• Dyskryminacja religijna w miejscu pracy. Świadomość pracodawców do poprawy
  Uprzedzenia, negatywne stereotypy czy po prostu brak wiedzy i odpowiedniej wrażliwości pracodawców i współpracowników. To zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich najczęstsze przyczyny występowania dyskryminacji ze względu na wyznanie w miejscu pracy.

 • Firmy coraz częściej sięgają w kampaniach reklamowych po influencerów
  W 2018 roku blisko pół tysiąca youtuberów opublikowało na swoich kanałach ponad 46,5 tys. wideo. Zostały wyświetlone łącznie 7 miliardów razy.

 • Ponad 1,5 tys. skazanych zdobyło w 2018 r. kwalifikacje zawodowe w więzieniach woj. śląskiego
  Ponad 1,5 tys. skazanych z woj. śląskiego zostało przeszkolonych i zdobyło umiejętności zawodowe w 2018 r. w ramach unijnego projektu PO WER.

 • Praca w JYSK. Na starcie pracownicy otrzymują 2600 zł
  - Zarobki w naszej firmie są uzależnione od lokalizacji. Na starcie można liczyć na pensję w wysokości 2600 zł brutto. Do tego dochodzą premie, które w dużym stopniu zależą od wyników danego sklepu, oraz nagrody z konkursów sprzedażowych

 • Prezes Famuru: pozyskanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów i pracowników produkcyjnych to obecnie wyzwanie
  - Statystyki pokazują, że obecnie możemy mówić o tzw. rynku pracownika. Stopa bezrobocia wynosi ok. 5 proc. i zbliżona jest do poziomu bezrobocia strukturalnego, a w regionach takich jak Śląsk jest ono jeszcze niższe.

 • Rekrutacja w IT pozostawia wiele do życzenia. Co najbardziej przeszkadza specjalistom?
  Jak wskazują specjaliści IT, najczęstszym błędem w rekrutacjach jest brak wiedzy z obszaru IT osób zajmujących się procesem rekrutacyjnym.

 • Szef nie taki straszny. Polscy specjaliści chwalą relacje z przełożonymi
  Stereotyp mówi, że Polacy lubią narzekać na przełożonych. A jednak - badania Pracuj.pl pokazują, że specjaliści są zazwyczaj zadowoleni z relacji z szefami.

 • Sztuczna Inteligencja przeobrazi rynek pracy
  Do 2023 roku potrzebne jest 9 mld zł, aby w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji – wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Dostępne obecnie mechanizmy finansowania zapewniają ok. 19 proc. tej kwoty.

 • Te zmiany w prawie mocno odczują pracodawcy w 2019 roku
  Eksperci z PwC przygotowali zestawienie zmian w prawie, które wpłyną na działalność biznesową w 2019 roku.

 • Zapracowany jak Polak? Jeszcze tak, ale sytuacja się poprawia
  Z analizy ostatnich dostępnych danych OECD wynika mało pokrzepiająca informacja, że Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów, w których najwięcej się pracuje.

 • Likwidacja pracodawcy w trakcie zwolnienia lekarskiego
  Mam 61 lat i 43 lata pracy, w tym 11 lat w szkodliwych warunkach. Obecnie pracuję w firmie zatrudniającej 2 osoby. Najprawdopodobniej w połowie listopada stracę pracę, gdyż właściciel sprzedaje sklep.

 • Nagroda jubileuszowa za 45 lat pracy
  Czy gdybym rozwiązałam umowę o pracę w czerwcu w związku z przejściem na emeryturę, to tę nagrodę mogłabym otrzymać?

 • Wynagrodzenie za wakacje nauczyciela zależne od wymiaru etatu
  Czy w związku z tym, że przez 10 miesięcy pracowałam na pełny etat, moje warunki urlopowe są takie same, jakbym pracowała na pół etatu, tzn. wynagrodzenie urlopowe w okresie wakacji za pół etatu i brak dodatkowych godzin urlopu do wykorzystania?

 • Cztery dni pracy, sześciogodzinna dniówka, kilka miesięcy urlopu? Obecny model pracy się nie sprawdza
  Kiedy w 1914 r. Henry Ford wprowadzał w swoich fabrykach wyższe wynagrodzenia (5 dol. za dobę) i 8-godzinny dzień pracy, spodziewał się, że wzrośnie nie tylko efektywność zakładów, lecz także liczba klientów jego firmy.

 • Polacy za granicą. Gdzie pracują i ile zarabiają?
  Według raportu portalu pracujwunii.pl zapotrzebowanie zagranicznych pracodawców na personel z Polski utrzymuje się na podobnym poziomie jak w poprzednich latach.

 • Polska na podium krajów z najniższym bezrobociem
  Jak wynika z najnowszego badania Eurostatu, w grudniu br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,5 proc. To znacznie poniżej średniej europejskiej – w grudniu stopa bezrobocia w 28 krajach Unii Europejskiej wyniosła 6,6 proc., a w krajach strefy euro – 7,9 proc.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.