• 28.06.2017

  Prowadząc prace impregnacyjne, należy zapewnić odpowiednią wentylację

  Prowadzenie robót impregnacyjnych w pomieszczeniach zamkniętych wymaga zapewnienia kontroli stężenia substancji i preparatów chemicznych w powietrzu. Wartości tych stężeń w środowisku pracy nie mogą przekraczać najwyższych dopuszczalnych.

 • 28.06.2017

  Poznaj 3 rodzaje absencji chorobowej

  Nieobecności w pracy, usprawiedliwione czy nie, dezorganizują grafik i redukują rzeczywisty czas pracy. Ma to, rzecz jasna, negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Poznaj 3 rodzaje absencji chorobowej oraz dowiedz się, jakie są metody minimalizowania ich ilości!

 • 28.06.2017

  Resort pracy chwali się 5 sukcesami

  Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest zdaniem Ministerstwa Pracy coraz lepsza. W sukcesie tym dużą rolę odegrały zarówno skuteczne działania urzędów pracy, jak i poprawa sytuacji gospodarczej w kraju. Bezrobocie jest coraz niższe, poprawiły się również współczynnik aktywności zawodowej i wskaźnik zatrudnienia, czytamy na stronie MRPiPS.

 • 28.06.2017

  Nowe przepisy o pracownikach sezonowych od 2018 r.

  Przepisy o pracownikach sezonowych mają znacznie ułatwić przyjmowanie cudzoziemców do pracy. Dyrektywa będzie dotyczyć obcokrajowców pracujących w rolnictwie, ogrodnictwie i turystyce. Uprości procedury związane z wydawaniem zezwoleń na pracę, wydłuży możliwości pracy sezonowej do 9 miesięcy i wprowadzi zezwolenia wielosezonowe na okres 3 lat.

 • 28.06.2017

  ZUS ostrzega przed outsourcingiem

  Firmy zamierzające skorzystać z outsourcingu pracowniczego powinny zwrócić szczególną uwagę na skutki zawierania tego rodzaju umów, czytamy w komunikacie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.