Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 24.05.2017

  Urzędnik nie może wyjść z urzędu w czasie pracy

  Załatwianie swoich prywatnych spraw w godzinach pracy może drogo kosztować. Czy jednak można pozwolić sobie na odrobinę prywaty i wyjść z urzędu w czasie przerwy? Sprawę badał Sąd Najwyższy.

 • 24.05.2017

  Urlopy rodzicielskie coraz popularniejsze

  W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2017 roku z urlopów rodzicielskich skorzystało w całej Polsce 231,3 tys. osób (w tym 2 tys. mężczyzn). W porównaniu do tego samego okresu 2016 oznacza to wzrost o 20,4 tys. osób.

 • 24.05.2017

  Rośnie zapotrzebowanie na pożyczki dla firm

  Zapotrzebowanie na pożyczki dla przedsiębiorstw rośnie. Alternatywą dla kredytów bankowych stało się finansowanie udzielane przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Wsparcie udzielone rodzimym firmom w ciągu sześciu ostatnich lat sięgnęło 3,6 mld zł. Z pożyczek udzielonych przez ARP komercyjnie lub na zasadach pomocy publicznej mogą skorzystać nie tylko firmy w trudnej sytuacji finansowej, ale i te, które szukają środków na rozwój i inwestycje.

 • 24.05.2017

  Czy szelki bezpieczeństwa mogą być używane przez więcej niż jedną osobę?

  Szelki bezpieczeństwa są jednym z nielicznych środków ochrony osobistej, który może być używany przez więcej niż jedną osobę. Ich budowa umożliwia odpowiednie dopasowane do użytkownika. Nie stykają się też bezpośrednio z ciałem pracownika, przez co nie powstają przeciwwskazania higienicznosanitarne.

 • 24.05.2017

  Czy kobieta w ciąży może prowadzić samochód służbowy?

  Co do zasady, brak przeciwwskazań prawnych do prowadzenia pojazdów służbowych przez kobiety w ciąży. Jednak w indywidualnych przypadkach, mogą istnieć przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania tego rodzaju czynności przez pracownice w ciąży - wyjaśnia Tomasz Dyjeciński, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.