• Firma łatwiej obniży pensje. Ten wyrok osłabił moce związków zawodowych
  Trybunał Konstytucyjny uznał obecne zasady ustalania regulaminów wynagradzania, które wymagają porozumienia ze związkowcami, za zgodne z konstytucją. Odrzucił skargę Konfederacji Lewiatan w tej sprawie.

 • Jest porozumienie w Unii Europejskiej. Zmiany obejmą 20 mln pracowników
  Negocjatorzy z państw członkowskich UE i PE osiągnęli porozumienie w sprawie przepisów, których celem jest wzmocnienie ochrony pracowników przed rakotwórczymi chemikaliami. Nowe regulacje będą miały znaczenie dla 20 mln osób w UE.

 • Nie tylko firmy z Warszawy dobrze opłacają pracowników finansowych
  Chociaż w przypadku wielu stanowisk najwyższych pensji w działach finansowych i księgowych firm można spodziewać się w Warszawie, to w kilku przypadkach stolicę doganiają lub przeganiają inne miasta, m.in. Wrocław, Katowice i Kraków.

 • Paulina Smaszcz-Kurzajewska: Kobiety potrafią się tylko 5 minut cieszyć ze swojego sukcesu, a 50 dni myślą o swojej porażce
  Była dziennikarka, a obecnie dyrektor ds. PR podkreśla, że kobietom brakuje siły i odwagi do tego, by coś zmienić w swoim życiu na lepsze. Często nie doceniają same siebie, a porażkami przejmują się bardziej, niż cieszą sukcesami.

 • Polska wysoko w nowym zestawieniu Banku Światowego o kapitale ludzkim
  Polska zajęła wysokie trzydzieste miejsce w pierwszym Indeksie Kapitału Ludzkiego opracowanym przez Bank Światowy.

 • Praca dla sprzedawcy. To ich najczęściej poszukiwali pracodawcy
  Według danych serwisu Praca.pl w trzecim kwartale 2018 r. w najlepszej sytuacji na rynku pracy byli pracownicy z obszaru sprzedaży. To ich najczęściej szukały firmy.

 • Praca zdalna zamiast benefitów? Większość rodziców zdecydowałaby się na taki krok
  Coraz więcej rodziców będzie oczekiwać od pracodawców możliwości pracy elastycznej – wynika z badania przeprowadzonego przez Regus.

 • Raport GoldenLine: Kogo szukają rekruterzy?
  W trzecim kwartale 2018 roku za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine rekruterzy wysłali 107 153 wiadomości do osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine, co wskazuje na 1,5 proc. wzrost w porównaniu do drugiego kwartału 2018 roku.

 • Robotyzacja to współpraca pomiędzy pracownikiem a robotem
  Biznes stawia na robotyzację, dlatego wdraża ją coraz więcej firm. Na świecie pojawiła się cztery, pięć lat temu. Do Polski boom dotarł rok temu.

 • Ta umiejętność pomaga w walce ze stresem i realizacji zadań
  Internet, media społecznościowe, natłok obowiązków służbowych i domowych powodują, że tempo życia przyspiesza i brakuje nam czasu na codzienne aktywności. Eksperci zaznaczają, że stosując się do kilku prostych zasad, można skutecznie zarządzać swoim czasem.

 • Trzy postawy szefa, którymi szkodzi swojej firmie. Lepiej ich unikać
  Eksperci zajmujący się zarządzaniem doświadczeniem pracownika nie mają złudzeń, że istnieją trzy postawy pracodawcy, które mogą zaszkodzić jego firmie.

 • Zarządzanie i przywództwo dla Polaków mało istotne. Jakie umiejętności cenią?
  Umiejętność współpracy, dobrej organizacji czasu pracy i komunikacji to kompetencje miękkie pracowników najbardziej pożądane przez polskich pracodawców – potwierdzają badania przeprowadzone przez ManpowerGroup.

 • Czy muszę brać udział w mediacji z kierownikiem w sprawie zniesławienia i mobbingu?
  Mam problem w pracy z moim kierownikiem (jesteśmy w konflikcie). Złożyłam do szefa pisemną informację, że jeśli zachowanie kierownika będzie nadal się powtarzać wystąpię na drogę sądową.

 • Ryczałt za godziny nadliczbowe
  Czy ryczałt za godziny nadliczbowe może zostać zmniejszony o dni nieobecności usprawiedliwionej (choroby, urlopy)? Czy ryczałt za godziny nadliczbowe wchodzi do podstawy urlopowej i podstawy chorobowej?

 • Targi pracy w branży IT na Pomorzu!
  Future IT to największe na Pomorzu targi pracy branży IT, które odbędą się w gdańskim Amber Expo już 24 października br.

 • Benefit Systems jedyną polską firmą z tytułem B Corp
  Coraz częściej sukces biznesowy mierzony jest także społecznym zaangażowaniem. Taki biznes cieszy się większym zaufaniem klientów, partnerów i inwestorów.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.