• Bezrobotny musi stawiać się w urzędzie pracy w wyznaczonych terminach
  Bezrobotny nie stawił się w urzędzie pracy w wyznaczonym terminie. Gdy utracił status bezrobotnego wyjaśniał, że miał kłopoty z ustaleniem adresu pracodawcy.

 • Pracodawca nie musi do końca życia poszkodowanego płacić renty z tytułu wypadku
  Sąd Najwyższy potwierdził, że renta z tytułu wypadku przy pracy może być obniżona, jeśli pracownik w późniejszym czasie stał się niezdolny do pracy w wyniku choroby, która powstała niezależnie od wypadku.

 • Zwolnienie się z pracy po wypadku w pracy a świadczenia ZUS i odszkodowanie
  Miałam wypadek w pracy, jestem na zwolnieniu lekarskim. Został sporządzony protokół przez BHP. Nie wiem, jak długo potrwa jeszcze leczenie, a pracodawca czeka na mnie.

 • Polacy gotowi poświęcać więcej czasu na dojazd do satysfakcjonującej pracy
  Z cyklicznego badania Confidence Index, przeprowadzanego przez firmę Michael Page, wynika, że dla ponad 73% Polaków odległość nie stanowiłaby przeszkody przed przyjęciem propozycji pracy.

 • Raport PwC: Aktywność zawodowa osób 55+ w Polsce jedną z najniższych w OECD
  Polska nadal zajmuje 30. miejsce spośród 35 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w rankingu PwC „Golden Age Index”, oceniającym poziom wykorzystania potencjału osób w wieku powyżej 55 lat na rynku pracy.

 • W czasie upałów na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki
  W czasie upałów na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki - przypomina MRPiPS i wskazuje, że najlepszą efektywność i wydajność pracy osiąga się przy temperaturze w granicach 17-20 stopni.

 • 62,6 tys. wykroczeń przeciwko prawom pracownika. PIP podsumowała 2017 rok
  Niewypłacanie pensji za pracę czy nadgodziny, zatrudnianie bez umowy o pracę lub na "śmieciówce", gdy praca jest taka sama jak etat. To jedne z najczęściej łamanych praw pracowników.

 • Aktywność zawodowa osób 55 plus: Polska w ogonie krajów OECD
  Gdyby krajom OECD udało się zwiększyć stopę zatrudnienia tej grupy do poziomu notowanego w Nowej Zelandii (76,1 proc. w 2016 r.), PKB tych państw w długiej perspektywie wzrosłoby nawet o 3,5 bln dolarów. Tak widzą to eksperci firmy PwC.

 • Banca Farmafactoring otwiera w Łodzi swoją europejską centralę
  Międzynarodowa grupa bankowa Banca Farmafactoring (BFF) otwiera w Łodzi swoją europejską centralę.

 • Jak zaoszczędzić czas przed urlopem? Załatw formalności on-line
  Coraz więcej urzędowych spraw można załatwić z domu - bez kolejek i straty czasu. Wystarczy mieć dostęp do internetu i tak profil zaufany - przypominają w Ministerstwie Cyfryzacji.

 • Mundialowe szaleństwo w miejscu pracy? Czemu nie...
  Firmy coraz częściej pozwalają oglądać mecze w godzinach pracy. Niektóre nawet do tego zachęcają, tworząc specjalne biurowe strefy kibica -informuje portal Money.pl

 • Nokia, PZU, Asseco, Oponeo. Oni stworzyli centra usług dla biznesu w Bydgoszczy
  Według raportu ABSL „Usługi biznesowe w Bydgoszczy” miasto to znajduje się dziś w gronie najważniejszych lokalizacji inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

 • Obroty agencji pracy tymczasowej rosną, choć liczba pracowników spada
  Liczba pracowników tymczasowych w Polsce spada. - Pracodawcy, także agencje zatrudnienia, mają problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy - komentuje Agnieszka Zielińska, kierownik Polskiego Forum HR.

 • Osoby przewlekle chore wykluczone z rynku pracy. Potrzebne są zmiany w przepisach
  Praca zawodowa ma dla osób przewlekle chorych ogromne znaczenie ze względu zarówno na zwiększone potrzeby finansowe, jak i samopoczucie psychiczne.

 • Polskie firmy chcą pracowników z Nepalu. W jakim języku odbędą się szkolenia bhp?
  Według danych MRPiPS w 2017 r. pozwolenie na pracę w Polsce otrzymało prawie 7 tys. Nepalczyków. Niskie bezrobocie, a co za tym idzie - brak rąk do pracy - skłaniają polskie firmy do szukania wsparcia za granicą.

 • Rada Ochrony Pracy przyjęła stanowisko ws. stresu w miejscu pracy
  Stres w miejscu pracy dotyczy 50-70 proc. pracowników; nadmierne wymagania powodują konsekwencje fizyczne i psychiczne, a także powodują wymierne koszty dla firm - wynika z danych przedstawionych przez PIP.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.