• Zanim odejdziesz z pracy
  Podjąłeś trudną decyzję o odejściu z dotychczasowej pracy i już się nie możesz doczekać czekającej cię zmiany w życiu zawodowym. Jednak rozstanie z pracodawcą nie jest takie proste - trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

 • Feedback demotywuje pracowników. Menadżerowie czas na feedforward
  - Feedback wymaga rozmowy o błędach i wadach, podczas której bardzo często dochodzi do przepychanki słownej, obrony ze strony pracownika.

 • Handel - niewymagająca, nisko płatna praca? Nieprawda. Obalamy mity
  Branża handlowa odpowiada za tworzenie ok. 16 proc. polskiego PKB - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jak wyglądają warunki pracy w sektorze, z którym związanych jest ponad 2 mln ludzi?

 • Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem: Urzędy pracy są niepotrzebne?
  Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. Osób bez pracy ubywa, a stopa bezrobocia maleje. Nasuwa się więc pytanie, czy urzędy pracy są jeszcze potrzebne.

 • Spółdzielnie socjalne po nowemu
  Zmiany w spółdzielniach socjalnych, które weszły w życie 31 marca br., to efekt uchwalonej przez parlament nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych.

 • W marcu lepiej na rynku pracy
  6,6% - tyle wyniosło bezrobocie w marcu br. To spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z lutym. W ubiegłym roku stopa bezrobocia była o 1,4 pkt. proc. wyższa i wynosiła 8%.

 • Co przysługuje pracownicy zwolnionej po powrocie z urlopu macierzyńskiego
  Kobiecie zatrudnionej na czas określony, której pracodawca wręcza wypowiedzenie po powrocie z urlopu macierzyńskiego, przysługuje tylko odprawa pracownicza.

 • Adecco rekrutuje. Poszukuje pracowników dla MAN Trucks w Niepołomicach
  Średnio 4,5 tys. zł miesięczne - tyle mogą przyszli pracownicy MAN Trucks w Niepołomicach, których firma potrzebuje aż 150. Rekrutację prowadzi Adecco Poland.

 • Automatyzacja: Pracowników zastąpią roboty? Polacy nie mają obaw
  Nowym trendem na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy jest automatyzacja. Pracownicy w Polsce nie wykazują jednak obaw o swoje stanowiska pracy - aż 76 proc. z nich uważa, że nigdy nie zostaną zastąpieni przez maszyny.

 • Bezrobocie w Polsce. Gdzie jest najlepiej, a gdzie najgorzej?
  W którym polskim mieście, powiecie i województwie stopa bezrobocia jest najwyższa, a w którym najniższa?

 • Do 16 kwietnia można złożyć wniosek o sporządzenie PIT-a przez urząd skarbowy
  Do 16 kwietnia można złożyć online wniosek PIT-WZ o sporządzenie deklaracji podatkowej przez urząd skarbowy - przypomina komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • E-commers i BPO przyciąga zagranicznych inwestorów do Polski
  Zdaniem analityków w 2018 r. rekord padnie inwestycyjny rekord w Polsce, która przyciąga inwestorów m.in. w Korei Południowej i RPA, zachęcanych niskimi stopami procentowymi, a także rozwojem sektorów e-commerce i nowoczesnych usług dla biznesu.

 • Feedback demotywuje pracowników. Menadżerowie czas na feedforward
  - Feedback wymaga rozmowy o błędach i wadach, podczas której bardzo często dochodzi do przepychanki słownej, obrony ze strony pracownika. Jeśli natomiast menedżerowie od pochwały przechodzą od razu do pomysłów, jak coś zrobić lepiej, wówczas efekty są zdecydowanie bardziej zadowalające – wskazuje Paweł Grzybowski, trener w Centrum szkoleniowym JET.

 • GUS szuka pracowników. Pomóc ma infografika
  W Głównym Urzędzie Statystycznym 70 proc. pracowników stanowią kobiety, one też wiodą prym na kierowniczych stanowiskach - dowiemy się z najnowszej infografiki GUS, która ma zachęcić do rekrutacji na wolne stanowiska.

 • Iwona Burzyńska, Lafarge: Jak budować markę w mediach społecznościowych?
  - Mając do wyboru dwie firmy, kandydat wybierze tę, która będzie mu bliższa, a to poczucie "bliskości" budujemy, będąc tam, gdzie nasz kandydat spędza czas i przekazując mu nasze wartości, dotykając wspólnych nam tematów, zainteresowań.

 • Nowy kodeks pracy co najmniej za dwa lata?
  Nie ma możliwości, aby w tej kadencji Sejm w całości przyjął, przygotowane przez Komisję kodyfikacyjną, projekty zmian w Kodeksie pracy; jest zbyt mało czasu; nie chcemy rozwiązań, które spowodują wyprowadzanie ludzi na ulicę - zadeklarował wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.