• Małe firmy na kredyt. Co piąta korzysta z kredytu bankowego
  Wśród mikroprzedsiębiorców, którzy założyli działalność gospodarczą w 2007 roku, 72 tysiące (53 proc.) kontynuowało działalność gospodarczą w lutym 2018 r. Natomiast działalność rozpoczętą w 2010 r., w lutym 2018 r. prowadziło tylko 32 proc., zaś z rocznika 2014 – 42 proc..

 • Rekordowo niska stopa bezrobocia w Łodzi. Tak dobrze jeszcze nie było
  Stopa bezrobocia w Łodzi spadła do najniższego w historii poziomu 5,9 proc. Od 2012 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o połowę. To stała tendencja.

 • Rekrutacja. Firmy nastawione wyłącznie na zysk wykorzystają pracowników
  Jeżeli jedyną misją firmy, jedynym celem egzystencji danej organizacji, jest zarabianie pieniędzy, to niestety można się spodziewać tego, że ludzie będą tam wykorzystywani - mówi Tomasz Kalko, właściciel firmy szkoleniowo-doradczej.

 • Rewolucja w zawodzie sprzedawcy. Automatyzacja zmieni charakter ich pracy
  Zamiast sprzedaży, doradzanie klientom. Na tym w przyszłości ma polegać zawód sprzedawców.

 • Studia dualne coraz popularniejsze. "Zwiększają szanse na rynku pracy"
  Wśród polskich studentów rośnie popularność studiów dualnych. Przy historycznie niskim bezrobociu mogą być one odpowiedzią na podstawową bolączkę rynku pracy – niską podaż wykwalifikowanych kadr.

 • Ulga na start rozpędza się powoli
  Pierwsze dwa miesiące jej funkcjonowania nie przyniosły rewolucji. Z nowych rozwiązań skorzystało niecałe 35 tys. przedsiębiorców. Zdaniem ekspertów winna może być możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej.

 • Opole: ZUS dopłaci firmom do poprawy warunków pracy
  Nawet pół miliona złotych może otrzymać firma, która zdecyduje się poprawić warunki pracy. Jak poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik oddziału ZUS w Opolu, wnioski można składać do 23 sierpnia. Konkurs ma charakter ogólnopolski.

 • Do końca lipca pracodawca powinien powołać IODę
  Pracodawcy jako administratorzy danych osobowych powinni powołać Inspektora Ochrony Danych. Mają na to czas do końca lipca. W niektórych przypadkach jest to obowiązkowe, dlatego wszyscy pracodawcy powinni sprawdzić czy ten obowiązek ich dotyczy.

 • "Mały ZUS" dla drobnych przedsiębiorców bez poprawek Senatu
  Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą bez poprawek przyjął w piątek Senat.

 • Ustawa podpisana - związki nie tylko dla etatowych pracowników
  Prawo tworzenia organizacji związkowych i wstępowania do nich będzie dotyczyć wszystkich osób świadczących pracę za wynagrodzeniem, bez względu na podstawę zatrudnienia.

 • Świadczenie pracy w okresie wypowiedzenia
  Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Zamierzam wypowiedzieć umowę o pracę. Mój okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Od kiedy liczy się okres wypowiedzenia? Czy jestem zobowiązana do świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia?

 • Urlop wychowawczy na trzecie dziecko
  Mam pytanie dotyczące maksymalnej długości urlopu wychowawczego. Sprawa dotyczy naszej pracownicy. Wnosi o udzielenie urlopu wychowawczego na trzecie dziecko. Przebywała już 6 lat na urlopie wychowawczym na poprzednie dzieci. Co robić?

 • Dynamika w lubuskiej gospodarce. Wzrosło zatrudnienie, obniżyła się stopa bezrobocia, wzrosła produkcja budowlano-montażowa
  Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze w czerwcu br. w podstawowych obszarach gospodarki województwa obserwowano wzrost dynamiki w stosunku do notowanej w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 • Jasno wytyczona ścieżka kariery w firmie? Zyskują pracownicy i pracodawca
  Oto 5 powodów z perspektywy pracownika i pracodawcy, dla których warto wprowadzić w firmie jasno określone ścieżki kariery.

 • Młodzi wprowadzą w Polsce roboty do firm
  Polska, 38-milionowy kraj z gospodarką w pierwszej trzydziestce globalnego rankingu, nie potrafi przestawić się na automatyzację produkcji. "Gęstość robotyzacji" jest wciąż zastraszająco niska.

 • Nie każdy informatyk zarabia wielkie pieniądze
  Specjaliści IT to jedna z najbardziej zróżnicowanych grup zawodowych. Nie wszyscy jej przedstawiciele mogą przebierać w ofertach i podwyższać stawki - pisze "Rzeczpospolita".

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.