Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 23.02.2017

  Rośnie apetyt na awans w pracy kobiet. 66 proc. chce stanowiska dyrektora

  Jak pokazuje raport „Praca i przedsiębiorczość kobiet potencjał do wykorzystania w Polsce”, którego autorami są Coca-Cola i Deloitte, aż 66 proc. kobiet aspiruje do roli dyrektora lub menedżera. Jest to o ponad 10 punktów procentowych więcej, niż w przypadku mężczyzn. Mimo większych ambicji zawodowych, wciąż jednak mało kobiet sprawuje stanowiska kierownicze.

 • 23.02.2017

  Oferta pracy: Co powinna zawierać, aby przyciągnąć kandydatów?

  Co powinno zawierać dobre ogłoszenie o pracę? Jedno jest pewne - nie sprawdzają się już tzw. rekrutacje ukryte. Brak nazwy firmy w ogłoszeniu potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych kandydatów.

 • 23.02.2017

  Nowela ustawy o swobodzie działalności gospodarczej podpisana

  Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 lutego 2017 roku nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dokument zakłada obowiązkowe sprawdzanie, w jaki sposób określone rozwiązania prawne wpłyną na funkcjonowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Przepisy wejdą w życie za 14 dni.

 • 23.02.2017

  Pracodawca może wyznaczyć termin zwrotu kosztów okularów

  Przepisy dotyczące obowiązku zapewnienia przez pracodawcę okularów korygujących wzrok do pracy przy komputerze są bardzo ogólne i pozostawiają pracodawcy dużą swobodę w powyższym zakresie. Nie ma przeciwwskazań, aby wyznaczył on termin na przedstawienie faktury zakupu okularów przez pracownika.

 • 23.02.2017

  Będą dodatkowe pieniądze na delegację dla nauczycieli dojeżdżających do uczniów?

  To nauczyciel dojeżdża do dziecka - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Być może trzeba będzie wymyślić dodatkowe pieniądze np. delegacje dla nauczycieli, po to, żeby nie pokrywał tych kosztów z własnej kieszeni - dodała.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.