• Urlopy dzielone na dzieci. Nadchodzą ważne zmiany w płatnej opiece
  Bruksela wymusi zmiany w zasadach przysługiwania urlopu rodzicielskiego lub wychowawczego. Dwa miesiące płatnej opieki mają być przypisane do każdego z rodziców.

 • Biedronka szuka pracowników. Utworzyła infolinię rekrutacyjną dla Ukraińców
  Sieć Biedronka przygotowała się na problemy kadrowe. Firma zainwestowała w całodobową infolinię rekrutacyjną w języku polskim i ukraińskim oraz dedykowaną stronę internetową w języku ukraińskim.

 • Pracownicy z Ukrainy zostaną w Polsce? Niemieckim wymaganiom sprostają nieliczni
  Projekt nowej ustawy imigracyjnej w Niemczech wywołał popłoch wśród polskich przedsiębiorców, którzy obawiają się odpływu Ukraińców z Polski i braku rąk do pracy. Eksperci uspokajają, że wymagania Niemców są tak wysokie, iż sprostają im tylko nieliczni.

 • Roboty współpracujące przejmują coraz więcej zadań. Mogą z powodzeniem zastąpić człowieka
  Rosną możliwości robotów. Dzięki sensorom potrafią wyczuć, czy dany przedmiot jest duży czy mały, twardy czy delikatny. W ten sposób zyskują te same zdolności, które ma człowiek.

 • Rozwijanie inteligencji emocjonalnej w biznesie opłaca się
  - Rozwijanie inteligencji emocjonalnej w biznesie opłaca się zarówno pracownikom niższego szczebla, jak i przede wszystkim pracownikom wyższego szczebla, ponieważ to oni nadają charakter i ton emocjonalny w miejscu pracy.

 • Rząd za projektem ustawy, która ma wzmocnić rozwój startupów w Polsce
  Wzmocnienie rozwoju startupów w Polsce, zwiększenie ich konkurencyjności oraz zahamowanie "eksportowania" polskich pomysłów za granicę - takie są cele projektu ustawy wprowadzającej Prostą Spółkę Akcyjną (PSA), który, jak informuje MPiT, we wtorek (5 lutego) poparł rząd.

 • Szef okiem pracownika fizycznego. Co się liczy?
  Nowy raport Pracuj.pl zatytułowany „Na tropie dobrej pracy” pokazuje jak postrzegają i czego oczekują od przełożonych pracownicy fizyczni.

 • Łódź wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników z Ukrainy
  Pod adresem www.lodz.pl/ua przygotowano informacje niezbędne Ukraińcom podejmującym pracę w Łodzi. W specjalnej zakładce goście zza wschodniej granicy dowiedzą się m.in, jak mogą zdobyć Kartę Polaka, jakie są zasady ruchu granicznego i pobytu na terenie RP.

 • Data scientist, praca: Minimum 5 tys. zł dla osób rozpoczynających karierę
  Data scientist to specjalista zajmujący się bardzo dokładnymi, rozbudowanymi analizami danych nieuporządkowanych, w szczególności big data. Ile może zarobić?

 • Nie tylko zarobki są ważne. 8 na 10 Ukraińców przyjeżdża do Polski z innego powodu
  Aż 80 proc. Ukraińców przyjeżdżających do Polski jako najważniejszą motywację wskazuje zmianę kraju zamieszkania – wynika z wewnętrznego badania Personnel Service, przeprowadzanego na pracownikach z Ukrainy pracujących w Polsce.

 • Porsche bije kolejne rekordy, także w zatrudnieniu
  W ubiegłym roku liczba pracowników Porsche po raz pierwszy przekroczyła poziom 30 tysięcy osób. To zasługa planowanego uruchomienia produkcji elektrycznego Taycana.

 • Portal biznes.gov.pl działa 3 lata. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zadowolone
  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podsumowało: w 2018 r. z portalu biznes.gov.pl skorzystało 7 milionów użytkowników więcej niż rok wcześniej.

 • Po takich ciosach idea odpowiedzialnego biznesu się jeszcze podniesie?
  Pomalowano wiele płotów i posadzono sporo drzewek, aby "zaliczyć" społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Szlachetna w zamyśle koncepcja przeżywa kryzys. Coraz mocniej w rzeczywistości sadowi się za to idea zrównoważonego rozwoju (SDG).

 • Potrzebne ułatwienia dla pracowników spoza strefy Schengen. Tylko jakie?
  Obawa przed trudnością w pozyskaniu pracownika jest obecnie większa wśród polskich przedsiębiorców, niż strach przed cyberatakiem na sieć firmy. Już czas, by sięgnąć poza granice strefy Shengen w poszukiwaniu rąk do pracy.

 • Potrzebujemy menedżera na teraz. Oto jak go znaleźć
  Menadżerskie stanowiska należą do najbardziej trudnych do obsadzenia. Jak szukać kandydatów na te kluczowe etaty? Oto odpowiedź.

 • "Skoczkowie" okiem pracodawcy. Czy warto zatrudniać osoby często zmieniające pracę?
  Jak odróżnić kandydatów, którzy mogą wnieść do organizacji wiele dobrego od tych, którzy nie pozostaną w organizacji zbyt długo i przyniosą straty? Do spotkania ze „skoczkiem” bez wątpienia trzeba się bardzo dobrze przygotować.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.