Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 16.01.2017

  Pracownicy chcą podwyżek. Pracodawcy pod presją

  Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej. Aż 51 proc. respondentów badania „Monitor Rynku Pracy” Randstad, oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia, a 56 proc. premii. Ponadto większość Polaków (83 proc.) jest przekonana, że w razie potrzeby jest w stanie znaleźć nową pracę - i to wcale nie gorszą niż wcześniejsza - w pół roku.

 • 16.01.2017

  Top 6 zawodów tego roku. Oni będą potrzebni

  W tych zawodach można zrobić największą karierę nie za trzy czy dziesięć lat, ale jeszcze w tym roku. Jak wyglądają zarobki w tych branżach i ile czasu potrzeba, by nabyć kwalifikacje niezbędne do zdobycia tego typu pracy?

 • 16.01.2017

  Sukcesy Polaków w 2016 r.: Praca największym źródłem satysfakcji

  Ranking osobistych sukcesów Polaków w 2016 r. wygrały osiągnięcia w życiu zawodowym - wynika z badania "Sukcesy i porażki Polaków 2016 r.". Wśród sukcesów finansowych - górą oszczędzanie, które wyprzedziło m.in. podwyżkę wynagrodzenia i premię.

 • 16.01.2017

  Walka ze smogiem i inwestycja w zdrowie. Pracownicy Blue Media jeżdżą do pracy rowerami

  Pracownicy sopockiej firmy Blue Media jeżdżą z i do pracy na rowerach, a firma płaci im złotówkę premii za każdy przejechany kilometr. W ciągu ostatniego roku pracownicy przejechali łącznie 102,5 tys km, a od początku trwania programu "Złotówka za kilometr", czyli od 2013 r. ograniczyli emisję dwutlenku węgla do atmosfery już o ponad 50 ton.

 • 16.01.2017

  Firmy poszukują specjalistów i menadżerów

  Bezrobocie w Polsce na koniec roku wyniosło 8,3 proc. – wynika z szacunków resortu pracy. Wśród specjalistów i menedżerów poziom ten jest znacznie niższy – ok. 3,5 proc. Najlepsi kandydaci w tej grupie otrzymują blisko 20 ofert zatrudnienia rocznie. Taka sytuacja na rynku pracy sprawia, że pracodawcy muszą oferować kandydatom znacznie więcej niż atrakcyjne wynagrodzenie czy opieka medyczna. W ubiegłym roku firmy intensywnie inwestowały w swój wizerunek pracodawcy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.