• Szkolenie z Groupona nie pomoże przy rekrutacji
  Zintegrowany System Kwalifikacji ułatwi pracodawcom zweryfikowanie kompetencji pracownika. Ma to zakończyć erę tanich, niskiej jakości szkoleń, które można było kupić w internecie.

 • Za spanie w kabinie tira nawet 30 tys. euro
  Inspekcje krajów unijnych zaostrzyły kontrole przestrzegania czasu pracy i odpoczynku kierowców w transporcie międzynarodowym. Kontrolują nie tylko stan bieżący, ale nawet 28 dni wstecz, a najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.

 • Zatrudnienie w jednym zakładzie na podstawie dwóch umów
  Czy w jednym zakładzie pracy mogę być zatrudniony na podstawie dwóch umów? Mam umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin i dodatkowo umowę zlecenia. Obie umowy różnią się całkowicie charakterem i zakresem obowiązków.

 • Bank szuka prezesa. Jakie warunki?
  Fotel prezesa Banku Pocztowego po Sławomirze Zawadzkim teoretycznie czeka na obsadzenie. Bank przedstawił ogłoszenie rekrutacyjne, z którego wynika, że szuka osoby z wykształceniem wyższym oraz doświadczeniem na stanowisku kierowniczym.

 • Praca za 10 tys. zł, ale stres nieziemski
  Gdy wsiada się do samolotu rzadko pamięta się o ich istnieniu i pracy, a to m.in. od nich zależy bezpieczeństwo w powietrzu. Dziś Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego.

 • Amerykanie inwestują w Gorzowie i stawiają na wykwalifikowaną kadrę
  Nowa firma produkcyjna pojawiła się Gorzowie. Będzie kontynuowała tradycję ZWCh „Stilon” i produkowała najwyższej jakości włókno poliamidowe na świecie. To amerykańska spółka Universal Fibers.

 • Brakuje specjalistów od tkanin artystycznych, szkła i witrażu
  Studia konserwatorskie cieszą się dużym zainteresowaniem, ale brakuje specjalistów od konserwacji tkanin artystycznych, od szkła i witrażu – powiedziała Marta Lempart-Geratowska, dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie.

 • Do 2020 r. niedobór pracowników IT może przekroczyć milion osób. Pomogą kobiety?
  Choć sytuacja poprawia się z roku na rok, kobiety wciąż stosunkowo rzadko wybierają kierunki kluczowe dla rozwoju technologii. Powodem może być brak przykładów sukcesów kobiet w tej dziedzinie w najbliższym otoczeniu.

 • Firmy ruszyły po pieniądze z ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy
  Blisko 400 wniosków o dofinansowanie wpłynęło od firm z opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego do oddziału ZUS w Opolu - poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu.

 • Koszty pracy w Polsce trzykrotnie niższe niż unijna średnia
  Niskie koszty pracy w danym kraju zwiększają jego konkurencyjność na rynku międzynarodowym. Z kolei wysokie koszty zatrudnienia często stanowią barierę dla przyciągania inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy. Mogą również prowadzić do zwiększania szarej strefy.

 • Nabór wolontariuszy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 trwa
  Chciałbyś zobaczyć „kuchnię” organizacji jednej z największych piłkarskich imprez na świecie, zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy w przyszłości - zostań wolontariuszem na Mistrzostwa Świata FIFA U-20.

 • Nawet 250 tys. za trafiony pomysł. To ogromna szansa na rozwój firmy
  SciTechGroup, Nestle Polska i Politechnika Wrocławska poszukują pomysłów, które pomogą zmniejszyć ilość plastiku w ekosystemie. Chętni mogą wziąć udział w Science Challenge Day, wygrać 10 tys. euro i zyskać szansę na kolejne 250 tys. euro.

 • Ofert pracy coraz więcej. Sprzedawcy i handlowcy najczęściej poszukiwani
  Dane zebrane przez Pracuj.pl pokazują, że branża handlowa w niewielkim, ale dostrzegalnym stopniu odczuwa konsekwencje zmian obserwowanych w ostatnich kwartałach.

 • Orlen KolTrans szuka prezesa i członków zarządu
  Rada nadzorcza spółki Orlen KolTrans z grupy PKN Orlen ogłosiła wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na prezesa i członków zarządu. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 26 października.

 • Praca, wiek, internet - wyzwań sporo, ale kobiety pokazują swoją siłę
  - Mama pracująca to nie jest mama, która ma mniej czasu dla swojego dziecka. Bo liczy się jakość, a nie ilość - mówiła Małgorzata Tramś-Zielińska podczas X Lubuskiego Kongresu Kobiet.

 • Przez brexit firmy gotowe ciąć zatrudnienie i przenosić działalność
  Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI) ostrzega, że większość firm na Wyspach jest gotowa w związku z Brexitem uruchomić do grudnia "plany awaryjnego zarządzania" polegające, m.in. na cięciu zatrudnienia i przenoszeniu działalności za granicę.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.