• Połowa firm nie ma służby BHP
  Kontrole prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy pokazują, że od lat występują te same nieprawidłowości w funkcjonowaniu służby BHP w zakładach. Da się jednak zauważyć lekki trend spadkowy.

 • Pracodawca zachęca do noszenia odzieży odblaskowej
  Odzież odblaskowa służy zwiększeniu naszej widoczności nie tylko w nocy, ale również za dnia i warto jej używać wszędzie tam, gdzie panuje wzmożony ruch pojazdów, a ryzyko potrącenia jest szczególnie wysokie - uważa zarząd firmy Raben.

 • Urlop okolicznościowy: czy trzeba przynieść akt urodzenia dziecka?
  Pracodawca może prosić o okazanie skróconych aktów stanu cywilnego do celów sprawdzenia, czy dana okoliczność uprawniająca do skorzystania z urlopu okolicznościowego zaistniała, natomiast nie powinien żądać i gromadzić tego typu dokumentów.

 • Warto stworzyć regulamin korzystania przez pracowników z mediów społecznościowych
  O compliance jest ostatnio bardzo głośno. Warto wiedzieć, co zmieni w tym zakresie ustawa o jawności i spojrzeć na compliance przez pryzmat nowych technologii, m.in. obecności pracowników w mediach społecznościowych.

 • W sobotę nocna zmiana będzie krótsza. Co z wynagrodzeniem?
  W najbliższą sobotę - w nocy z 24 na 25 marca 2018 r. zmieniamy czas z zimowego na letni. Oznacza to, że zegarek przestawimy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy, czyli "do przodu". O godzinę krócej będą pracować zatrudnieni tej nocy pracownicy.

 • Wypowiedzenie natychmiastowe bez konsekwencji ze strony zakładu pracy
  Mijają już dwa lata odkąd jestem na emeryturze. Pracuję dodatkowo w zakładzie pracy na 1/2 etatu. Zgodnie z umową obowiązuje mnie 3-miesięczne wypowiedzenie.

 • Systemy wczesnego ostrzegania w dziale personalnym
  Niepokój o przyszłość towarzyszy ludzkości od zawsze. Konflikty zbrojne, klęski żywiołowe czy sytuacje zagrożenia to coś, czego staramy się unikać. Kraje zagrożone konfliktem są szeroko omijane przez turystów, a w państwach o niekorzystnej sytuacji gospodarczej wzrasta emigracja.

 • Ruszyła rekrutacja do “bankITup - Dane rządzą!” - Hackathonu Banku Zachodniego WBK
  Wiele firm i instytucji ogłosiło już, że 30 marca, kiedy przypada Wielki Piątek, będzie dniem wolnym od pracy. Dzięki temu wielkanocne obchody pracowników potrwają 4 dni.

 • Wolne przed Świętami Wielkanocnymi
  Wiele firm i instytucji ogłosiło już, że 30 marca, kiedy przypada Wielki Piątek, będzie dniem wolnym od pracy. Dzięki temu wielkanocne obchody pracowników potrwają 4 dni.

 • 2/3 firm chce zatrudniać cudzoziemców na dłuższy okres
  Liczba pracowników zza granicy rośnie. Mimo to, brakuje nam odpowiednich i sprawnych procedur zatrudniania cudzoziemców - oceniają ankietowani Business Centre Club.

 • 46 firm w Krajowej Lidze Innowacji. Rusza druga edycja
  46 firm zgłosiło się do pierwszej edycji Krajowej Ligi Innowacji – projektu organizowanego przez Instytut Sobieskiego. Działająca od 1 czerwca 2017 roku Liga ma na celu promować przedsiębiorstwa stosujące nowoczesne rozwiązania w biznesie.

 • Bezrobocie, luty 2018 r.: Liczba bezrobotnych coraz mniejsza
  Spadła stopa bezrobocia i liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w lutym 2018 r. - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

 • Bohdan Wyżnikiewicz: Wykwalifikowani pracownicy już zostali wchłonięci przez rynek pracy
  Przy tak niskim bezrobociu, osoby o jakichkolwiek kwalifikacjach i przydatności dla firm w poszukiwanych zawodach i zajęciach już zasilili rynek pracy. Ta rezerwa się wyczerpuje - powiedział Bohdan Wyżnikiewicz prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych.

 • GUS: Mężczyźni pracują coraz krócej
  Statystycznie spędzamy w pracy coraz mniej czasu, ale… prawidłowość ta dotyczy tylko mężczyzn. Po godzinach zostają w pracy praktycznie wszystkie osoby od 25 do 59 roku życia.

 • GUS: Wzrosła wydajność pracy w przemyśle
  W okresie styczeń-luty 2018 r. wzrosła wydajność pracy w przemyśle - poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • Koszty zatrudnienia to największa bariera dla firm
  W marcu 2018 r. w budownictwie, handlu detalicznym i usługach najczęściej wymienianą barierą są koszty zatrudnienia - wynika z badania GUS.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.