• Dobre praktyki w obszarze budowania polityki wynagrodzeń
  Rynek pracownika sprawia, że rośnie rola ekspertów i specjalistów ds. wynagrodzeń i benefitów (ang. compensation & benefits), którzy muszą poszukiwać coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań HR-owych, aby pozyskać i utrzymać pracowników.

 • E-faktura oszczędzi papieru i pracy w firmach
  Ustawa o elektronicznym fakturowaniu ma zachęcać do rozwijania tzw. gospodarki cyfrowej i ograniczania zużycia papieru, a w efekcie do oszczędności czasu i pieniędzy w firmach i instytucjach publicznych.

 • GUS: Przeciętne wynagrodzenie brutto w sierpniu wyniosło 4798,27 zł
  W sierpniu 2018 roku przeciętne wynagrodzenie brutto było wyższe o 6,8 proc. niż przed rokiem i wyniosło 4798,27 zł brutto. Wzrosło też przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw - o 3,4 proc. wobec sierpnia minionego roku.

 • Prof. Sobczyk: Niejednoznaczny status przedsiębiorcy w funduszu socjalnym
  Pracodawcy zobowiązani do utworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych mogą mieć wątpliwości, na jakiej podstawie mogą przetwarzać dane osobowe, a w szczególności, czy konieczna jest w tym celu zgoda osób, których dane dotyczą.

 • Rewolucja w aktach pracowników. Będzie czwarta część
  Początek 2019 roku przyniesie ważne zmiany w zakresie przechowywania akt pracowników. Resort pracy przygotowuje też zupełnie nowe rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej.

 • SN: Zasiłek chorobowy na zleceniu po ustaniu etatu
  Sąd Najwyższy rozstrzygnie w uchwale problem osób, które przebywały na zwolnieniu chorobowym po ustaniu umowy o pracę, ale zatrudnione były na umowie zlecenia w pierwszych dniach tej niezdolności.

 • Technologia pozwala pracować po ludzku
  – Ale jak to, chatbot w rekrutacji? Nie, rekrutacja musi być ludzka. Od początku do końca – słyszę w trakcie rozmowy na temat nowoczesnych rozwiązań w HR. – Ale po co nam aplikacje do wszystkiego?

 • Mniejsze miasta chcą przyciągać biznes. Jest pomysł
  Nowoczesne centra usług dla biznesu powstają przede wszystkim w kilku dużych aglomeracjach. Mniejsze miasta nie są na razie brane pod uwagę przy takich lokalizacjach.

 • Praca nauczyciela w systemie przerywanym
  Jestem nauczycielem świetlicy w szkole specjalnej, od kwietnia wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Czy mam prawo nie zgodzić się na taki plan? Mieszkam daleko od miejsca pracy i nie mam możliwości w tych przerwach jechać do domu.

 • Jak pracownicy oceniają firmowe systemy premiowania?
  Głównymi celami systemu premiowania są nagradzanie za dobre wyniki oraz zwiększenie efektywności pracowników. Założeniem jest, że w zamian za dodatkowe wynagrodzenie pracownicy będą bardziej zmotywowani i dzięki temu ich zaangażowanie w pracy będzie większe.

 • Jawność płac w ofercie rekrutacyjnej - wywiad z Agatą Chodkowską, partnerem zarządzającym w agencji rekrutacji rec4rec PROJECT
  Rec4rec PROJECT jest branżową agencją HR i Leadership. Na terenie całej Polski dostarcza usługi rekrutacyjne dla branży HR, branży Rekrutacyjnej oraz dla stanowisk managerskich w różnorodnych sektorach biznesu.

 • Które spółki Skarbu Państwa najefektywniej wydatkują środki przeznaczone na wynagrodzenia?
  Częste zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa przyciągają uwagę opinii publicznej. Rządzący często zarzekają się, że zarządzanie tymi spółkami powinno być podporządkowane interesowi społecznemu.

 • Ostateczna decyzja w sprawie nowej płacy minimalnej
  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że pensja minimalna od 1 stycznia 2019 roku będzie wynosić 2 250 PLN brutto, natomiast stawka godzinowa zostanie podniesiona do 14,70 PLN brutto.

 • Przerwa w karierze i podróż życia
  Coraz więcej Polaków decyduje się na gap year, czyli roczną przerwę między kolejnymi etapami życia połączoną zwykle z daleką podróżą. Wyruszają w nią po kilku, kilkunastu latach pracy i często wracają z nowym pomysłem na siebie.

 • Ani to praca zdalna, ani praca w biurze. Coworking święci triumfy
  Rynek przestrzeni coworkingowej jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku przestrzeni biurowej. To z jednej strony odpowiedź na zmiany na rynku pracy, ale też impuls do dalszych przekształceń modelu zatrudnienia.

 • Co urząd, to inna procedura. Firmy skarżą się na problemy z zatrudnianiem cudzoziemców
  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.