Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 26.05.2017

  Bardziej motywuje nas rozwój niż pieniądze, wynika z badania Confidence Index

  Polaków do zmiany otoczenia i pracy motywuje nie tylko wyższa pensja, często to także poszukiwanie rozwoju. Nie jesteśmy jedyni w Europie, innych także motywuje szukanie nowych umiejętności.

 • 26.05.2017

  Co decyduje o atrakcyjności pracodawcy?

  Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy to najważniejsze czynniki, które zdaniem pracowników decydują o atrakcyjności pracodawcy. Na znaczeniu w istotny sposób zyskuje równowaga między pracą a życiem prywatnym – wynika z badania Randstad Employer Brand Research.

 • 26.05.2017

  Zła stawka podatku na fakturze może spowodować, że rozliczenie będzie nieprawidłowe

  W przypadku, gdy podatnik powinien wystawić fakturę ze stawką podstawową a wystawił z odwrotnym obciążeniem, wystawca powinien dokonać korekty wystawionej faktury i na fakturze korygującej wykazać VAT - radzi Mariusz Jabłoński, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego

 • 26.05.2017

  Rozliczanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Rozliczanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest o tyle problematyczne, że umowy ze starostami zwykle przewidują, iż przynajmniej określona część dofinansowania musi zostać przeznaczona na zakup określonych środków trwałych - uważa Krzysztof Klimek, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego.

 • 26.05.2017

  Nie zawsze wydatki na organizację Dnia Dziecka w firmie można zaliczyć do kosztów podatkowych

  Koszty organizacji imprezy (w tym również koszty upominków dla dzieci) będą stanowić koszt uzyskania przychodów, jeżeli m.in. celem spotkania jest integracja pracowników i w efekcie podwyższenie efektywności pracy - tłumaczy Magda Olszewska, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.