• Jest projekt ustawy zmieniającej zasady wyliczania wysokości minimalnego wynagrodzenia
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy zmieniającej zasady wyliczania wysokości minimalnego wynagrodzenia. W świetle projektowanych przepisów do minimalnej pensji nie będzie już wliczany dodatek za staż pracy.

 • Praca jest, chętnych brak
  Niezmiennie najwięcej wolnych miejsc pracy czeka w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i naprawie pojazdów samochodowych.

 • Bolesny upadek Facebooka. Oto lista najlepszych pracodawców w USA
  Portal Glassdoor opublikował coroczny ranking najlepszych miejsc pracy w USA. Zeszłoroczny lider – Facebook – doświadczył bolesnego spadku notowań.

 • Brakuje chętnych do pracy w sądzie. Wszystko przez niskie zarobki
  Niskie płace dla pracowników obniżają sprawność wymiaru sprawiedliwości. Dochodzi do ograniczenia liczby rozpraw, bo nie ma komu ich protokołować.

 • Długi rejestr przedsiębiorstw z ujemną rentownością
  Nawet przy 5-proc. wzroście gospodarczym co piąta duża firma przemysłowa jest na minusie.

 • GUS: Liczba wolnych miejsc pracy spadła o 4,6 proc. kw: kw do 157,2 tys. w III kw.
  Liczba wolnych miejsc pracy wyniosła 157,2 tys. w końcu III kwartału 2018 r. i była niższa o 7,5 tys., tj. o 4,6 proc. niż kwartał wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • Ile zarabia się dziś w górnictwie? Wyższe pensje są tylko w IT
  Grudzień jest radosnym miesiącem dla górników, nie tylko z powodu świętowania Barbórki, ale i najwyższych w roku wynagrodzeń, które często stanowią dwukrotność miesięcznej pensji.

 • 200 tys. pracowników. Dla przemysłu mody to wciąż za mało
  Blogosfera, influencerzy, marketing modowy. To nowe segmenty branży modowej, która cierpi na braki kadrowe. Jak wskazują eksperci ze Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN bez wykształcenia nowej, wyspecjalizowanej kadry, rozwój firm z branży może być zagrożony.

 • Amazon zwalnia pracowników zamieszanych w sprzedaż poufnych danych
  Amazon zwalnia pracowników zamieszanych w sprzedaż poufnych danych firmy sprzedawcom starającym się podnieść sprzedaż swoich towarów na stronie internetowego giganta. Chodzi przede wszystkim o personel z Indii - poinformował dziennik "Wall Street Journal".

 • BIGRAM. Od ćwierć wieku rekrutują menedżerów i specjalistów
  Spot z pracownikami w roli głównej, tort oraz dużo uśmiechów. Tak agencja rekrutacyjna i doradcza BIGRAM świętowała 25-lecie istnienia. - O sukcesie biznesu decydują ludzie, którzy go tworzą. To oni są największym kapitałem każdej firmy.

 • Drugie życie świątecznych choinek. Samochodowy koncern z nietypową akcją
  – W tym roku postanowiliśmy już po raz drugi uruchomić akcję „Wypożyczalnia choinek Volvo”. Polega ona na tym, że możemy za 55 zł wypożyczyć sobie żywą choinkę, a następnie po świętach oddać taką choinkę i ta choinka dalej będzie żyła, ponieważ zostanie zasadzona.

 • Dziś dzień księgarza. Święto zapomniane, podobnie jak zawód
  Dziś - 13 grudnia - księgarze obchodzą swoje święto. Zawód, który kiedyś odegrał ogromną rolę w rozwoju czytelnictwa, dziś uznawany jest za ginący. Nie pomaga zarówno nasza niechęć do czytania książek jak również rozwój rynku e-commerce.

 • Kraków, Poznań, Katowice oraz Łódź. Do tych miast nie chcieliby przenieść się pracownicy
  Rodzina, rozpoznawalność miasta oraz rozwój osobisty mają wpływ na wybór przyszłego pracodawcy w branży SSC/BPO – wynika z najnowszego badania firmy doradztwa personalnego HRK.

 • Oto najcenniejsi menedżerowie na warszawskiej giełdzie
  Zbigniew Jagiełło z PKO BP ma najwyższą wartość dla swej firmy, lecz największy wpływ na kapitalizację kierowanej przez siebie spółki ma Grzegorz Miechowski z 11 Bit Studios.

 • Pensja 2-3 razy wyższa dla początkującego programisty. Ile zarabia się za granicą?
  Alpejskie wioski, norweskie fiordy, a nawet australijskie plaże - dla specjalistów IT rynek pracy nie ma żadnych granic. Jakie kierunki obierają polscy programiści?

 • Pensje ratowników medycznych będą wyższe
  Jak informuje śląsko-dąbrowska „Solidarność”, od 1 stycznia 2019 roku ok. 16 tys. ratowników medycznych otrzyma podwyżkę wynoszącą 400 zł brutto. Środki na ten cel będą pochodziły z Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.