Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 13.01.2017

  Pracodawco, Twoi pracownicy nie mogą marznąć!

  W mroźne dni temperatura w pomieszczeniach biurowych nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Jeżeli tak nie jest, trzeba w pierwszej kolejności powiadomić o tym pracodawcę - powiedziała rzeczniczka głównego inspektora pracy Danuta Rutkowska.

 • 13.01.2017

  HR w 2017 roku: najważniejsze wyzwania to przywództwo, szkolenia i rozwój

  Najważniejsze dwa wyzwania dla dyrektorów HR w Polsce to rozwój przywództwa oraz szkolenia i rozwój. Biorąc pod uwagę rozwój HR-u na świecie, to według raportu Deloitte najważniejsze w kontekście pracy dyrektorów HR są efektywne zmiany organizacyjne (w Polsce na 5. miejscu), a także rozwój przywództwa.

 • 13.01.2017

  Czy można zatrudnić pracownika na więcej niż jeden etat?

  Zawarcie z pracownikiem drugiej umowy o pracę jest możliwe w przypadku, gdy rodzaj wykonywanej na jej podstawie pracy jest inny niż w ramach pierwszego stosunku pracy, wyjaśnia Grzegorz Łyjak, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

 • 13.01.2017

  Rekordowo przybywa ofert zatrudnienia

  W ubiegłym roku padł rekord ogłoszeń o pracę. Przybywało ich w dwucyfrowym tempie. Niełatwo będzie ten wynik powtórzyć.

 • 13.01.2017

  Ile powinieneś zarabiać? Sprawdź dane dla swojej branży

  Coraz więcej organizacji doświadcza niedoboru odpowiednich kandydatów - wynika z badań Hays. W obliczu zbyt niskiej dostępności wykwalifikowanych kandydatów, pracodawcy coraz silniej rywalizują o pracowników, w tym także na gruncie płacowym.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.