• Mentoring dla startupów? Jest alternatywne rozwiązanie
  Akceleratory, inkubatory, fundusze Venture Capital, aniołowie biznesu czy mentoring – startupowcy korzystają z wielu form wsparcia, żeby zdobyć kapitał i fachową wiedzę.

 • Około 900 osób dziennie rejestruje firmy
  Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj powiedział podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa, że ok. 900 osób każdego dnia rejestruje firmę.

 • Poznań. 500 nowych miejsc pracy w biurze firmy Transcosmos
  Japońska firma, która zatrudnia tysiące specjalistów w kilkudziesięciu krajach, otwiera swoje biuro na poznańskim Franowie. Oznacza to 500 nowych miejsc pracy w sektorze usług nowoczesnych.

 • Sztuczna inteligencja i roboty zmieniają sposób wykonywania pracy. Do 2030 roku wpłynie to na nawet 800 mln miejsc pracy
  Nawet 75 proc. zawodów, które będą wykonywane za 10 lat, jest dla nas jeszcze nieznanych. Sztuczna inteligencja, roboty i urządzenia cyfrowe zmieniają sposób wykonywania przez nas pracy.

 • Trudna sztuka pracy w grupie. Czy umiejętności współpracy można się nauczyć?
  Umiejętność współpracy i sprawnej komunikacji w zespole są kluczowe, by pracownicy efektywniej realizowali procesy i osiągali cele organizacji. Sprawnie działające zespoły to większa motywacja wśród zatrudnionych, atmosfera w pracy sprzyjająca działaniu oraz oszczędność czasu.

 • Trujący klimat w firmie. Kim jest niespełniony przywódca?
  Większość praktyk zarządzania, z których korzystamy dzisiaj, jest nadal zakorzeniona w starym wzorcu „zarządzaj i kontroluj". Nic więc dziwnego, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w Europie.

 • Urząd Miasta Poznania i miejskie jednostki szukają pracowników
  Zatrudnienie znajdą księgowi, strażnicy miejscy oraz opiekunowie dzieci i osób starszych. Wolne etaty czekają też na urzędników i nauczycieli.

 • RODO nie blokuje śledztw w firmie. Zatrudniający nadal może zbierać informacje o nadużyciach
  Nowe przepisy o ochronie danych osobowych nie uniemożliwiają przeprowadzenia postępowań wyjaśniających wobec pracowników. Zatrudniający nadal może zbierać informacje o nadużyciach.

 • Nowe rozporządzenie zapewni operatorom żurawi bezpieczne warunki pracy
  Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących zostało podpisane.

 • Nowy pakiet alimentacyjny batem na nieuczciwych pracodawców
  W przyszłym tygodniu Sejm rozpocznie prace nad projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych, czyli tzw. pakietem alimentacyjnym.

 • Zadanie dla działów HR: Zwiększenie różnorodności
  Na rynku pracy mamy obecnie kilka, bardzo różnych pokoleń. Zarządzanie nimi to prawdziwe wyzwanie. Poza wiekiem i płcią, HR będzie musiał również w najbliższym czasie zmierzyć się z potrzebą dywersyfikacji talentów pod względem przynależności etnicznej czy wykształcenia.

 • Lublin szuka nowych strażników miejskich
  Straż Miejska Miasta Lublin ogłasza nabór na stanowiska 17 strażników miejskich - aplikantów. Nabór trwa do 20 listopada.

 • 60 proc. Polaków pracuje nieefektywnie. Jesteśmy permanentnie zmęczeni
  11 mln Polaków cierpi z powodu permanentnego zmęczenia. Przekłada się ono zarówno na jakość życia prywatnego, jak i na obniżoną efektywność w pracy.

 • Firma People proponuje branży, by HR znaczyło coś innego niż dotychczas
  Znany nam angielski skrót HR rozszyfrowuje się jako human resources - zasoby ludzkie. Tymczasem powinno się mówić o relacjach międzyludzkich. Współczesny HR to Human Relations.

 • Microsoft chce zwiększyć różnorodność w swoich zespołach. Robi to rocznym dodatkiem do płacy
  Firma z Redmond testuje w swoich amerykańskich oddziałach strategię, która ma zwiększyć udział kobiet i przedstawicieli różnych mniejszości wśród pracowników.

 • Otwarto nowy kompleks handlowo-rozrywkowy w Katowicach. Praca dla 1,5 tys. osób
  Nowy kompleks handlowo-rozrywkowy Libero, wybudowany za 350 mln zł, otwarto w czwartek w Katowicach. 38 mln zł kosztowała inwestora towarzysząca centrum infrastruktura drogowa, z rondem i podziemnym tunelem.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.