Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 28.06.2017

  Nowe technologie wpłyną na zwiększenie zatrudnienia?

  Jak wynika z raportu firmy doradczej KPMG rozwój nowych technologii nie powinien na razie zagrozić miejscom pracy w dużych firmach. Wyniki badania pokazują, że może być wręcz przeciwnie - zwiększą one popyt na nowych pracowników, chociaż o innych kompetencjach niż dotychczas.

 • 28.06.2017

  Bezrobocie będzie dalej spadać. W wakacje może paść kolejny rekord

  Według Głównego Urzędu Statystycznego maj był kolejnym miesiącem spadków bezrobocia. Poziom 7,4 proc. jest najniższy od ćwierćwiecza. Według prognoz w wakacje bezrobocie może spaść nawet do 7 proc., co będzie efektem zwiększonego zapotrzebowania na pracowników sezonowych w takich sektorach jak rolnictwo czy budownictwo. Zdaniem ekonomisty Marka Zubera w 2018 roku możliwe są jeszcze większe spadki stopy bezrobocia.

 • 28.06.2017

  Satysfakcjonujące zarobki? Około 4000 zł na rękę

  Dwadzieścia lat temu zarabialiśmy średnio niewiele ponad 1000 zł miesięcznie. Dziś ta kwota jest cztery razy wyższa i jest zbliżona do tej, jaką większość nas chciałaby otrzymywać za swoją pracę wynika z badania Finanse Polaków przeprowadzonego z okazji 20-lecia Provident Polska.

 • 28.06.2017

  Pomorskie: Trzy programy dla bezrobotnych, którzy ukończyli 30 lat

  Województwo pomorskie realizuje trzy programy, które mają pomóc bezrobotnym wrócić na rynek pracy.

 • 28.06.2017

  PIP pozytywnie o zmianach przy zatrudnianiu pracowników tymczasowych

  Dziś jesteśmy mocniejsi i możemy lepiej działać na rzecz osób, które wykonują pracę tymczasową - ocenił Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, nawiązując do nowelizacji ustawy o pracownikach tymczasowych.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.