Rynek pracy na co dzień Rynek pracy na co dzień

 • 04.10.2016

  Skype – pośrednik w rekrutacji

  Oczekiwania pokolenia Z wymuszają nowe rozwiązania w rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna przez Skype cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do tej formy rekrutacji.

 • 28.09.2016

  8 rzeczy, które zawsze warto powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  „Wiem dużo na temat firmy”, „Chcę dla Państwa pracować”, „Ważny jest dla mnie rozwój” – to niektóre z informacji, które kandydat powinien zawrzeć w odpowiedziach udzielanych konsultantowi ds. rekrutacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak w gąszczu pytań, których celem jest sprawdzenie doświadczenia, kompetencji i motywacji kandydata do pracy na danym stanowisku, o nich pamiętać? Radzi ekspert LeasingTeam.

 • 27.09.2016

  Przerwa na kawę

  Nic tak nie pobudza do pracy jak filiżanka dobrej kawy. Jej spożycie w Polsce rośnie, a zarazem coraz bardziej dbamy o jakość wybieranych ziaren i sposób ich parzenia. Dlaczego większość Polaków nie wyobraża sobie poranka bez „małej czarnej”?

 • 21.09.2016

  Bezrobotni 50+na rynku pracy

  Od kilkunastu miesięcy obserwujemy spadek bezrobocia w kraju. Zmianę można również zauważyć wśród osób należących do grup bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli m.in. bezrobotnych powyżej 50. roku życia.

 • 14.09.2016

  Jak rozkodować dress code?

  Jak głosi przysłowie, nie szata zdobi człowieka, jednak zdecydowana większość rekruterów i pracodawców potwierdza, że w przypadku dwóch kandydatów o podobnych kompetencjach elementem, który przyczyni się do decyzji, będzie strój, jako uzupełnienie kwalifikacji. Dlaczego tak się dzieje i jaki powinien być nasz ubiór przy staraniu się o pracę?

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.