Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 24.05.2017

  Perfekcyjne CV pracownika IT

  CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty. Stosowanie się do ogólnych zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie wymarzonej pracy.

 • 24.05.2017

  Pracodawcy zapłacą za staż pracy

  Poselski projekt ustawy o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska budzi wiele wątpliwości. Koszty uwzględniania w stażu pracy okresów dotychczas za takie nieuznawanych poniosą wyłącznie pracodawcy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 24.05.2017

  Kurator nie zawsze zastąpi pracownika przed sądem

  W sprawach pracowniczych sąd nie ustanowi z urzędu kuratora dla pracownika. Musi o to wystąpić pracodawca.

 • 24.05.2017

  Czy za oddanie krwi zawsze przysługuje dzień wolny

  Pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi zwolnienia od pracy na czas oddania krwi, jednak nie musi to być cały dzień wolny.

 • 24.05.2017

  Wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa od 2018 roku. Coraz droższy ZUS

  Resort pracy chce, aby przyszłoroczna płaca minimalna wyniosła 2100 zł. Wyższa kwota oznacza podwyżkę wielu świadczeń.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.