• Regularne przewożenie pracowników może wymagać zezwolenia
  Przewóz pracowników z miejsc ich zamieszkania do zakładu pracy może przybrać cechy przewozu regularnego specjalnego - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

 • SN: rolnik może brać umowy zlecenia i płacić składki do KRUS
  Sąd Najwyższy uchylił wyrok sądu II instancji z powodu błędnej interpretacji ustawy, której celem było unormowanie sytuacji rolników pracujących na umowach cywilno-prawnych.

 • Dlaczego kandydaci nie aplikują o pracę?
  Chociaż dobra koniunktura na rynku zachęca specjalistów do zmiany pracy na ciekawszą i lepiej opłacaną, to jednak doświadczenie ekspertów w rekrutacji pokazują, że rozważania nad rozwojem zawodowym często nie przekładają się na podjęcie konkretnych działań.

 • Kto może szybciej zakończyć karierę
  Jeśli w 2017 r. pracodawca zatrudniał osoby, które mogą wcześniej nabyć uprawnienia emerytalne, to do 3 kwietnia przekazuje dane o nich do ZUS. Chodzi o osoby zatrudnione w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, np. pilotów, kolejarzy czy górników.

 • Outplacement - jak profesjonalnie pomóc pracownikom?
  Chociaż obecnie pracodawcy raczej borykają się z niedoborami kadrowymi, niż z problemami zwolnień, to jednak każdy pracodawca może stanąć przed taką koniecznością.

 • W Niemczech branża turystyczna dostała podwyżkę
  Od 1667 do 4287 euro na miesiąc będą zarabiać w Niemczech pracownicy i kierownicy niższego szczebla w firmach turystycznych. 2,5-procentową podwyżkę wynegocjował związek zawodowy Verdi.

 • Polacy skarżą się na niemieckich przedsiębiorców
  W 2017 r. polscy konsumenci najczęściej skarżyli się na usługi niemieckich przedsiębiorców, wynika z danych Europejskiego Centrum Konsumenckiego. O pomoc zgłosiło się blisko 5 tys. osób, czyli o ok. 100 więcej niż w 2016 r.

 • Porsche przebija BMW. Rekordowe premie dla pracowników
  Porsche wypłaci pracownikom po 9656 euro rocznej premii z zysków wypracowanych w 2017 r. Producent modelu 911 po raz kolejny okazał się najbardziej szczodry spośród koncernów motoryzacyjnych działających w Niemczech.

 • 10 najczęstszych błędów w CV. Zobacz, jak ich uniknąć
  Napisanie dobrego CV nie jest łatwe, w szczególności dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Szacuje się, że rekruter poświęca do 60 sekund na wstępną analizę aplikacji. Jakie nieścisłości, mogą wykluczyć kandydata już na samym początku procesu rekrutacyjnego?

 • Firma z Raciborza szuka pracowników CNC w szkołach i uczelniach
  Firma TBI Technology, która dostarcza maszyny CNC dla przemysłu, nawiązuje współpracę ze szkołami i uczelniami technicznymi. Oferuje stypendia, miejsca pracy i szkolenia.

 • Firmy inwestują coraz więcej, ale jest niedosyt
  W 2017 r. roku średnie i duże przedsiębiorstwa niefinansowe (zatrudniające co najmniej 50 pracowników) przeznaczyły na inwestycje 126,2 mld zł, a więc o 3,4 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Firmy same pchają się w kłopoty finansowe
  66,7 procent mikrofirm bez ogródek przyznaje, że nie sprawdza wiarygodności partnerów przed rozpoczęciem z nimi współpracy - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

 • Impuls do poważnych zmian w życiu mogą dać... pracodawcy
  Wiosna to czas na zmiany i odnowę energetyczną. Wystarczy zmiana sposobu myślenia, obranie sobie celu i konsekwentne dążenie do niego, by poprawić swój dobrostan.

 • Jadwiga Emilewicz: Ustawa o sukcesji firm odpowiada na potrzeby ponad 200 tys. przedsiębiorców
  Ustawa o sukcesji firm odpowiada na potrzeby ponad 200 tys. przedsiębiorców, chodzi o grupę osób, które mają już ponad 65 lat - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • Jakie języki programowania trzeba znać, żeby znaleźć pracę?
  Oto sześć najbardziej popularnych języków programowania to JavaScript, Java, SQL, PHP, C# oraz C++ - wynika z analizy GoldenLine.

 • Praca w IT: Jak rekrutować cyfrowe talenty? Podpowiada CTO w Amazonie
  Na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na utalentowanych specjalistów uczenia maszynowego, ekspertów ds. analizy danych, ekspertów ds. bezpieczeństwa IT czy programistów. Jak ich pozyskać?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.