• Zarządzanie przyszłości: nadchodzi holokracja
  Zmienia się świat, nadchodzą nowe pokolenia, ale tylko niewielu potrafi zrozumieć, że czasy dawnych struktur hierarchicznych oraz gabinetów zamkniętych na głucho już dawno minęły. Nastały czasy pełnej otwartości i postrzegania pracownika jako partnera biznesowego.

 • Kiedy maszyny zastąpią mnie w pracy?
  Przed przeczytaniem tego artykułu, spróbuj wpisać w swoją ulubioną wyszukiwarkę zwrot „nowości o robotach” i zobacz, co wyskoczy.

 • Aniołowie biznesu coraz aktywniejsi. Z ich wsparcia skorzystała już co trzecia młoda firma
  33 proc. start-upów pozyskało kapitał na rozwój od anioła biznesu – krajowego lub zagranicznego – wynika z raportu fundacji Startup Poland. Aniołowie biznesu zwykle są bardziej elastyczni niż fundusze inwestycyjne, których głównym zadaniem jest zarządzanie portfelami.

 • Co zrobić by zostać ratownikiem wodnym? Szkolenia i egzaminy
  Coraz więcej młodych ludzi chce się szkolić na ratowników wodnych – powiedział Remigiusz Olejniczak z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 90 osób otrzymało w niedzielę (10 czerwca) w Szczecinie uprawnienia dla ratowników WOPR.

 • Konstytucja nie gwarantuje bezpłatnej opieki zdrowotnej
  Równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, który gwarantuje Konstytucja, nie może być interpretowany jako bezpłatny dostęp - mówi profesor prawa z UKSW dr hab. Marek Świerczyński.

 • Liczba wolnych miejsc pracy wzrosła o 30 proc.
  Liczba wolnych miejsc pracy w I kw. wzrosła o 29,4 proc. kwartał do kwartału i 28,3 proc. rok do roku - podał GUS.

 • Młodzi zamiast pracowników 50+? Czy firmy popełniają błąd?
  Firmy uznały Millenialsów za silną markę i pospiesznie robią to samo z Generacją Z (urodzeni po 1996 roku). W efekcie już co trzeci pracownik powyżej 50. roku życia czuje się wykluczony z pracy.

 • Podkarpackie: Już ponad połowa pracodawców nie może znaleźć pracowników
  Ponad 54,5 proc. podkarpackich firm ma problem ze znalezieniem pracowników – wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Problemy te najczęściej wynikają z niedopasowania kwalifikacji potencjalnych pracowników do potrzeb pracodawców.

 • Polscy pracownicy zestresowani. Pracodawców mało to interesuje
  Co trzeci polski pracownik uważa, że jego pracodawca nie jest zainteresowany jego dobrym samopoczuciem. To prawie pięć razy większy odsetek niż wśród pracowników w Holandii i Szwajcarii.

 • Pomorskie z niską stopa bezrobocia. Jest się czym pochwalić
  W województwie pomorskim na koniec maja stopa bezrobocia wyniosła - 5,1 proc. To najniższy wynik w historii województwa pomorskiego od 1990 roku. Liczba bezrobotnych wyniosła na koniec maja w woj. pomorskim 46,6 tys.

 • Praca w finansach: Ile zarabia dyrektor finansowy, a ile specjalista ds. podatkowych?
  Wynagrodzenia osób pracujących w pionie finansowym firmy poszły w górę czy w dół? Zobaczcie najnowszy raport płacowy AG Test HR "Jesień 2017".

 • Praca w SSC/BPO: W 2020 r. zatrudnienie w branży przekroczy poziom 340 tys. osób
  Według najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018”, od początku 2017 r. do końca pierwszego kwartału 2018 r. w naszym kraju powstało 91 nowych centrów usług dla biznesu.

 • Pracujesz zdalnie? Oto rady jak zagospodarować domowe biuro
  W czasach, gdy przez Internet porozumiewamy się ze współpracownikami, klientami i znajomymi, a także coraz częściej pracujemy, kącik biurowy powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu.

 • Przybywa zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy. BCC: Kierunek dobry, ale zmian trzeba więcej
  Business Centre Club pozytywnie odnosi się do zmian proponowanych w projekcie rozporządzenia w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

 • Sondaż CBOS: 57 proc. badanych pracuje na pełen etat
  57 proc. badanych utrzymujących się z pracy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, 18 proc. ma umowę na czas określony, a 9 proc. pracuje na umowę zlecenie - wynika z sondażu CBOS.

 • W Jasionce powstanie nowy zakład firmy Southco
  Firma Southco rozpoczęła budowę nowego zakładu w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis w Jasionce. Dzięki inwestycji pracę znajdzie ok. 80 osób. Zakład ma być gotowy w marcu 2019 r.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.