• 23.03.2018

  Połowa firm nie ma służby BHP

  Kontrole prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy pokazują, że od lat występują te same nieprawidłowości w funkcjonowaniu służby BHP w zakładach. Da się jednak zauważyć lekki trend spadkowy.

 • 23.03.2018

  Pracodawca zachęca do noszenia odzieży odblaskowej

  Odzież odblaskowa służy zwiększeniu naszej widoczności nie tylko w nocy, ale również za dnia i warto jej używać wszędzie tam, gdzie panuje wzmożony ruch pojazdów, a ryzyko potrącenia jest szczególnie wysokie - uważa zarząd firmy Raben.

 • 23.03.2018

  Urlop okolicznościowy: czy trzeba przynieść akt urodzenia dziecka?

  Pracodawca może prosić o okazanie skróconych aktów stanu cywilnego do celów sprawdzenia, czy dana okoliczność uprawniająca do skorzystania z urlopu okolicznościowego zaistniała, natomiast nie powinien żądać i gromadzić tego typu dokumentów.

 • 23.03.2018

  Warto stworzyć regulamin korzystania przez pracowników z mediów społecznościowych

  O compliance jest ostatnio bardzo głośno. Warto wiedzieć, co zmieni w tym zakresie ustawa o jawności i spojrzeć na compliance przez pryzmat nowych technologii, m.in. obecności pracowników w mediach społecznościowych.

 • 23.03.2018

  W sobotę nocna zmiana będzie krótsza. Co z wynagrodzeniem?

  W najbliższą sobotę - w nocy z 24 na 25 marca 2018 r. zmieniamy czas z zimowego na letni. Oznacza to, że zegarek przestawimy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy, czyli "do przodu". O godzinę krócej będą pracować zatrudnieni tej nocy pracownicy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.