Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 29.03.2017

  Praca: Więźniowie coraz chętniej zatrudniani

  Już 42 proc. więźniów odsiadujących wyrok świadczy pracę. Można zrobić więcej - twierdzi NIK.

 • 29.03.2017

  Agencje ochrony: PIP skontroluje wynagrodzenia i umowy

  Państwowa Inspekcja Pracy wcześniej, niż planowała, sprawdzi zasady zatrudniania w agencjach ochrony. To skutek licznych skarg.

 • 29.03.2017

  Polscy inżynierowie na wagę złota. Zarabiają coraz więcej

  Ile zarabia inżynier procesu, inżynier materiałoznawca, a ile dyrektor inżynierii? Inżynierowie są wciąż jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy, nie tylko w Polsce. Sprawdziliśmy, ile zarabia inżynier materiałoznawca, kierownik produkcji czy dyrektor inżynierii. Zarobki większości osób zatrudnionych w sektorze nie schodzą poniżej 5 tys. zł.

 • 29.03.2017

  Okresy pobierania nienależnie przyznanego świadczenia powinny zostać zaliczone do stażu pracy wnioskodawcy

  Jedyną przesłanką uznawania za okresy nieskładkowe okresów zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego jest rzeczywiste pobieranie tych świadczeń. Bez znaczenia jest to, czy organ rentowy uzna je za nienależne oraz zobowiąże do ich zwrotu.

 • 28.03.2017

  Zagrożenie pracowników ze strony robotów to strachy na Lachy. Może za 100 lat?

  Miliony ludzi będzie tracić pracę przez roboty i automatyzację. Temat od lat obiega cały świat tam i z powrotem. Z ostatnich alarmistycznych raportów, tylko z marca, wynika, że USA mogą najbardziej ucierpieć na automatyzacji etaty w transporcie i logistce. Mowa o blisko 4 milionach miejsc pracy. Wedle badań mamy zobaczyć zagrożenie robotyzacją za 30 lat. Tymczasem sekretarz w administracji USA uspokaja i mówi: - Myślę, że od 50 do nawet 100 lat dzieli nas od tego zagrożenia.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.