Rynek pracy na co dzień Rynek pracy na co dzień

 • 14.10.2016

  Dzień Nauczyciela

  14 października, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, to od 1982 roku oficjalnie Dzień Edukacji Narodowej. Święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty. Uważany przez wielu za dzień wolny dla nauczycieli, jest w rzeczywistości zwykłym dniem pracy.

 • 12.10.2016

  Jak odpowiedzieć na 8 najczęściej zadawanych pytań rekrutacyjnych

  Pytania o wady i zalety, motywację do pracy w danej firmie czy o powód rezygnacji z obecnego miejsca zatrudnienia stale powtarzają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Mimo to, wielu kandydatów wciąż nie wie, jak dobrze na nie odpowiadać. Oto 8 przydatnych wskazówek!

 • 10.10.2016

  Webinarium , czyli szkolenia on-line dla każdego

  Nauka przez całe życie – to nie tylko priorytet Unii Europejskiej, ale przede wszystkim wymóg współczesnego rynku pracy. Jeśli chcemy mieć szansę na dobrą i satysfakcjonującą pracę, musimy się kształcić. Webinarium to jeden z prostszych i tańszych sposobów podniesienia kwalifikacji.

 • 04.10.2016

  Kreatywne CV nie dla każdego

  W ciągu ostatnich kilku lat kreatywne CV stało się bardzo popularnym sposobem na przykucie uwagi pracodawców. Portale internetowe kuszą użytkowników licznymi wzorami niebanalnych aplikacji, których stworzenie nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Kolorowe zdjęcia, grafiki, wykresy, diagramy, tabelki – te i wiele innych ciekawych form aplikacji zdaniem poszukujących pracy coraz częściej cieszy oko rekrutera – lecz czy aby na pewno?

 • 04.10.2016

  Skype – pośrednik w rekrutacji

  Oczekiwania pokolenia Z wymuszają nowe rozwiązania w rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna przez Skype cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do tej formy rekrutacji.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.