Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 23.02.2017

  Udokumentowanie poniesionych kosztów na szkolenie

  Czy mogę od pracodawcy wymagać dowodu (faktury) poniesionych kosztów na szkolenie, na które podpisałem umowę lojalnościową? Jeśli tak, to na jaką podstawę prawną mogę się powołać? Czy mogę sprawdzić, czy pracodawca nie korzystał z jakichkolwiek ulg na szkolenia, na przykład EFS, i przez to faktyczne koszty, jakie poniósł, były mniejsze niż na umowie lojalnościowej?

 • 23.02.2017

  Kreatywne biura mają wyzwalać kreatywność młodych ludzi. Tymczasem, skutek... może być odwrotny

  W opinii Marka Mielnickiego, projektanta i współwłaściciela firmy Boxme Steel Tailors, tworzenie ciekawych przestrzeni biurowych, nasyconych technologiami, na pewno ma na celu pobudzenie kreatywności młodych, tyle tylko, że niekoniecznie działa właśnie w ten sposób. – Ktoś mądry kiedyś powiedział, że tylko artysta głodny może być płodny – uważa Mielnicki.

 • 22.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: Dlaczego zmieniamy pracę?

  Coraz więcej osób decyduje się na zmianę pracy. Zdaniem ekspertów Hays Poland najczęstsze powody – poza możliwością osiągania wyższych dochodów – to chęć mierzenia się z nowymi wyzwaniami i brak możliwości rozwoju w obecnym miejscy pracy. Przemawiają za tym liczby − już co trzeci pracownik wskazuje możliwość rozwoju w firmie jako czynnik decydujący o atrakcyjności oferty pracy.

 • 22.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: W bankowości, edukacji i administracji może być trudniej o pracę

  Co czwartemu kandydatowi znalezienie ostatniej pracy zajęło mniej niż miesiąc. Z kolei co piąta osoba twierdzi, że praca sama go znalazła.

 • 22.02.2017

  Zadowolenie z pracy: Pracownik szczęśliwy to pracownik efektywny

  Zaangażowanie i satysfakcja pracowników wpływa na ich efektywność i bezpośrednio przekłada się na przychody firmy. Dlatego coraz więcej pracodawców buduje politykę personalną ukierunkowaną na zadowolenie zatrudnionych osób. Kluczowa w tym procesie jest dobra, transparentna komunikacja, kultura feedbacku, przyjazne środowisko pracy i zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju – wskazuje Agnieszka Przybyłek, odpowiedzialna za HR w koncernie Brown-Forman.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.