Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 29.09.2015

  Mity pracy tymczasowej

  - "Agencje pracy tymczasowej? wyzyskiwacze oszuści ot i tyle" - to krótkie podsumowanie zatrudnienia przez agencję znalezione na popularnym forum (pisownia oryginalna). Jak jest naprawdę?

 • 29.09.2015

  Wynagrodzenia w energetyce i ciepłownictwie w 2014 roku

  Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto w energetyce i ciepłownictwie wyniosła 4 800 PLN miesięcznie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. Co czwarty pracownik z tej branży zarabiał co najmniej 7 600 PLN, a 25% osób otrzymywało 3 200 PLN.

 • 29.09.2015

  Stopa bezrobocia już prawie jednocyfrowa

  Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu osiągnęła poziom 10%. Równocześnie liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1,5 mln osób.

 • 29.09.2015

  Dla kogo praca od ręki?

  W jakich branżach i w którym województwie znajdziesz najszybciej zatrudnienie? Kogo i z jakimi kwalifikacjami szukają pracodawcy? Kto nie ma problemu ze znalezieniem prac?

 • 29.09.2015

  W najbliższych latach bezrobocie powinno być niższe

  – Jeżeli na świecie nie stanie się nic bardzo złego, to bezrobocie powinno być w kolejnych latach wyraźnie niższe, niż jest teraz – prognozuje Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.