• Młodzi zamiast pracowników 50+? Czy firmy popełniają błąd?
  Firmy uznały Millenialsów za silną markę i pospiesznie robią to samo z Generacją Z (urodzeni po 1996 roku). W efekcie już co trzeci pracownik powyżej 50. roku życia czuje się wykluczony z pracy.

 • Podkarpackie: Już ponad połowa pracodawców nie może znaleźć pracowników
  Ponad 54,5 proc. podkarpackich firm ma problem ze znalezieniem pracowników – wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Problemy te najczęściej wynikają z niedopasowania kwalifikacji potencjalnych pracowników do potrzeb pracodawców.

 • Polscy pracownicy zestresowani. Pracodawców mało to interesuje
  Co trzeci polski pracownik uważa, że jego pracodawca nie jest zainteresowany jego dobrym samopoczuciem. To prawie pięć razy większy odsetek niż wśród pracowników w Holandii i Szwajcarii.

 • Pomorskie z niską stopa bezrobocia. Jest się czym pochwalić
  W województwie pomorskim na koniec maja stopa bezrobocia wyniosła - 5,1 proc. To najniższy wynik w historii województwa pomorskiego od 1990 roku. Liczba bezrobotnych wyniosła na koniec maja w woj. pomorskim 46,6 tys.

 • Praca w finansach: Ile zarabia dyrektor finansowy, a ile specjalista ds. podatkowych?
  Wynagrodzenia osób pracujących w pionie finansowym firmy poszły w górę czy w dół? Zobaczcie najnowszy raport płacowy AG Test HR "Jesień 2017".

 • Praca w SSC/BPO: W 2020 r. zatrudnienie w branży przekroczy poziom 340 tys. osób
  Według najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018”, od początku 2017 r. do końca pierwszego kwartału 2018 r. w naszym kraju powstało 91 nowych centrów usług dla biznesu.

 • Pracujesz zdalnie? Oto rady jak zagospodarować domowe biuro
  W czasach, gdy przez Internet porozumiewamy się ze współpracownikami, klientami i znajomymi, a także coraz częściej pracujemy, kącik biurowy powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu.

 • Przybywa zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy. BCC: Kierunek dobry, ale zmian trzeba więcej
  Business Centre Club pozytywnie odnosi się do zmian proponowanych w projekcie rozporządzenia w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

 • Sondaż CBOS: 57 proc. badanych pracuje na pełen etat
  57 proc. badanych utrzymujących się z pracy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, 18 proc. ma umowę na czas określony, a 9 proc. pracuje na umowę zlecenie - wynika z sondażu CBOS.

 • W Jasionce powstanie nowy zakład firmy Southco
  Firma Southco rozpoczęła budowę nowego zakładu w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis w Jasionce. Dzięki inwestycji pracę znajdzie ok. 80 osób. Zakład ma być gotowy w marcu 2019 r.

 • Zaczynała w recepcji, dziś jest dyrektorem. "Miałam 12 szefów. Dzięki temu mogłam zbudować siebie jako lidera"
  - Nigdy nie sądziłam, że zwiążę się z hotelarstwem, które wydawało mi się z perspektywy studenckiej po prostu nudne i jednostajne. Rzeczywistość okazała się być zaskakująco inna, a hotelarstwo wciągnęło mnie na dobre i tak już zostało.

 • Rynek pracownika omija wysokie stanowiska
  Pomimo poprawy koniunktury na rynku pracy menedżerowie nie mogą liczyć na szybkie znalezienie nowego zajęcia.

 • Wakacyjna praca może się przekształcić w stały etat
  Lato to nie tylko okazja do dorywczych prac, ale też sezon na staże, którymi pracodawcy zachęcają studentów do rozpoczęcia współpracy.

 • Bon na start? RPO apeluje o wsparcie niepełnosprawnych na rynku pracy
  Rzecznik Praw Obywatelskich domaga się zmian w prawie pracy, które doprowadzić mają do częstszego zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

 • Podkarpackie: Ponad 54,5 proc. pracodawców nie może znaleźć pracowników
  Ponad 54,5 proc. podkarpackich firm ma problem ze znalezieniem pracowników – wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Problemy te najczęściej wynikają z niedopasowania kwalifikacji.

 • Rząd: Podwyżka minimalnego wynagrodzenia o 150 zł
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie minimalnej płacy w 2019 r. do 2250 zł, a stawki godzinowej – do 14,70 zł.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.