Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 30.03.2017

  Rekordowo niskie bezrobocie w Niemczech

  Jak prognozują analitycy Bundesagentur für Arbeit, stopa bezrobocia w Niemczech w 2017 roku może być najniższa od 1990 roku (7,3%), a ryzyko utraty pracy w Niemczech jest dziś minimalne. Liczba bezrobotnych wyniesie 2 mln 530 tys. Rekordowa będzie również liczba osób zatrudnionych na etatach i wyniesie 32 mln 260 tys.

 • 30.03.2017

  Badania HR jako część systemu wynagradzania

  Każdy efektywny system wynagradzania powinien opierać się na cyklicznych badaniach przekonań pracowników o wynagrodzeniu, które otrzymują oraz na kompetencjach przełożonych, którzy nad tym wynagrodzeniem sprawują kontrolę. Satysfakcja pracowników z otrzymywanej wypłaty jest istotnym czynnikiem wiążącym się z wyższym poziomem wykonania pracy (ang. job performance), jak i z niższym zamiarem opuszczenia organizacji (ang. turnover intention). Nie można wynagradzać pracowników w zadowalający sposób nie znając ich oczekiwań.

 • 30.03.2017

  IBM zdecydował się na rewolucję w zatrudnieniu

  Pionier wdrażania pracy zdalnej - koncern IBM przeprowadza kolejną rewolucję. Tym razem nie proponuje pracownikom pracy zdalnej, ale wręcz przeciwnie powrót do biur.

 • 30.03.2017

  Kara upomnienia dla pracownika

  Otrzymałem karę upomnienia w pracy w związku z art. 108 § 1 K.p. – wejście na halę produkcyjną bez wymaganych środków ochrony osobistej (chodziło o kask). Czy to upomnienie jest skuteczne, jeśli przełożony nie wykonał ze mną instruktażu stanowiskowego? Jestem tylko pracownikiem i mogłem przecież nie wiedzieć jaka jest procedura.

 • 30.03.2017

  Kobiety muszą planować powroty do pracy. Planowanie przyszłości przynosi efekty

  Jeśli nie planuje się swojej przyszłości zawodowej należy spodziewać się przypadkowości własnych i cudzych działań. I bardzo często związanego z tym braku sukcesu.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.