• Psychoterapeuta - kim jest?
  Ergonomia określa nie tylko odpowiednie warunki czy preferowany wygląd stanowiska pracy. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie efektywności działań pracownika, a co za tym idzie poprawa jego wydajności.

 • System kafeteryjny
  System kafeteryjny to ostatnio bardzo popularny system wynagrodzeń pozapłacowych pracowników. Inaczej mówiąc, jest to wynagrodzenie, które częściowo przyznawane jest w formie pieniężnej, a częściowo w innej formie pozapłacowej (rzeczowej). Jest to świadczenie w rodzaju premii niepieniężnej, z której pracownik korzysta w ramach części wynagrodzenia.

 • Temperatura w miejscu pracy a BHP
  Pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim podwładnym godziwe warunki pracy. Oznacza to, że nie mogą one negatywnie wpływać na zdrowie pracownika oraz przeszkadzać w wykonywaniu przez nich zadań, wynikających z podpisanej umowy o pracę.

 • Work life balance - co to jest, zasady, szkolenie
  Work life balance (wlb) to koncepcja zarządzania czasem. Jej narodziny przypadają na lata 70 XX wieku. Koncepcja miała być odpowiedzią na rosnący poziom zaangażowania w pracę. Szybki wzrost gospodarczy oraz systemy zarządzania wprowadzane przez firmy, praktycznie pozbawiły w tamtym czasie pracowników życia prywatnego. Ludzie pracowali o wiele za dużo.

 • 5 mitów na temat Assessment Centre
  Analiza dokumentów rekrutacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna i Assessment Centre – to przykładowe metody oceny kandydatów stosowane przez rekruterów. Im więcej wiesz o przebiegu rekrutacji, tym lepiej możesz się do niej przygotować.

 • 6 prostych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z rozpraszaczami uwagi
  Eksperci alarmują: przeciętnie po każdych 11 minutach pracy nad zadaniem pojawia się jakiś czynnik rozpraszający.Multitasking, głód, hałas, telefony – to przykładowe dystraktory.

 • 6 wskazówek, jak powinien wyglądać email do rekrutera
  Twoja wypowiedź i sposób komunikacji są Twoją wizytówką – zarówno w trakcie spotkania z rekruterem, jak i podczas korespondencji mailowej. Mogą świadczyć o kulturze, zaangażowaniu i szacunku do rozmówcy. Pisząc do rekrutera, zadbaj o odpowiedni adres, tytuł wiadomości i grzecznościowe zwroty. Treść powinna być czytelna i konkretna.

 • 6 wskazówek, jak udoskonalić CV
  Wyobraź sobie, że analizujesz plakat reklamujący koncert i znajdujesz liczne błędy oraz niedociągnięcia graficzne. Nie dostrzegasz daty i miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie. To wystarczy, by zniechęcić Cię do uczestnictwa, prawda?

 • 7 ciekawych przykładów, jak może wyglądać rekrutacja
  Scenki, niekonwencjonalne pytania, a nawet zabawa w podchody – firmy prześcigają się w wyszukiwaniu nietuzinkowych metod rekrutacji. Aby korzystnie się zaprezentować, warto nie tylko podnosić kwalifikacje zawodowe, ale również rozwijać kreatywność.

 • Algorytmy w służbie kandydata
  Według analityków PwC, rozwój sztucznej inteligencji (ang. AI) do 2030 roku przyniesie globalnie ponad 15 bilionów dolarów.

 • Cechy charakteru, których nie lubią rekruterzy
  Decyzja rekrutera w sprawie przyjęcia lub odrzucenia kandydatury zależy nie tylko od Twoich kwalifikacji i doświadczenia. Znaczenie ma również Twój wizerunek oraz to, jak się zachowujesz. Jeśli jesteś nieuczciwy lub zbyt pewny siebie, nie wywrzesz korzystnego wrażenia.

 • Czy w pracy zastąpią nas maszyny? Grupa Pracuj o automatyzacji
  W nasze życie coraz silniej wchodzą maszyny i algorytmy. Według analiz instytutu McKinsey, już 49% czasu pracy w Polsce mogłoby zostać zautomatyzowane za pomocą obecnie dostępnych technologii.

 • Duże doświadczenie – ułatwia czy utrudnia znalezienie pracy?
  Kilkanaście lat pracy w jednej firmie jest atutem, ale pod warunkiem, że dbaliśmy w tym czasie o rozwój i byliśmy otwarci na nowości. Szukając zatrudnienia, nie rezygnujmy ze swoich aspiracji i aplikujmy na oferty adekwatne do doświadczenia i umiejętności, które prezentujemy.

 • Grupa Pracuj po raz kolejny Najlepszym Pracodawcą
  Grupa Pracuj kolejny raz wśród najlepszych pracodawców w Polsce! Firma została wyróżniona nagrodą Aon Best Employers w kategorii dużych przedsiębiorstw już po raz dziewiąty.

 • Humanista na stanowisku analityka danych? Obalamy mity!
  Marzysz o stanowisku specjalisty ds. analizy danych, ale nie masz odpowiedniego wykształcenia? W tym zawodzie może pracować nawet absolwent uczelni humanistycznej, jeśli posiada zdolność myślenia analitycznego i jest otwarty na rozwój oraz naukę. Sprawdź, co jeszcze jest potrzebne do tego, by pełnić w firmie funkcję analityka.

 • Jak negocjować zarobki na początku drogi zawodowej?
  Młody wiek nie musi oznaczać pustego CV. Możesz mieć doświadczenie, nawet jeśli dotychczas nie byłeś pracownikiem etatowym. Ważne, żebyś przygotował się do konfrontacji z rynkiem pracy i trafnie oszacował wartość kompetencji, jakie posiadasz. Dzięki temu pokonasz lęk przed mówieniem o pieniądzach i unikniesz błędów, które mogłyby ostudzić Twój zapał do działania i rozwoju.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.