• Wirtualne zespoły pracy – trend czy konieczność?
  Czy każdy lokalny menedżer może zarządzać wirtualnymi zespołami, szczególnie wielokulturowymi? Czy wystarczą mu do tego jego codzienne kompetencje menedżerskie?

 • Zakwestionowanie świadectwo pracy przez ZUS
  Wystawiłam dla pracownika świadectwo pracy. Świadectwo zostało podpisane niepełnym podpisem (bez imienia) i opatrzone pieczątką firmową (nie imienną). Pracownik zgłosił się do mnie z informacją, że ZUS zakwestionował mu świadectwo pracy.

 • Podsumowanie raportu Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku
  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Uwzględniono w nim dane o płacach 11 962 osób pracujących w branży i działach logistycznych.

 • Stagnacja amerykańskich wynagrodzeń
  Dane z rynku pracy USA za luty 2018 roku wywołały mieszane uczucia. Z jednej strony w warunkach historycznie niskiego bezrobocia (4,1%) stworzono 313 tys. miejsc pracy.

 • Wynagrodzenia pracowników IT w Warszawie w 2017 roku
  Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie wyniosła 7 081 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Wynagrodzenia 54,2% zatrudnionych wzrosły w porównaniu do roku 2016.

 • Nadchodzi era employee experience
  Nadszedł czas na wdrożenie strategii firmowych opartych na kreowaniu pozytywnego doświadczenia pracowników, czyli employee experience. Budowanie zaangażowania pracowników staje się passé?

 • Rekrutacja w natarciu. Jakie metody działają
  Kandydaci do pracy są dziś zaskakiwani nietypowymi metodami rekrutacji, prowadzonymi zarówno przez pracodawców jak i firmy pośredniczące w poszukiwaniu pracowników. O nowych metodach rekrutacji mówią eksperci kariera.pl i Antal.

 • Szklany sufit i brak rozwoju? Pracownicy grożą odejściami
  Niemal 2/3 Polaków jest zdania, że firma, w której pracują zapewnia im rozwój i jasną ścieżkę kariery, ale ponad 27 proc. badanych zgłasza zastrzeżenia – wynika z ostatnich badań Work Service.

 • Anna Wicha, Adecco: Dostęp do taniej siły roboczej zabija postęp
  Nadzwyczajnie niskie poziomy bezrobocia nie są dla pracy tymczasowej zagrożeniem, lecz szansą - uważa Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland.

 • Fuzje i przejęcia w Europie. Polska liderem w regionie
  Jak wynika z badania „Barometr transakcji fuzji i przejęć EY” Polska była najbardziej aktywnym krajem w zakresie liczby fuzji i przejęć w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej w 2017 roku.

 • Jak motywować pracowników, by nie uciekali z firmy?
  Wysoka rotacja pracowników, brak zaangażowania, a coraz częściej nawet brak rąk do pracy – to problemy, z którymi radzić sobie musi wiele firm, a w szczególności przedsiębiorstwa produkcyjne. W związku z tym coraz więcej zakładów dostrzega potrzebę, by przykładać większą wagę do kwestii motywowania załogi.

 • Praca jako freelancer. Ile pracują i zarabiają wolni strzelcy?
  Elastyczność, możliwość decydowania o swoim czasie i doboru zleceń czy praca w domu, to największe zalety przejścia „na swoje” wskazywane przez freelancerów w badaniu EY „Contingent Workforce Study”.

 • Praca w PwC: 100 osób ma szansę na prace w Opolu
  PwC chce podwoić zatrudnienie w centrum usług wspólnych w Opolu. Zatrudni 100 specjalistów.

 • Raport: Firmy z branży produkcyjnej będą zatrudniać
  Prognoza netto zatrudnienia dla sektora produkcji przemysłowej dla najbliższego kwartału wynosi +26 proc. - potwierdza najnowszy raport ManpowerGroup.

 • Work Service: Polacy nie są zadowoleni z pracy. Co im przeszkadza?
  Blisko 2/3 Polaków jest zdania, że firma, w której pracują zapewnia im rozwój i jasną ścieżkę kariery, ale ponad 27 proc. badanych zgłasza zastrzeżenia w tym zakresie - wynika z ostatnich badań Work Service.

 • Zabierzesz psa do pracy? Nietypowa akcja w Bydgoszczy
  "Nie ma powodu, dla którego trzeba pozostawiać w domu na całe dnie naszych podopiecznych – wierne psy. Dobrze wychowany pies może towarzyszyć swemu panu lub pani w pracy" – zapewnia Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.