Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 20.02.2017

  Sosnowiec, praca: Amazon zbuduje nowe centrum logistyki. Będą miejsca pracy

  Amazon ogłosił budowę centrum logistyki w Sosnowcu (Śląskie). Będzie to kolejny taki obiekt w Polsce, po centrach w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, oraz po powstającym właśnie centrum w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie). Amazon w 2017 roku zamierza utworzyć w całej Europie ponad 15 tys. nowych miejsc pracy.

 • 20.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: Kogo i gdzie szukano w styczniu?

  W styczniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 46 401 ogłoszeń o pracę. Oznacza to wzrost liczby ofert o 15 proc. w ujęciu rok do roku oraz blisko 40 proc. w porównaniu z grudniem 2016 r. Najwięcej ofert pracy w styczniu pochodziło z branż handel i sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Z kolei branża budowlana zanotowała największy wzrost zapotrzebowania na pracowników w ujęciu rok do roku.

 • 20.02.2017

  Fundacje pracownicze pozytywnie wpływają na wizerunek firmy i przyciągają pracowników

  Pracownicy, zwłaszcza z młodego pokolenia, coraz większą wagę przykładają nie tylko do wysokości zarobków, lecz także do pozapłacowych benefitów w firmie. Ważnym elementem takich działań są fundacje pracownicze, które pomagają pracownikom finansowo w trudnych sytuacjach życiowych. Wspierają też lokalne społeczności.

 • 20.02.2017

  Wymiana powietrza powinna odpowiadać potrzebom użytkowym i funkcji pomieszczeń pracy

  Wentylacja powinna zapewniać odpowiednią jakość środowiska wewnętrznego, w tym wielkość wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę, wilgotność względną, prędkość ruchu w pomieszczeniu, przy zachowaniu przepisów odrębnych i wymagań Polskich Norm dotyczących wentylacji.

 • 20.02.2017

  5 rewolucyjnych trendów HR w 2017 r.

  Czy pracodawcy nadal będą mieli trudności w pozyskiwaniu pracowników? Czy z powodu braku kandydatów organizacje coraz częściej będą rekrutowały pracowników ze Wschodu? Jak firmy poradzą sobie z coraz większym zróżnicowaniem kulturowym i pokoleniowym? Oto główne wyzwania i trendy rynku pracy w 2017 roku.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.