• 22.03.2018

  4 rzeczy, które powstrzymują nas przed zmianą pracy

  Z badań wynika, że prawie połowa polskich pracowników bierze pod uwagę zmianę miejsca zatrudnienia w ciągu najbliższego roku. Takie rozważania nie przekładają się jednak na działania.

 • 22.03.2018

  Regularne przewożenie pracowników może wymagać zezwolenia

  Przewóz pracowników z miejsc ich zamieszkania do zakładu pracy może przybrać cechy przewozu regularnego specjalnego - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

 • 22.03.2018

  SN: rolnik może brać umowy zlecenia i płacić składki do KRUS

  Sąd Najwyższy uchylił wyrok sądu II instancji z powodu błędnej interpretacji ustawy, której celem było unormowanie sytuacji rolników pracujących na umowach cywilno-prawnych.

 • 22.03.2018

  Dlaczego kandydaci nie aplikują o pracę?

  Chociaż dobra koniunktura na rynku zachęca specjalistów do zmiany pracy na ciekawszą i lepiej opłacaną, to jednak doświadczenie ekspertów w rekrutacji pokazują, że rozważania nad rozwojem zawodowym często nie przekładają się na podjęcie konkretnych działań.

 • 22.03.2018

  Kto może szybciej zakończyć karierę

  Jeśli w 2017 r. pracodawca zatrudniał osoby, które mogą wcześniej nabyć uprawnienia emerytalne, to do 3 kwietnia przekazuje dane o nich do ZUS. Chodzi o osoby zatrudnione w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, np. pilotów, kolejarzy czy górników.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.