Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 27.07.2015

  Upały najlepiej przetrwać w pracy?

  Za oknem temperatury przekraczają 30 stopni. To znak, że jesteśmy w środku lata i mamy do czynienia z najgorętszym okresem roku. W takich okolicznościach praca może stać się zdwojonym wyzwaniem, ale również miejscem schronienia przed upałem. W tych dniach zarówno Polacy jak i Europejczycy mają specjalne prawa. Włosi, Grecy czy Hiszpanie korzystają ze sjesty, a polscy pracownicy powinni mieć zapewniony dostęp do napojów, klimatyzacji lub wentylatorów. Brak organizacji tych warunków może dla pracujących skutkować utratą zdrowia, a dla firm będzie się wiązać z karami finansowymi i odpowiedzialnością przed sądem.

 • 27.07.2015

  Kiedy firma zapłaci za dobrowolne zwolnienie się pracownika

  Wysokie odprawy i nagrody rzeczowe oferują firmy pracownikom, którzy zdecydują się dobrowolnie odejść z pracy.

 • 24.07.2015

  Nowela ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej: Jakie zmiany?

  Sejm znowelizował ustawę o zawodach pielęgniarki i położnej. Przewiduje ona ułatwienie cudzoziemcom wykonywania tych zawodów w Polsce oraz lepsze wyposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich.

 • 24.07.2015

  Dobre praktyki HR: wyniki badania HR Index

  Czy działy personalne wnoszą wartość dodaną do działań biznesu? Jak sobie radzą z zadaniami strategicznymi i operacyjnymi? Czy są HR business partnerami dla zarządów, menedżerów i pracowników? Czy mierzą efekty swojej działalności? Czy zapewniają zgodność z prawem pracy? Na te pytania odpowiedzi można znaleźć w wynikach pierwszej edycji ogólnopolskiego badania praktyk HR – HR Index.

 • 24.07.2015

  Jak ZUS wspiera pracodawców?

  Od kilku tygodni Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi w mediach ogólnopolską kampanię reklamową dotyczącą działań prewencyjnych mających na celu poprawę bhp w zakładach pracy. Ze spotu reklamowego dowiadujemy się, że przedsiębiorcy opłacający składkę na ubezpieczenie wypadkowe, którzy chcą zmniejszyć liczbę wypadków przy pracy i chorób zawodowych, mogą – po złożeniu wniosku – pozyskać nawet 500 tysięcy zł dofinansowania. Kto i na jakich zasadach może otrzymać takie wsparcie?

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.