Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 29.04.2015

  Pożyczki dla pracowników i zleceniobiorców

  Czy udzielenie niskooprocentowanych pożyczek pracownikom i zleceniobiorcom, przy zachowaniu jednakowych zasad i warunków udzielania pożyczek określonych w Regulaminie, stanowi przychód dla pracowników ze stosunku pracy lub przychód dla zleceniobiorcy i w konsekwencji na spółce będą ciążyły obowiązki płatnika PIT? Czy, jeżeli spółka zrezygnuje z poboru niewymagalnych odsetek od pożyczki, zgodnie z Regulaminem, wartość tych odsetek będzie stanowić przychód dla pracowników ze stosunku pracy albo przychód dla zleceniobiorców? Czy umorzenie kapitału pożyczki, w części lub w jej całości, stanowi przychód dla pracowników ze stosunku pracy lub przychód dla zleceniobiorców?

 • 29.04.2015

  Dąbrowa Górnicza. Majowa oferta Inkubatora

  Maj to najlepszy miesiąc na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. Przygotuj swoją swoją organizację do działania i weź udział w bezpłatnych szkoleniach w Inkubatorze! Warto skorzystać z oferty, która zaowocuje rozwojem Twojej organizacji. Dąbrowski Inkubator zaprasza osoby będące członkami, pracownikami czy wolontariuszami w podmiotach ekonomii społecznej do korzystania z oferty szkoleniowej.

 • 29.04.2015

  Olsztyn. Warmińsko-Mazurskie Targi Ekonomii Społecznej

  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Olsztynie i innymi OWES z województwa warmińsko-mazurskiego organizują II już Warmińsko-Mazurskie Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się 23 maja 2015 roku w Olsztynie.

 • 29.04.2015

  Rynek pracy wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji

  - Dziś nie da się utrzymać na rynku pracy bez stałego podnoszenia kwalifikacji – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji Bilans Kapitału Ludzkiego.

 • 29.04.2015

  10 najlepszych zawodów w 2015 roku

  Jak co roku serwis CareerCast opublikował zestawienie najlepszych zawodów danym roku. Zestawienie jest układane nie tylko na podstawie wysokości zarobków, ale także liczby ofert pracy, jakie są zamieszczane w serwisie. Zobacz, jakie są najlepsze zawody w 2015 roku.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.