanie organizacją hackathonów zdecydowanie rośnie. Rekrutacja staje się głównym celem eventów, zaraz obok budowy wizerunku i pozyskiwania innowacji produktowych. Wiele firm zaprasza do współpracy zarówno pojedyncze osoby, jak i całe drużyny.

 • Jadwiga Emilewicz: w przyszłym roku pierwszy przegląd obowiązywania Konstytucji Biznesu
  W przyszłym roku odbędzie się pierwszy przegląd obowiązywania Konstytucji Biznesu, który będziemy przeprowadzać co roku - zapowiedziała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Zadeklarowała też gotowość do dalszego otwarcia granic dla pracowników spoza Polski.

 • Lawinowe odejścia z firmy. Oto sposoby na opanowanie kryzysu personalnego
  Odpowiedzi na pytanie, jak opanować kryzys personalny w firmie, skrywają bolączki pracowników. Znając prawdziwe przyczyny, dla których składają wypowiedzenia, można skutecznie ich zatrzymać.

 • Letnia Akademia MSWiA: nabór do drugiej edycji do 12 sierpnia
  Jeszcze tylko do 12 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów chcących wziąć udział w drugiej edycji Letniej Akademii MSWiA – programie płatnych praktyk studenckich.

 • Marzenia o własnym biznesie vs. obawa przed porażką. Czy franczyza jest rozwiązaniem?
  Własny biznes to pragnienie 27 proc. Polaków, ale jednocześnie 48 proc. badanych twierdzi, że ich główną obawą w kwestii założenia firmy jest strach przed porażką. Czy dla wielu młodych i przedsiębiorczych, którzy chcą pracować według własnego pomysłu i na własnych zasadach, jest jakiś złoty środek?

 • Pierwsze kroki na rynku pracy. Lepszy staż w Polsce czy za granicą?
  Już nie tylko w Polsce, ale i za granicą Polacy stawiają swoje pierwsze zawodowe kroki. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert zagranicznych staży. Czy warto wziąć je pod uwagę podczas planowania kariery?

 • Przeciętne wynagrodzenie w Polsce solidnie wzrosło
  Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2018 r. wyniosło 4.521,08 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 7,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

 • Przestrzenie Business Link - między pracą a pasją
  Czasy, w których biura były projektowane według powtarzalnego schematu, bezpowrotnie minęły. Dziś zmierzamy w stronę odważnych przestrzeni, wypełnionych najlepszym światowym designem. Miejsc, niepozbawionych nonszalancji i luksusu, które inspirują i pobudzają kreatywne myślenie.

 • Różnorodność w zarządzie to szansa skuteczne decyzje biznesowe
  Co wpływa na skuteczny proces decyzyjny w największych korporacjach? Większa liczba kobiet oraz obcokrajowców na stanowiskach kierowniczych, innowacyjność oraz śmiałość do podejmowania odważnych działań - wynika z najnowszego raportu „The Art Of Smart” globalnej sieci doradczej i księgowej Crowe.

 • Właśnie to dało Polsce blisko 100 tys. miejsc pracy
  Jak już informowaliśmy, zgodnie z raportem „fDi Intelligence: Global greenfield investment trends" Polska zajęła pierwsze miejsce w Europie pod kątem liczby miejsc pracy utworzonych w efekcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W całym kraju powstało ich ponad 99 tys., a w samej Warszawie prawie 18 tys., co dało z kolei miastu stołecznemu drugie miejsce w Europie, zaraz po Bukareszcie (24 tys.). Jak statystyki komentują eksperci z Michael Page?

 • 4,5 mln zł dla polskiego start-upu na system uczący dzieci robotyki i programowania
  Polski start-up Skriware, dostarczający rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D, pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - podała firma. Pieniądze mają posłużyć na doskonalenie systemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.