• Zbadali 433 tys. osób, by sprawdzić, jak sen wpływa na pracę. Oto, co z tego wyszło
  Brytyjskie badanie nad snem dowodzi, że nie powinno się zaburzać naturalnego cyklu pracy i snu, który ma każdy człowiek. Brak snu lub jego zaburzenie mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji ze śmiercią włącznie. Zaś dopasowanie organizacji pracy do chronotypu ludzi pozwala zarządzającym osiągnąć większą wydajność zespołu.

 • Ile urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielowi w 2018 roku
  Termin i liczba wolnych dni przysługujących nauczycielowi w ramach urlopu wypoczynkowego zależy od placówki, w jakiej zatrudniony jest pedagog.

 • Pośredniaki na nowych zasadach. Dodatek motywacyjny do wynagrodzenia dla wszystkich pracowników
  Wszyscy pracownicy, a nie tylko zajmujący określone stanowiska, będą mogli otrzymać dodatek motywacyjny do wynagrodzenia. Maksymalnie tysiąc złotych na kwartał.

 • ZUS: Listy o stanie kont ubezpieczonych wysłane do wszystkich
  Do wszystkich ubezpieczonych - nawet tych, dla których odprowadzono tylko jedną składkę na ubezpieczanie społeczne - ZUS wysłał do poniedziałku list z informacją o stanie konta i tegorocznych wpłatach. Część osób dostała list elektroniczny, ale większość - tradycyjną pocztą.

 • Zwolnienie dyscyplinarne za niedostarczenie zwolnienia lekarskiego: Co ma zrobić pracownik
  Pracownikowi, zwolnionemu dyscyplinarnie z powodu niedostarczenia w terminie zwolnienia lekarskiego, pozostaje tylko odwołanie do sądu pracy.

 • Nagrodzą pracodawców troszczących się o zdrowie pracowników
  W zeszłym roku Polacy spędzili na chorobowym łącznie ponad 281 mln dni. Ponieważ choroba pracownika to koszt również dla pracodawcy, zainaugurowano program PracoDawcy Zdrowia, który promuje profilaktykę zdrowotną wśród przedsiębiorców, urzędów i instytucji.

 • Podkarpacie kolejną Doliną Krzemową? Region chce tworzyć dobrze płatne miejsca pracy
  Podkarpackie, które już w tej chwili plasuje się w gronie krajowych liderów innowacyjności, chce przyciągać kolejnych inwestorów i tworzyć dobrze płatne miejsca pracy. Jednymi z najbardziej perspektywicznych branż są motoryzacja oraz informatyka, w tym przyszłościowy sektor gamingowy. Obok lotnictwa i jakości życia należą one do inteligentnych specjalizacji regionu.

 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców
  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski.

 • Raport ADP Polska: Sektor usługowy siłą napędową nowoczesnej gospodarki
  - W pierwszym półroczu 2018 roku, po raz pierwszy od 2014 roku, branża usługowa osiągnęła wyższe wyniki zatrudnienia niż branża produkcyjna. Drugi kwartał 2018 r. dodatkowo pogłębił dystans między sektorami - mówi Paweł Lazar, country general manager ADP Polska.

 • Stanisław Szwed o ustawie o rynku pracy: We wrześniu ostateczny projekt
  Prace nad projektem trwają, we wrześniu chcemy przedstawić ostateczną wersję i przekazać dokument do prac w parlamencie - w rozmowie z PulsHR.pl zapowiada Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zapewnia, że resort analizuje uwagi zgłoszone w trakcie konsultacji.

 • UODO: liczba skarg nie maleje, ale część może być bezzasadna
  Liczba skarg na podstawie RODO nie maleje, a w ciągu pierwszych dwóch miesięcy stosowania przepisów do Urzędu Ochrony Danych Osobowych wpłynęło ich około 1,3 tys. - poinformowała rzecznik prasowa UODO Agnieszka Świątek-Druś. Jak dodała, część z nich może być bezzasadna.

 • 22 proc. z nas bierze na wakacje służbowego laptopa
  66 proc. Polaków potrafi oderwać się od pracy podczas urlopu, ale 22 proc. zabiera ze sobą laptopa i od czasu do czasu pracuje, a 12 proc. nie potrafi oderwać się od służbowych obowiązków nawet na urlopie - pokazuje badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków”.

 • „Dyscyplinarka” dla pracodawcy
  Zaniedbanie istotnych spraw pracowniczych może się okazać bardziej kosztowne, niż konieczność zapłacenia VAT czy PIT.

 • Minusy pracy na wyższym stanowisku
  Wiele osób marzy o karierze i awansie na wysokie stanowisko – pozycja kierownika dużego działu czy dyrektora to przecież duże wyróżnienie. Praca na wyższym szczeblu posiada wiele zalet – to przede wszystkim prestiż i atrakcyjna pensja.

 • Najczęściej oczekiwane benefity. Praca zdalna bezkonkurencyjna
  Możliwość pracy zdalnej jest pożądanym benefitem wśród kandydatów poszukujących zatrudnienia. Według danych agencji doradztwa personalnego PEOPLE, ok. 70 proc. kandydatów z branży IT oraz SSC/ BPO (zwłaszcza Millenialsów) oczekuje możliwości pracy zdalnej co najmniej raz w tygodniu. Jakie jeszcze benefity są dziś w cenie?

 • Przedsiębiorcy mogą pożegnać się z deklaracją VAT
  Firmy nie będą wysyłać co miesiąc deklaracji VAT, a fiskusowi wystarczy jeden elektroniczny plik. Przedsiębiorców czekają zmiany w zarządzaniu finansami.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.