• Tam meble wygrały z automotive walkę o specjalistów
  Branża automotive ma coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich fachowców. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydruk 3D, skanowanie, inżynierię odwrotną (reverse engineering) czy modelowanie przestrzenne.

 • Technologia zmienia oblicze HR. Pytanie jak?
  Większość menedżerów HR wierzy, że rola rekruterów zmieni się wraz z rozwojem technologii.

 • Walentynki 2019. Romans czy poważny związek? Oto cała prawda o związkach w pracy
  Amor nie szczędzi swoich strzał w miejscach pracy. Jednak romanse to raczej krótkotrwałe zauroczenia, jedynie 9 proc. związków w pracy przetrwało 5-letnią próbę czasu. Czy rozstanie z partnerem oznacza także zmianę pracy?

 • W lutym do pracodawców trafi informacja na temat PPK
  W lutym do wszystkich pracodawców trafi informacja na temat programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, uruchomiona jest też specjalna infolinia pod numerem 800775775 - informował podczas środowej debaty na temat PPK prezes PFR Paweł Borys.

 • W MPK Poznań pracuje 25 kierowców z Ukrainy. Przedsiębiorstwo czeka na kolejnych
  Mieli być Hindusi z Dubaju, jest za co to coraz więcej Ukraińców i film promujący pracę za kółkiem w MPK Poznań. Tamtejsze przedsiębiorstwo komunikacyjne szuka sposób, by załatać niedobory kierowców.

 • Zmiana czasu wypowiedzenia
  Chciałbym rozwiązać umowę o pracę na czas określony z pracodawcą. Pracodawca stwierdził, że obowiązuje mnie okres 3-miesięczny, bo w ubiegłym roku zmieniły się przepisy dotyczące umów na czas określony.

 • Umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym podpisana
  13 lutego 2019 r., w Warszawie, została podpisała umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym. Ze strony polskiej umowę podpisał Pan Marcin Zieleniecki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Cezary Żelaźnicki?, Jacek Pawłowski: siedem wyzwań prawnych dla przedsiębiorców w 2019 roku
  Trwa wyścig regulacyjny, w którym bierze udział coraz więcej państw. Skutkuje to nie tylko licznymi zmianami w przepisach, ale również koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do nowych wymogów. A to nie jest wcale proste.

 • Ujawnianie związku ze współpracownikiem w kodeksie etycznym pracodawcy
  W kodeksie etycznym pracodawca może zobowiązywać podwładnych do ujawniania, że pozostają w związku ze współpracownikiem. Ma też prawo przewidzieć możliwe rozwiązania na wypadek, gdyby to wpływało na interesy firmy.

 • Zasiłek dla bezrobotnych powinien być wyższy. Nie spełnia miedzynarodowych norm
  Obecnie osoba, która straci pracę, może liczyć na 730 zł z pośredniaka. To głodowe pieniądze – mówią związkowcy i pracodawcy. Oczekują od rządu reformy przepisów.

 • Pracowniczy nadzór z ograniczeniami: Jakie są obowiązki społecznego inspektora pracy?
  Społeczny inspektor pracy nie jest administratorem danych, jakie pozyskuje w wyniku pełnienia funkcji. Nie ma też nieograniczonego dostępu do dokumentów.

 • DHL szykuje się na brexit. Zatrudnia na potęgę i "na zapas"
  W obawie o sytuację wokół brexitu DHL zaczyna przygotowywać się na najgorsze. Firma przyjmuje do pracy, by się zabezpieczyć.

 • Powstał specjalny sklep. By z niego skorzystać musisz być influencerem
  Agencja Hash.fm powołała do życia Fameshop - sklep internetowy przeznaczony wyłącznie dla influencerów. Twórcy internetowi mogą zgłaszać się tam po wystawione produkty i otrzymać je w zamian za publikacje w kanałach społecznościowych.

 • Technologie i kompetencje pracowników kluczem do innowacji w firmach
  Przedsiębiorcy dostrzegają potencjał drzemiący w cyfrowej transformacji. Ogromne znaczenie w tym procesie mają kompetencje i postawa pracowników. Szczególnie, że zmiany zachodzące na rynku nie będą zwalniać tempa i coraz trudniej będzie za nimi nadążyć.

 • Tylu wakatów w Ameryce nie było od blisko 20 lat
  Popyt na pracę w USA w 2018 r. był bardzo wysoki. W grudniu sięgnął 7,3 miliona etatów. W Ameryce boją się, że brak rąk do pracy spowolni gospodarkę.

 • Wynagrodzenia w firmach transportowych. Rosnąca płaca minimalna wyzwaniem
  Wynagrodzenie minimum to temat numer jeden w sektorze transportu ciężkiego w krajach Unii Europejskiej. Francja najniższy próg pensji aktualizuje co roku, a Holandia jeszcze częściej, bo co sześć miesięcy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.