Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 16.01.2017

  Praca w Kauflandzie, zarobki: Związki wynegocjowały podwyżki

  Związki wynegocjowały wyższe płace w Kauflandzie. Udało się to osiągnąć w drugiej turze negocjacji. Wyższe stawki wejdą w życie od 1 marca.

 • 16.01.2017

  Dla kogo nie zabraknie pracy w Małopolsce w 2017 roku?

  Lekarze i pielęgniarki, specjaliści IT, kierownicy budowy, księgowi, szefowie kuchni, kierowcy oraz blacharze i diagnostycy samochodowi nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym roku w Małopolsce - wynika z "Barometru zawodów" opublikowanego przez WUP.

 • 16.01.2017

  Wolontariat związany z lepszą pamięcią w średnim wieku

  Osoby aktywnie działające na rzecz lokalnych społeczności mają nieco lepsze zdolności intelektualne w średnim wieku - wskazuje badanie opublikowane na łamach pisma "BMC Psychology".

 • 16.01.2017

  Uber Polska rozwija się dynamicznie. Ale nie jest wcale łatwo zostać w nim kierowcą

  Uber wyciąga ludzi z bezrobocia? Tak sugeruje dyrektor generalny Ubera Kacper Winiarczyk w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. Winiarczyk broni też kierowców przed zarzutami o nieuczciwą konkurencję względem taksówkarzy. Dodaje, że zeszłoroczną weryfikację przeszła zdecydowana mniejszość z zarejestrowanych w Uberze kierowców.

 • 16.01.2017

  Inny rozkład godzin nauczanych przedmiotów po macierzyńskim

  Jestem nauczycielem matematyki i języka niemieckiego zatrudnionym na czas nieokreślony. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Przed urlopem moje pensum wynosiło 18 godzin języka niemieckiego. Od września dyrektor zaplanował dla mnie 15 godzin języka niemieckiego i 3 godziny matematyki, choć wiem, że znalazłoby się pełne 18 godzin języka. Czy jest jakiś przepis pozwalający mi na powrót do pracy i wykonywanie tych samych obowiązków jak przed urlopem? Czy prawo to ogranicza się tylko do wymiaru godzin?

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.