• To miasto przyciaga biznes i pracowników
  Wrocław od lat – zgodnie zresztą z naszą strategią, jest dosyć mocno zdywersyfikowany gospodarczo. Z jednej strony mamy silną pozycję w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, w którym aktualnie zatrudnionych jest około 45 tys. osób...

 • Zdrowo się odżywiaj, twój mózg będzie chodził jak zegarek
  Wybór diety wpływa na działanie mózgu, a ten z kolei steruje wszystkimi fizjologicznymi procesami w naszym organizmie. To, co jemy, wpływa na pracę centralnego układu nerwowego, ale jest też odwrotnie; mózg nam podpowiada, co zjeść.

 • Kontrola pracownika a RODO: Auto i poczta mogą być sprawdzane
  Można stosować nadzór GPS, nawet jeśli firmowy samochód jest wykorzystywany prywatnie. Dopuszczalne jest też otwieranie korespondencji zaadresowanej na pracownika.

 • Brak ludzi do pracy podcina skrzydła branży. Firmy podkupują sobie pracowników - mówi Jacek Korwin-Małaszyński z APP-Projekt
  - Pozyskanie pracowników jest teraz w przypadku wielu firm rzeczywiście sporym wyzwaniem. Dużym wyzwaniem jest też utrzymanie pracowników. Przykładowo na rynku budowlanym, gdzie my funkcjonujemy, ma często miejsce podkupywanie sobie pracowników.

 • Czesi podwoją swoje roczne normy przyjmowania Ukraińców
  Republika Czeska jest o krok od decyzji dotyczącej Ukraińców. Rocznie ilość pozwoleń na pracę dla nich ma wzrosnąć do 40 tysięcy.

 • "W interesie państwa jest, aby przedsiębiorcy zarabiali jak najwięcej"
  W interesie państwa polskiego jest to, by nasi przedsiębiorcy zarabiali jak najwięcej, by tworzyli nowe miejsce pracy, dlatego chcemy, aby w kontaktach z administracją było jak najmniej biurokracji.

 • Coraz więcej zagranicznych firm poszukuje Polaków do pracy na stałe
  Mimo rekordowo niskiego bezrobocia w kraju, Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają za granicę do pracy sezonowej. Liderem jest Holandia z największą liczbą ogłoszeń o pracę w branży sadowniczej, rolniczej i ogrodniczej.

 • Lekarze nie mogą czy nie chcą wystawiać e-zwolnień?
  Za 6 tygodni papierowe zwolnienia chorobowe mają odejść do lamusa. Tymczasem lekarze po raz kolejny domagają się przesunięcia ostatecznego terminu wdrożenia e-ZLA.

 • Trzeba zawiadomić firmę o chorobie, gdy lekarz wystawi e-zwolnienie
  Mimo że e-zwolnienie wystawione pracownikowi trafi automatycznie do pracodawcy, to pracownik i tak musi poinformować firmę, że nie będzie go w pracy - wyjaśnia Piotr Kostrzewa, ekspert LEX Kadry.

 • Wycofanie wypowiedzenia bez zgody pracownika
  Pracodawca ustnie poinformował mnie, że rozwiązuje ze mną umowę o pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy. Po tej informacji poszłam do lekarza i otrzymałam zwolnienie lekarskie.

 • Amerykanie dadzą zatrudnienie w Gorzowie Wielkopolskim. Rekrutacja już trwa
  Amerykańska firma Universal Fibres, specjalizująca się w produkcji włókien chemicznych, zainwestuje w Gorzowie Wlkp. 8 mln USD. Produkcję zamierza rozpocząć w lutym przyszłego roku.

 • Blisko 8 tys. miejsc pracy powstanie w krakowskiej Nowej Hucie
  Ok. 8 tys. miejsc pracy powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG) w Nowej Hucie, która to Strefa obejmie 40 ha poprzemysłowych.

 • Co będzie dalej z pracą tymczasową? Eksperci nie mają złudzeń
  Praca tymczasowa była, jest i będzie, ponieważ daje firmom możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby biznesowe. Bez elastycznych form zatrudnienia polska gospodarka nie będzie mogła się rozwijać.

 • IKEA Retail: Szukamy ludzi, a nie CV
  Wychodzimy z założenia, że szukamy ludzi, a nie CV. Umożliwiamy więc pracownikom rozwój w wielu specjalizacjach. W przypadku IKEA Retail mamy wiele stanowisk samodzielnych, jak i menedżerskich.

 • Iwona Janas, ManpowerGroup: Szkolenie kandydatów będzie trendem w agencjach pracy
  Do niedawna pracodawcy oczekiwali od agencji przede wszystkim pomocy w poszukiwaniu pracowników. Teraz coraz większy nacisk kładą na dopasowanie kompetencyjne, a co za tym idzie - uzupełnienie kwalifikacji.

 • Koleje Dolnośląskie będą szkolić maszynistów na symulatorach
  Kolejom Dolnośląskim przybywa średnio 2 mln pasażerów rocznie. Wymusza to ciągłe inwestycje w tabor i kadry. Regionalny przewoźnik otworzył właśnie w Legnicy Ośrodek Szkolenia Kadr Kolejowych.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.