• MRPiPS: Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. wyniesie 102,86 proc.
  Od 1 marca najniższa emerytura wzrośnie do 1100 zł, przeciętna emerytura o 64,94 zł do kwoty 2335,68 zł, przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy o 49,54 zł do kwoty 1781,75 zł.

 • Błędnie wypełniłeś PIT? Sprawdź, jak dokonać korekty
  Nieprawidłowe odliczenie ulgi, brak podpisu czy niedołączenie niezbędnych dokumentów to typowe błędy popełniane przez podatników rozliczających PIT. Żeby uniknąć kar skarbowych, warto skorygować zeznanie podatkowe w terminie.

 • To małe miasto pokazuje, jak odzyskać emigrujących pracowników
  Małe podzielone miasto leżące na terytorium Łotwy i Estonii pokazuje całej Europie Wschodniej, jak powinna wyglądać dzisiaj polityka migracyjna.

 • Kiedy zwrot podatku za 2018 rok? Jak dostać go szybciej? Kiedy rozliczyć PIT?
  Początek roku to standardowo czas dla podatników na złożenie deklaracji podatkowych. Wielu z nich będzie oczekiwać zwrotu kwoty nadpłaconego w 2018 roku podatku. Jak otrzymać go szybciej? Kiedy możemy liczyć na zwrot od fiskusa w 2019 roku?

 • Kolejne podwyżki dla pracowników. Firma ze Śląska podnosi pensje
  Pracownicy firmy Timken Polska w Sosnowcu będą więcej zarabiać. Po raz kolejny dostaną podwyżki.

 • Magdalena Wróbel, KGHM Polska Miedź: Stabilność zawsze jest ważna dla pracowników
  O kuszeniu pracowników przez zagranicznych gigantów, różnicach i podobieństwach między prywatnymi i państwowymi pracodawcami czy skutecznym zapobieganiu powstawaniu dziury kadrowej rozmawiamy z Magdaleną Wróbel.

 • Pieniądze to nie wszystko. Menedżerowie rzadziej niż pozostali dostają podwyżkę
  Wynagrodzenia w Polsce rosną wprost proporcjonalnie do wzrostu oczekiwań pracowników. Czy jednak pieniądze to wszystko, co interesuje zatrudnionych?

 • Trzy miesiące we Włoszech za darmo. Airbnb zapłaci za podróż
  Marzycie o wakacjach we Włoszech, a może byliście i chcielibyście pozostać tam dłużej? Jeśli tak, to ta oferta pracy może spełnić wasze marzenia.

 • Większość ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej aktywna zawodowo
  Ponad dwie trzecie ochotników do Wojsk Obrony terytorialnej jest aktywna zawodowo, 15 proc. to studenci. Ich zatrudnienie jest korzystne dla pracodawców także ze względu na umiejętności nabywane na szkoleniach – zapewnia Dowództwo WOT.

 • Budownictwo i handel najbardziej zadłużonymi branżami
  Zaległości wobec banków i kontrahentów polskich przedsiębiorstw na koniec 2018 r. wyniosły 29,57 mld zł, co oznacza wzrost o 17,6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem - wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i w bazie BIK.

 • Od 1 marca wzrost emerytur i rent
  Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. wyniesie 102,86 proc. - wynika z komunikatu podpisanego we wtorek przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską.

 • Oto 5 pytań, które mogą zaskoczyć kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej
  Jakie są nasze oczekiwania finansowe, gdzie widzimy siebie za 5 lat, czy jakie są nasze wady i zalety – to pytania, których pojawienie się na rozmowie o pracę jest bardzo prawdopodobne.

 • Polska nie jest krajem atrakcyjnym dla talentów
  W dobie czwartej rewolucji przemysłowej, dostęp do specjalistów jest kluczowy dla rozwoju gospodarki. Tymczasem pod względem atrakcyjności dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników pozycja Polski jest coraz słabsza.

 • Sypią cytatami motywacyjnymi jak z rękawa. Przybywa coachów samozwańców
  "Przychodzi coach do lekarza, a lekarz... coach zdrowia.". W internecie krąży mnóstwo memów i dowcipów na temat coachów i coachingu. Nie bez powodu. Dzisiaj każdemu wydaje się, że może być coachem.

 • Wynagrodzenia kierowników w 2018 roku
  W 2018 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 15 552 kierowników, z czego mężczyźni stanowili 65%. Mediana zarobków kierowników wyniosła 7 000 PLN.

 • Wynagrodzenia młodszych specjalistów w 2018 roku
  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2018 roku wzięło udział 10 314 młodszych specjalistów, z czego 31% ma wykształcenie wyższe. Przeważająca większość, bo 82% uczestników badania pracuje w firmach prywatnych.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.