• Komisja Kodyfikacyjna zakończyła prace
  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w dziś na briefingu prasowym przewodniczący Komisji, Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Będzie nowy kodeks pracy? Oto projekt: 26 dni urlopu dla wszystkich i ograniczenia w pracy na śmieciówkach
  Rząd unika jednoznacznej opinii w sprawie projektów nowego kodeksu pracy. Związki zawodowe i pracodawcy są w tej sprawie podzieleni.

 • Jakie zmiany w Kodeksie pracy? Komisja kodyfikacyjna przyjęła dwa projekty
  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w środę wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki.

 • Czy babcia może dostać zwolnienie lekarskie na chorą wnuczkę?
  Córka rozpoczęła dopiero co pracę i z przyczyn zawodowych nie może iść na zwolnienie na swoją 2-letnią chorą córkę. Ojciec dziecka pracuje za granicą. Czy babcia może dostać zwolnienie lekarskie na chorą wnuczkę?

 • Dziś Komisja Kodyfikacyjna zakończy prace nad nowym kodeksem pracy
  Przymus pracy etatowej, jednakowy urlop dla wszystkich, zamrożenie wypłat za nadgodziny czy zmiany w wypowiadaniu umów - to propozycje Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, które dziś otrzymają ostateczny kształt.

 • Europejski Urząd ds. Pracy już w 2019 roku?
  Komisja Europejska zaproponowała we wtorek utworzenie Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Zapowiedziała także zmiany prawa, dzięki którym wszyscy pracownicy i osoby samozatrudnione będą miały dostęp do ochrony socjalnej.

 • Pracodawcy przekażą do ZUS więcej informacji
  1 stycznia 2019 roku wejdzie w życie ustawa, która skróci do 10 lat okres przechowywania u pracodawców dokumentów zatrudnionych. To pozwoli ograniczyć koszty działalności.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - na efekty trzeba będzie poczekać
  Polacy nie mają wielu oszczędności, które mogłyby zapewnić im byt na starość. Z raportu Pracowni Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. z nich oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe mają to zmienić.

 • Płacowa presja rośnie ze wszystkich stron. Podwyżek oczekują różne grupy zawodowe
  Podwyżek oczekują dziś wszyscy: pracownicy w firmach i ci zatrudnieni w budżetówce.

 • Spółki zatrudniające w zarządach więcej kobiet mają lepsze wyniki
  Warszawa dołączyła do 59 giełd na całym świecie, które biorą udział w akcji ONZ „Ring the Bell for Gender Equality", promującej równość płci w zatrudnieniu, w tym wśród największych spółek giełdowych.

 • Wakaty w zarządzie KGHM. Sprawdź czy masz szansę!
  Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu ds. aktywów zagranicznych.

 • 20 tys. zł za biznesplan. Koszalin daje pieniądze na start
  20 tys. zł od prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego jest nagrodą główną w organizowanym przez miasto po raz czwarty konkursie „Firma na Start”. By ją zdobyć, trzeba opracować biznesplan, który kapituła konkursowa oceni najwyżej.

 • Adam „AgraveiN” Skotak o pracy streamera w Polsce. Na gamingu można się dorobić?
  - Pod względem zarobków w gamingu jesteśmy krajem Trzeciego Świata - ocenia w rozmowie z PulsHR.pl popularny streamer Adam „AgraveiN” Skotak.

 • Deloitte: Elastyczne godziny pracy są dla pokolenia Y priorytetem
  Jak wynika z piątej edycji badania Deloitte „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018”, maleje grupa igreków marzących o pracy na etacie. Rośnie natomiast grono przyszłych przedsiębiorców.

 • GlobalLogic Job Fair 2018: 78 wystawców zaprezentuje swoje oferty
  78 wystawców - wśród nich najwięksi pracodawcy w regionie - zaprezentuje się na 16. Środkowopomorskich Targach Pracy GlobalLogic Job Fair 2018. Impreza, którą organizuje Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, odbędzie się 22 marca w siedzibie uczelni.

 • Od 15 marca urząd skarbowy sam rozliczy podatnika. Co do tego potrzeba?
  – Do 16 kwietnia trzeba złożyć formularz PIT-WZ, a więc prośbę do urzędu skarbowego o przygotowanie zeznania podatkowego.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.