Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 24.02.2017

  Za 5 lat nie będzie różnic w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn

  W Polsce różnica dzieląca wynagrodzenia kobiet i mężczyzn należy do najniższych w świecie. Średnia płaca mężczyzn jest w Polsce już tylko o 7 proc. wyższa od zarobków kobiet pracujących na tym samym stanowisku. W ciągu pięciu lat tej różnicy ma nie być.

 • 24.02.2017

  Facebook jeszcze bardziej ułatwi szukanie pracy

  Facebook testował w zeszłym roku nową funkcję skierowaną do firm szukających pracowników i do osób poszukujących pracy. Niebawem chce ją wdrożyć.

 • 24.02.2017

  Awansują nie najbardziej utalentowani, ale najlepiej usieciowieni

  Kiedy szukamy pracy, nasza sieć kontaktów może nam to ułatwić. Wiele ogłoszeń jest wieszanych dopiero wtedy, kiedy inne metody zawiodły – mówi Grzegorz Turniak, Akademia Rekomendacji, ekspert networkingu.

 • 24.02.2017

  Polecenia służbowe podczas L4

  Od dwóch tygodni przebywam na zwolnieniu lekarskim, które potrwa jeszcze jakiś czas. Pracodawca wezwał mnie do zwrotu telefonu służbowego (SMS-em). Poinformował mnie, że zna plotki o moich planach zmiany pracy – co nie jest prawdą. Zaprzeczyłam tym plotkom. Czy muszę oddać ten telefon? Czy polecenia służbowe podczas L4 są wiążące?

 • 24.02.2017

  Zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych: Projekt będzie jeszcze dopracowywany

  Projekt nowelizacji ustawy dot. zatrudniania pracowników tymczasowych, który zakłada m.in. większą ochronę pracownic w ciąży, został skierowany do dalszych prac w komisji. Wnioskowały o to kluby Kukiz'15, PO i Nowoczesna.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.