• Minusy pracy na wyższym stanowisku
  Wiele osób marzy o karierze i awansie na wysokie stanowisko – pozycja kierownika dużego działu czy dyrektora to przecież duże wyróżnienie. Praca na wyższym szczeblu posiada wiele zalet – to przede wszystkim prestiż i atrakcyjna pensja.

 • Ostatni dłuższy wakacyjny weekend
  Tegoroczne święto 15 sierpnia wypada w środę. Dla większości aktywnych zawodowo Polaków to okazja do wolnego dnia od pracy w połowie tygodnia lub stworzenia ostatniego korzystnego wakacyjnego pomostu.

 • Polskie płace (powoli) gonią Europę, a czołówka wciąż za horyzontem
  Płace w Polsce rosną w ostatnich miesiącach w tempie ok. 7 proc. w skali roku, znacznie szybciej niż w krajach europejskich. Mozolnie zbliżamy się do niektórych krajów europejskiej czołówki, ale po piętach depczą nam biedniejsze kraje, gdzie płace rosną jeszcze szybciej niż u nas.

 • Ponad 300 skarg od pracowników w związku z upałami trafiło do PIP
  Do końca lipca otrzymaliśmy już 308 skarg od pracowników w związku upałami. W ubiegłym roku od maja do września było ich 300 - poinformowała rzecznik Głównego Inspektora Pracy Danuta Rutkowska. Jak dodała, skargi dotyczyły wysokiej temperatury i braku zimnych napojów w miejscu pracy.

 • Praca dla operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie oraz operatorów wózków widłowych
  Kolejna częstochowska firma inwestuje w swój rozwój. Przedsiębiorstwo Automex wybudowało nową halę produkcyjną, wyposażoną w nowoczesne urządzenia do obróbki skrawania. Rozbudowa wiąże się w powstaniem nowych miejsc pracy.

 • Praca w BPO/SSC: Co dziesiąty pracownik w branży to obcokrajowiec
  Liczba obcokrajowców na polskim rynku pracy od kilku lat wyraźnie rośnie. W samym sektorze nowoczesnych usług dla biznesu jest zatrudnionych aż 25 tys. cudzoziemców. Co przekonuje ich do pracy w Polsce?

 • Pracoholik w firmie? Czas zdać sobie sprawę, że Polacy za dużo pracują
  Granica między zaangażowaniem a pracoholizmem jest bardzo cienka. Świadomość ludzi jednak powoli wzrasta i coraz częściej zdają sobie sprawę, że za dużo pracują.

 • Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pomoże w zakupie narzędzi informatycznych
  Śląskie Centrum Przedsiębiorczości uruchomiło nabór wniosków w konkursie dotyczącym technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na zakup narzędzi informatycznych wspierających prowadzenie biznesu. Ogólna kwota na ten cel wynosi ponad 64 mln zł.

 • Urząd pracy może dochodzić roszczeń do 3 lat
  Roszczenie powiatu - powiatowego urzędu pracy o zwrot środków pochodzących z Funduszu Pracy, przyznanych bezrobotnemu na podjęcie działalności gospodarczej, przedawnia się z upływem trzech lat, licząc od dnia wypłaty tych środków na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – tak stwierdziła Izba Cywilna Sądu Najwyższego.

 • Zatrudniając cudzoziemca trzeba liczyć się z kontrolą
  Pracodawca, który zatrudnia obcokrajowców, musi liczyć się z ewentualnymi kontrolami. Legalność pracy cudzoziemców w Polsce może być sprawdzana przez PIP oraz Straż Graniczną (SG).

 • Umowa uaktywniająca zniechęci nianie do pracy? Tak wcale nie musi być
  Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) wynika, że w oparciu o umowę uaktywniającą w 2017 roku zatrudnionych było mniej niań niż w roku 2012, kiedy to ta forma zatrudnienia zaczynała funkcjonować. Specjaliści, w raporcie przygotowanym przez Niania.pl, wyjaśniają powody tego zjawiska.

 • Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce – co trzeba wiedzieć?
  Oficjalnie w Polsce może już pracować 1,8 mln cudzoziemców, ale to nie koniec, coraz więcej firm sięga po pracowników z zagranicy. Zatrudnienie ich wiąże się oczywiście z formalnościami. Postanowiliśmy je dla was spisać oraz wskazać kilka najczęstszych błędów.

 • MZ ogłasza nowy program promocji zdrowia PracoDawcaZdrowia
  "Chcemy, by pracodawcy wspierali pracowników w trosce o ich zdrowie, np. dając im dzień wolny na badania profilaktyczne" – powiedział w Warszawie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podczas prezentacji nowego programu resortu "PracoDawcaZdrowia".

 • Na łódzkie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa czeka 3,6 mln zł
  HRP Group rozpoczęła piąty nabór wniosków na krótkoterminowe bony rozwojowe. To szybki i łatwy sposób na zdobycie dofinansowania szkoleń lub usług doradczych, które znacząco poprawią wiedzę i kompetencje pracowników, a tym samym przyczynią się do poprawy konkurencyjności firmy. W tej odsłonie programu na łódzkie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa czeka 3,6 mln zł.

 • Praca na zmiany niebezpieczna dla zdrowia?
  Zaburzenia naturalnego rytmu dobowego wynikające z pracy zmianowej już po jednym dniu wpływają na wydzielanie wielu kluczowych dla funkcjonowania organizmu białek – wynika z badań naukowców z amerykańskiego University of Colorado w Boulder.

 • Rozbieżności między minimalnymi i maksymalnymi zarobkami? Raporty płacowe odpowiedzią
  Już 64 proc. organizacji określa widełki płacowe na podstawie raportów. Z tego rozwiązania korzysta aż 71 proc. przedsiębiorstw - wynika z danych firmy doradztwa personalnego HRK.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.