Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 28.06.2017

  Kosiniak-Kamysz: Nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe

  Dziś nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe. Zamiast pytać o to, jaką szkołę ukończyliśmy, powinniśmy pytać o to, jak pracujemy, czy rzetelnie wykonujemy swoje obowiązki - przekonuje Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł, były minister pracy i polityki społecznej.

 • 28.06.2017

  Dobry czas dla pracy

  Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest coraz lepsza. W sukcesie tym dużą rolę odegrały zarówno skuteczne działania urzędów pracy, jak i poprawa sytuacji gospodarczej w kraju. Bezrobocie jest coraz niższe, poprawiły się również współczynnik aktywności zawodowej i wskaźnik zatrudnienia.

 • 28.06.2017

  Zobacz, co jest zakazane na zwolnieniu lekarskim

  Jeżeli podczas kontroli zwolnienia lekarskiego okaże się, że chory pracował, grozi mu obniżka zasiłku chorobowego.

 • 27.06.2017

  Rynek pracy w Polsce: Bezrobotnych ubywa, sektor prywatny szuka pracowników

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mówi o coraz lepszej sytuacji na rynku pracy. Bezrobocie w kraju jest coraz niższe, poprawiły się również współczynnik aktywności zawodowej i wskaźnik zatrudnienia. Z kolei GUS przedstawił dane dotyczące popytu na pracę w Polsce. Najbardziej w ofertach mogą przebierać rzemieślnicy i robotnicy przemysłowi.

 • 27.06.2017

  Bez zwiększone ochrony i promocji zawód pielęgniarki czeka katastrofa

  Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Naczelna Rady Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) alarmuje, iż sytuacja demograficzna wśród wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego i położniczego jest katastrofalna. Średnia wieku pielęgniarek i położnych wynosi ponad 50 lat. Stąd potrzebna jest pilnie ochrona zawodu.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.