• Upał zmniejsza wydajność pracowników. Da się temu zapobiec?
  Gdy słupek rtęci pnie się coraz wyżej, wydajność pracy może maleć. Jak temu zapobiec? Pamiętajmy, że w czasie upałów to na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

 • W sklepach przyszłości sprzedawcy nie będą potrzebni
  Blisko połowie konsumentów zdarzyło się zrezygnować z zakupów, ponieważ kolejka do kasy w sklepie była zbyt długa – wynika z badań przeprowadzonych dla MasterCard.

 • Związek Przedsiębiorców i Pracodawców: aż 62 proc. firm MSP finansuje rozwój ze środków własnych
  Aż 62 proc. firm z sektora MSP finansuje rozwój ze środków własnych - oszczędności lub bieżąco wygospodarowanych pieniędzy - wynika z raportu ZPP.

 • Jak pracować w upale?
  Gdy słupek rtęci pnie się coraz wyżej, wydajność pracy może maleć. Jak temu zapobiec? Wskazówki znajdziemy w przepisach prawa pracy. Pamiętajmy – w czasie upałów na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

 • PIP dobrała się do śmieciówek. Przekształcenia umów dzięki minimalnej stawce godzinowej
  W ciągu roku o 60 proc. wzrosła liczba kontraktów cywilnoprawnych, które po interwencji inspekcji zostały przekształcone w umowy o pracę. Pomogły przepisy o minimalnej stawce godzinowej.

 • GUS: Przeciętne wynagrodzenie w maju to prawie 4700 zł
  Majowe płace w sektorze przedsiębiorstw były o 7 proc. wyższe niż przed rokiem. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wyniosło 4696,59 zł. Zatrudnienie wzrosło natomiast o 3,7 proc.

 • Praca tylko dla prawicowego Polaka - ogłoszenie, które zbulwersowało internautów
  Właściciel kebaba z Lublina opublikował na swoim fanpejdżu ogłoszenie o pracę, w którym napisał, że obok pozytywnego nastawienia do pracy i zaangażowania, wymaga pochodzenia polskiego oraz prawicowych poglądów politycznych lub apolityczności.

 • Teraz to kandydat decyduje, jak długo pracodawca przechowa jego dane
  Osoby biorące udział w rekrutacjach mogą liczyć na lepszą niż dotychczas ochronę danych osobowych. 25 maja aplikujący zyskali realny wpływ na to, jak długo pracodawcy będą przetwarzać ich dane osobowe oraz w jakim zakresie.

 • Zaangażowanie 3.0, czyli nowe spojrzenie na temat motywowania pracowników
  Era lojalności się kończy. Pracownicy, którzy są obecnie poszukiwani na rynku pracy, to osoby przedsiębiorcze, elastyczne i kreatywne. Nie oczekujmy więc, że będą one po prostu lojalne. Takie osoby muszą być zaangażowane.

 • Tajemnice wynagrodzeń najsławniejszych piłkarzy na świecie
  Dlaczego tak wielu chłopców marzy, aby zostać w przyszłości piłkarzem? Wpływać może na to perspektywa sławy i bez wątpienia, wizja niebanalnego wynagrodzenia.

 • Tajwan notuje wzrost wynagrodzeń
  Średnia miesięczna pensja na Tajwanie w kwietniu 2018 roku wyniosła 40 792 NT (dolarów tajwańskich) brutto, co stanowi równowartość 1 364 USD.

 • Praca wakacyjna za granicą ciągle atrakcyjniejsza
  Mimo, że koszty pobytu za granicą są znacznie wyższe niż u nas, to i tak praca sezonowa bardziej opłaca się w Niemczech, Holandii czy Norwegii.

 • 4 tys. zł dla młodych lekarzy na start. Potem będą podwyżki
  4 tys. zł mają dostać na początku specjalizacji młodzi lekarze. 500 zł podwyżki przewidziano od 3 roku rezydentur. Nieco więcej dostaną lekarze, którzy zdecydują się na specjalizację z dziedziny priorytetowej.

 • Amazon zwiększy zatrudnienie w Centrum Rozwoju Technologii i polskich centrach logistycznych
  14 tys. stałych pracowników zatrudnia w Polsce Amazon – poinformował 19 czerwca koncern. W tym roku w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii pracę znajdzie kolejnych 200 osób.

 • Handlowców czeka prawdziwa rewolucja? Sztuczna inteligencja odmieni ich pracę
  - Firmy oszczędzają czas handlowców, dzięki czemu można alokować ich do innych zadań. Wiele się mówi o tym, że automatyzacja zabiera pracę, a jest dokładnie odwrotnie - potencjał ludzi zostaje uwolniony.

 • Jacek Siwinski, prezes Veluksu: czasy taniej siły roboczej w Polsce odeszły w niepamięć
  Rynkowe pensje, pakiety benefitowe, wysokie standardy miejsc pracy, zarówno w fabrykach i biurach, ale także kultura i atmosfera pracy - taki zdaniem prezesa Velux Polska musi być obecnie dobry pracodawca.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.