• 24.03.2017

  Roboty będą pracować obok ludzi w każdej branży

  Wkrótce każdy rodzaj biznesu będzie wspierany przez sztuczną inteligencję – przekonuje David Rowan, wieloletni redaktor naczelny magazynu „Wired”. Wirtualna rzeczywistość jest coraz częściej stosowana w firmach. Postępująca automatyzacja z jednej strony wspomaga prowadzenie biznesu, ale niesie też zagrożenia.

 • 24.03.2017

  Urodzeni w latach 90. będą pracować do 75 r.ż. - to fakt!

  Obecni 20-latkowie muszą się liczyć z podniesieniem wieku emerytalnego. Inaczej trzech na czterech otrzyma minimalne świadczenie, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • 24.03.2017

  Jak pracownik może krytykować pracodawcę?

  W ramach swobody komunikowania się pracownicy coraz częściej wypowiadają się na portalach społecznościowych na temat czy to procesu pracy, czy samego przełożonego. Należy jednak pamiętać, że krytykowanie pracodawcy w Internecie, nawet jeżeli krytyka jest dozwolona, ma charakter publiczny i może być przez pracodawcę oceniana przy użyciu szczególnie surowych kryteriów, czytamy w "Personelu Plus".

 • 24.03.2017

  Za 5 lat nie będzie różnic w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn

  W Polsce różnica dzieląca wynagrodzenia kobiet i mężczyzn należy do najniższych w świecie. Średnia płaca mężczyzn jest w Polsce już tylko o 7 proc. wyższa od zarobków kobiet pracujących na tym samym stanowisku. W ciągu pięciu lat tej różnicy ma nie być.

 • 24.03.2017

  Pensje prezesów banków lekko w dół

  Najlepiej zarabiającym prezesem w 2016 r., podobnie jak w poprzednich latach, był Luigi Lovaglio, szef Pekao. Włoch zarobił łącznie 8,34 mln zł, czyli o 12 proc. mniej niż rok wcześniej.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.