Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 25.01.2016

  Trendy biurowe. Czego Polacy oczekują od miejsca pracy?

  - Polacy przez całe lata byli przyzwyczajeni do dość nudnych przestrzeni biurowych, w których nie mogli wyrażać siebie i czuć się wolni - mówi Hadley Dean, dyrektor generalny CompassOffices EMEA, dodając, że to się zmienia. - Widzimy, że firmy potrzebują coraz więcej elastycznych rozwiązań, które w biznesie stają się niezwykle ważne.

 • 25.01.2016

  500 zł na dziecko i elastyczne urlopy: 5 zmian dla rodziców w 2016 roku

  Od nowego roku zmieniły się zasady udzielania urlopów rodzicielskich, a rząd PiS już wprowadza nowe świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko. Zobacz, jakich nowości rodzice mogą spodziewać się w 2016 roku.

 • 25.01.2016

  7 sposobów na to, by zostać pracownikiem idealnym

  Firmy poszukując nowych pracowników koncentrują się nie tylko na praktycznych umiejętnościach kandydatów, ale starają się wybierać tych, którzy dzielą ich wizję rozwoju. Wspólne wartości nie zawsze oznaczają jednak pełną zgodę co do sposobów na ich realizację. Współpraca nie zawsze układa się idealnie, ale jak podkreśla Michał Środa z GoWork.pl, jest kilka prostych sposobów, by zyskać w oczach przełożonego i ułatwić sobie rozwój własnej ścieżki zawodowej. Jedno jest pewne – pracownicy, którzy są kłótliwi i lubią wdawać się w niepotrzebne dyskusje komplikują życie nie tylko swojemu szefowi, ale przede wszystkim sobie.

 • 25.01.2016

  8-godzinny dzień pracy odchodzi do lamusa. W przyszłości będziemy pracować mniej

  Coraz więcej firm eksperymentuje ze skracaniem czasu pracy. Okazuje się, że w sześć godzin pracownicy są wstanie wykonać więcej obowiązków niż w osiem.

 • 25.01.2016

  Nie tylko zasiłek: 5 podstawowych praw bezrobotnego

  Oprócz zasiłku dla bezrobotnych osoba bez pracy może liczyć także na dodatek aktywizacyjny oraz refundację kosztów opieki nad każdym dzieckiem do lat 7.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.