Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 15.11.2017

  Pół miliona pracowników w szarej strefie

  W szarej strefie poza oficjalnym i w miarę ucywilizowanym rynkiem pracy pozostaje w Polsce 500 tys. osób. Rocznie ZUS traci z tego powodu nawet 1,5 mld zł. Dotyczy to nie tylko Polaków, ale przede wszystkim pracowników – gości z Ukrainy.

 • 15.11.2017

  Pracujący przy komputerze muszą szanować oczy

  Graficy, programiści, marketingowcy, publicyści - wszyscy oni spędzają codziennie długie godziny przed monitorem. Dlatego wybór odpowiedniego ekranu i jego właściwy montaż jest w ich przypadku kwestią kluczową.

 • 15.11.2017

  Sześć miesięcy bez składek dla początkujących przedsiębiorców

  Osoby startujące z własnym biznesem będą już wkrótce mogły skorzystać z tzw. „ulgi na start”, zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwsze pół roku. To jeden z elementów Konstytucji Biznesu – przyjętego we wtorek pakietu 5 ustaw, które mają stymulować rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

 • 15.11.2017

  Work Service: 85 proc. Polaków nie rozważa emigracji zarobkowej

  14 proc. Polaków rozważa wyjazd do pracy za granicę w ciągu najbliższego roku; jako miejsce wyjazdu ankietowani najczęściej wskazują Niemcy. Jednocześnie 85,5 proc. nie rozważa emigracji - wynika z badania Kantar Millward Brown, na zlecenie Work Service.

 • 15.11.2017

  Zewnętrzny specjalista może pomóc w rozwiązywaniu problemów firmy

  Wyzwania społeczne, gospodarcze, prawne i technologiczne stojące przed firmami działającymi w Polsce - to temat zaplanowanej na 7 grudnia br. konferencji Interim Management.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.