Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 16.01.2017

  Dofinansowanie z PFRON: sprawdź, kiedy występuje efekt zachęty

  Pracodawcy, którzy pobierają dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników zatrudnionych od stycznia 2009 r., muszą sprawdzić, czy według zmienionych zasad ustalania składu personelu osiągnęli tzw. efekt zachęty - czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

 • 16.01.2017

  Dotacje na inwestycje zwiększające wartość firm. Mogą powstać nowe miejsca pracy

  Rozbudowa zakładów produkcyjnych, doposażenie hal w nowe maszyny i urządzenia, zakup i wykorzystanie nowych technologii – to przykłady działań podejmowanych przez przedsiębiorców, które mogą zostać dofinansowane z funduszy unijnych w ramach tzw. inwestycji początkowych.

 • 16.01.2017

  Rumunia: raj dla programistów?

  Rumunia chce zwolnić z płacenia podatku dochodowego wszystkich programistów. Obecnie taki przywilej ma tylko część z nich.

 • 16.01.2017

  TK wypowiedział się w sprawie świadczeń pracowniczych

  Pracodawca może przekazać pracownikowi, oprócz pieniężnego wynagrodzenia za pracę, również wiele innych świadczeń całkowicie lub częściowo nieodpłatnych. TK określił kiedy są one dochodem do opodatkowania.

 • 16.01.2017

  Jak zarejestrować firmę przez telefon?

  Od poniedziałku (16 stycznia 2017) firmę można założyć także przez telefon. Taką informację przekazał wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Jak podkreślił, to kolejne z ułatwień dla przedsiębiorców przygotowane przez resort, które ma pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.