• Leroy Merlin z kampanią wizerunkową skierowaną do przyszłych pracowników
  22 marca rusza nowa kampania employer brandingowa Leroy Merlin pod hasłem „Dołącz do najlepszego zespołu”. To pierwsza w Polsce kampania wizerunkowa, która zachęca kandydatów do aplikowania, bazując na sponsoringu reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 • Likwidacja zakładu spółki Biella w Szydłowcu. Pracę straci blisko 200 osób
  Blisko 200 osób straci pracę w związku z likwidacją zakładu Biella w Szydłowcu (Mazowieckie), produkującego materiały biurowe. Spowoduje to wzrost liczby osób bezrobotnych w pow. szydłowieckim, gdzie od lat utrzymuje się najwyższa stopa bezrobocia na Mazowszu.

 • Paulina Rutkowska, mBank: Osobowość i postawa kandydatów bywają istotniejsze niż kompetencje
  Rocznie rekrutujemy ok. 1,2 tys. osób, głównie do sieci sprzedaży i contact center - mówi Paulina Rutkowska, dyrektor HR w mBanku. - Percepcja pracy w tym obszarze diametralnie się zmienia.

 • Płace w NGO w Polsce są zbyt niskie
  Płace w organizacjach pozarządowych w Polsce są na niskim poziomie. Średnia 3 tysiące zł brutto, zderzona ze średnią płacą w 2017 r. (4 973 zł), nie napawa optymizmem. Tymczasem w sektorze pracuje 138,4 tys. pełnoetatowych pracowników.

 • Polska i Ukraina zadbają o warunki pracy dla Ukraińców w Polsce
  Startuje inicjatywa łącząca organizacje pracodawców, przedsiębiorców i agencji zatrudnienia z Polski i Ukrainy.

 • Ponad połowa Polaków zadowolonych z sytuacji na rynku pracy
  W marcu 53 proc. Polaków pozytywnie oceniło sytuację na rynku pracy. To o 21 punktów proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z badania CBOS.

 • Portugalia: strajk pielęgniarek sparaliżował pracę służby zdrowia
  Rozpoczęty w czwartek (22 marca) dwudniowy strajk pielęgniarek sparaliżował pracę szpitali i przychodni w całej Portugalii. W proteście bierze udział blisko 30 tys. pracowników w placówkach publicznej służby zdrowia.

 • Praca marzeń? Nawet najlepsi nie zawsze po nią sięgają, bo...
  Od czasu do czasu na rynku pracy pojawia się oferta, która wiąże się z ciekawymi zadaniami, atrakcyjną perspektywą rozwoju kariery, konkurencyjnymi zarobkami lub możliwością pracy.

 • Praca w IT: Ile zarabiają informatycy z Ukrainy i na czym polega źródło ich sukcesu?
  Branża IT na Ukrainie odnosi coraz większe sukcesy. Są one wynikiem przede wszystkim dużego potencjału ludzkiego i dobrze wyszkolonych specjalistów. Innymi atutami są relatywnie niskie koszty pracy na Ukrainie, a także bliskość kulturowa.

 • Praca w urzędzie czy sektorze prywatnym?
  Osoby, które zastanawiają się, czy podjąć prace w sektorze prywatnym czy administracji publicznej muszą zastanowić się czy wolą stabilność czy większe zarobki. Urzędy rekrutują na potęgę.

 • Praca w warunkach trudnych czy szkodliwych: Hałas i uciążliwości w zakładzie pod lupą GUS
  Spada liczba osób pracujących warunkach niebezpiecznych czy ciężkich - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

 • Preferencyjne warunki najmu mieszkań. Opole chce skusić specjalistów
  Gmina Opole chce ściągnąć do stolicy regionu młodych specjalistów. W tym celu opolski TBS będzie wynajmował im mieszkania po cenach niższych od rynkowych - poinformowało biuro prasowe urzędu miasta.

 • Rekrutacja: Co zrobić, by pracownik był najlepszą wizytówką firmy?
  Ważną kwestią jest więc nie tylko utrzymanie specjalisty, ale również zadbanie o to, aby zawód, który wykonuje, sprawiał mu przyjemność i satysfakcję. Jak to zrobić? Na co obecnie patrzą pracownicy?

 • UOKiK: Kary dla firm jeszcze bardziej surowe
  Bezwzględne i surowe nakładanie wysokich kar pieniężnych stało się priorytetem prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sankcje nałożone na przedsiębiorców w 2017 r. były najwyższe od sześciu lat.

 • Nabór do III edycji Akademii Liderów Lokalnych
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Wydział Koordynacji Ekonomii Społecznej, prowadzi nabór na bezpłatne warsztaty Akademii Liderów Lokalnych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 kwietnia 2018 r.

 • 4 rzeczy, które powstrzymują nas przed zmianą pracy
  Z badań wynika, że prawie połowa polskich pracowników bierze pod uwagę zmianę miejsca zatrudnienia w ciągu najbliższego roku. Takie rozważania nie przekładają się jednak na działania.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.