Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 20.02.2017

  Adam Góral, prezes Asseco: Polacy wciąż dopiero się uczą, czym jest profesjonalny HR

  Mało kto pamięta, że zanim Adam Góral, prezes Asecco Poland stworzył w Rzeszowie technologicznego giganta, próbował swoich sił w biznesie produkując... ketchup. Dziś stoi na czele firmy informatycznej zatrudniającej 21 tys. osób na całym świecie. I choć od 1989 r. - momentu założenia firmy - sporo się zmieniło, dla Adama Górala jedno pozostaje niezmienne: - Moja odpowiedzialność za ludzi jest ciągle taka sama - mówi w rozmowie z PulsHR.pl szef Asecco Poland.

 • 20.02.2017

  Automatyzacja pracy: Sztuczna inteligencja w HR to nie tylko roboty

  Chcąc podnieść produktywność i utrzymać tendencję wzrostową, przedsiębiorstwa powinny postawić na technologie, zwłaszcza te do automatyzacji pracy, ze sztuczną inteligencją na czele. Co więcej, nie chodzi tylko o roboty, które mogą pracować w fabrykach, ale przede wszystkim o rozwiązania programowe, np. chatboty działające w biurze obsługi klienta.

 • 20.02.2017

  Rynek pracownika coraz silniejszy. Nawet podwyżki pensji już nie wystarczają kandydatom

  Rynek pracownika zapanował w niemal wszystkich branżach, choć najmocniej odczuwalny jest w IT i nowych technologiach.

 • 20.02.2017

  Sosnowiec, praca: Amazon zbuduje nowe centrum logistyki. Będą miejsca pracy

  Amazon ogłosił budowę centrum logistyki w Sosnowcu (Śląskie). Będzie to kolejny taki obiekt w Polsce, po centrach w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, oraz po powstającym właśnie centrum w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie). Amazon w 2017 roku zamierza utworzyć w całej Europie ponad 15 tys. nowych miejsc pracy.

 • 20.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: Kogo i gdzie szukano w styczniu?

  W styczniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 46 401 ogłoszeń o pracę. Oznacza to wzrost liczby ofert o 15 proc. w ujęciu rok do roku oraz blisko 40 proc. w porównaniu z grudniem 2016 r. Najwięcej ofert pracy w styczniu pochodziło z branż handel i sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Z kolei branża budowlana zanotowała największy wzrost zapotrzebowania na pracowników w ujęciu rok do roku.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.