Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 13.01.2017

  Czy coaching jest skuteczny?

  Statystyki Międzynarodowej Federacji Coachingu wskazują, że coaching może się przyczynić do podwyższenia osiągnięć zawodowych o 71 proc. Największym zainteresowaniem cieszy się business oraz life coaching, mówi Irena Sowińska, dyrektor Szkoły Coachów Prosperity.

 • 13.01.2017

  Komu przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne

  Dodatkowe wynagrodzenie roczne nie ma charakteru powszechnego. Jest to świadczenie ze stosunku pracy, które przysługuje wyłącznie tym grupom zatrudnionych, dla których przepisy prawa lub wewnętrzne regulacje zakładowe, przewidują uprawnienie do tego rodzaju nagród. Dodatkowe wynagrodzenie roczne nie jest, więc uregulowane w kodeksie pracy, czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

 • 13.01.2017

  Piloci stanowią jedną z najbardziej narażonych na depresję grup zawodowych

  Według anonimowej ankiety przeprowadzonej w 50 krajach na grupie 1850 pilotów, aż 14 proc. z nich ma objawy depresji. 4 proc. ankietowanych przyznaje, że objawom towarzyszą myśli samobójcze.

 • 13.01.2017

  Nie ma co się bać robotów?

  Przy malejących zasobach pracowników kraje rozwinięte nie zdołają utrzymać obecnego tempa wzrostu PKB bez automatyzacji produkcji i usług - pisze "Rzeczpospolita".

 • 13.01.2017

  Wakaty dla pucybutów

  W Palermo na Sycylii jest praca dla dziesięciu pucybutów. Tamtejsze stowarzyszenie rzemiosła ogłosiło, że w mieście, w którym nie ma już ani jednego czyściciela butów, chce stworzyć ich spółdzielnię świadczącą takie usługi w dziesięciu punktach w centrum.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.