• Małe i średnie firmy nie są gotowe na cyfrową transformację
  34 proc. zarządzających europejskimi małymi i średnimi przedsiębiorstwami uważa, że ich organizacja nie przetrwa do roku 2020, jeśli nie postawi na innowacyjność – wynika z badań zrealizowanych na zlecenie Ricoha.

 • Młodzież z Podkarpacia nie garnie się do pracy?
  Stopa bezrobocia wśród młodzieży (15-24 lata) znacznie różni się w poszczególnych regionach Polski - wynika z raportu OECD zaprezentowanego w Brukseli w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

 • Nieobecność w pracy? Najczęstsze wymówki mogą zadziwić
  Doświadczony pracodawca jest w stanie po samym tonie głosu poznać, że nieobecność pracownika w pracy jest zwykłą wymówką. Z czego wynikają te nieobecności i jak sobie z nimi radzić?

 • Praca dla programistów. Oni też muszą się umieć zaprezentować
  Programista to jeden z najlepszych i najbardziej opłacanych zawodów 2017r. Według raportu Komisji Europejskiej, do 2020 r. w Unii Europejskiej będzie brakowało ponad 800 tys. specjalistów z branży IT.

 • Rynek pracy i kształcenie pracownika w Polsce Wschodniej
  Sądząc po oficjalnych statystykach dotyczących bezrobocia, przedsiębiorcy w Polsce Wschodniej nie powinni być jeszcze „pod ścianą”. Jeszcze powinni mieć rezerwy, do których mogliby sięgać w poszukiwaniu pracowników.

 • Rzucił pracę w konsultingu i poszedł na swoje. Dziś ma największą taką firmę w Polsce
  W 1995 r. Sławek Muturi założył, że w 2013 r. osiągnie finansową wolność, którą nazywa fridomią, co pozwoli mu rzucić pracę w konsultingu i podróżować. Jako się rzekło, kluczem do sukcesu było żmudne oszczędzanie i zakup kawalerek.

 • Startuje innowacyjna platforma. Czy pomoże młodym na rynku pracy?
  Młodzi ludzie zyskali przyjazne narzędzie, które ułatwi ukierunkowanie kariery zawodowej. Nowicjusze na rynku pracy mają do dyspozycji kalkulator wynagrodzeń, bazę ofert pracy, test predyspozycji zawodowych czy kompetencji.

 • Ukraińcy nie wypełnią luki kadrowej. Agencje sięgają po pracowników z Azji
  Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

 • Wirtualna rzeczywistość rewolucjonizuje kolejną branżę
  Wartość branży VR w 2025 roku osiągnie 80 mld dol., z czego 2,6 mld dol. będzie pochodzić z inwestycji powiązanych z branżą nieruchomości.

 • Zachodniopomorskie: Nowa hala produkcyjna w stargardzkim więzieniu
  Ponad 50 więźniów będzie pracowało w otwartej w środę (10 października) hali produkcyjnej w Zakładzie Karnym w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Będą zatrudnieni odpłatnie.

 • Zagraniczne firmy przyciągają Polaków. Za co je cenimy?
  Francuskich pracodawców wyróżnia kreatywność, innowacyjność i przyjazna atmosfera, Niemcy to pracodawcy na dłużej, a Amerykanie kuszą nieformalnym stylem pracy.

 • Związki zawodowe osłabione. Firma swobodniej obniży pensje
  Po wyroku TK związkowcom trudniej będzie zablokować niekorzystne decyzje płacowe pracodawcy. Może to zniechęcić zatrudnionych do zrzeszania się.

 • Akademia Biznesu Deloitte 2018: Rekrutacja studentów trwa
  Wraz z początkiem roku akademickiego ruszyła czternasta edycja programu edukacyjnego, w którym eksperci Deloitte dzielą się ze studentami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich swoją wiedzą z zakresu rachunkowości, podatków, prawa, konsultingu, zarządzania ryzykiem czy rozwiązań IT.

 • Branża budowlana potrzebuje pracowników. Zasób kadr ze Wschodu powoli się wyczerpuje
  Na rynku budowlanym brakuje nawet 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Firmy posiłkują się pracownikami ze Wschodu, ale i ten zasób powoli się wyczerpuje. Sięgają więc po pracowników z coraz odleglejszych państw, walczą o nich coraz wyższymi pensjami i apelują do rządu o zmianę prawa.

 • Firmy nie wykorzystują informacji zwrotnych od pracowników. To błąd
  Praca zespołowa, jasno określony cel, elastyczność oraz wykorzystywanie informacji zwrotnych od pracowników – to przepis na skuteczne wdrażanie zmian w firmie, który wyłania się z badań Szkoły Zarządzania Zmianą. Wynika z nich również, że polskie firmy, stojąc w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, nie za dobrze radzą sobie z wprowadzaniem zmian.

 • Gigantyczny rozwój start-upów w Polsce Wschodniej. Są pieniądze dla kolejnych
  Polska Wschodnia dostała 130-milionowy zastrzyk gotówki na rozwój start-upów. W efekcie sześć platform startowych będzie mogło zaprosić do inkubacji 1300 nowych start-upów. Eksperci przekonują, że to ruch, na którym wszyscy skorzystają. Na dowód przedstawiają konkretne liczby.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.