Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 24.02.2017

  Prawo pracy: Zamiast iść do sądu, lepiej podpisać ugodę

  W ciągu pięciu lat liczba odwołań od wypowiedzenia lub dyscyplinarki spadła o jedną trzecią. Wydłużenie czasu na złożenie pozwów nie odwróci tego trendu.

 • 24.02.2017

  Ukraińcy potrzebni nie tylko do prac sezonowych. Chcemy ich na stałe

  Liczba składanych w urzędach pracy oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji i Armenii była w pierwszym półroczu 2016 r. podobna, jak w drugim – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. A to oznacza, że nastąpiła zdecydowana zmiana w zapotrzebowaniu na pracę cudzoziemców.

 • 24.02.2017

  Spór o przyczyny dyskryminacji. Czy każdy powód jest dobry, by pozwać pracodawcę

  Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów podjął w ubiegłym roku uchwałę, w której stwierdził, że nawet jeśli pracownik nie odwołał się od wypowiedzenia umowy o pracę, nie oznacza to, że nie może wystąpić przeciwko pracodawcy o odszkodowanie z tego powodu, że przyczyna wypowiedzenia lub jego wyboru do zwolnienia była dyskryminująca (sygn. akt III PZP 3/16).

 • 23.02.2017

  Jak ustalić okres ochrony przed zwolnieniem po reformie emerytalnej

  Obniżenie wieku emerytalnego ma bezpośrednie przełożenie na to, kiedy pracownik zostanie objęty szczególną ochroną przed zwolnieniem. Punktem odniesienia jest sytuacja, w jakiej pracownik będzie na 1 października 2017 r.

 • 23.02.2017

  Lidl proponuje studia połączone z pracą i to nie byle gdzie, bo w Niemczech

  Z myślą o chcących studiować i pracować jednocześnie młodych, Lidl proponuje 3-letni program studiów dualnych. Uczestnicy programu mają spędzać 3 lata w Niemczech, gdzie będą studiować i zdobywać doświadczenie w ramach płatnych praktyk w sieci sklepów. To możliwość zdobycia tytułu licencjata na kierunku handel dobrami konsumpcyjnymi na uniwersytecie w Heilbronn w Niemczech oraz możliwość objęcia stanowiska kierownika rejonu sprzedaży lub stanowisk specjalistycznych i kierowniczych w centrali firmy Lidl Polska.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.