Rynek pracy na co dzień Rynek pracy na co dzień

 • 04.10.2016

  Kreatywne CV nie dla każdego

  W ciągu ostatnich kilku lat kreatywne CV stało się bardzo popularnym sposobem na przykucie uwagi pracodawców. Portale internetowe kuszą użytkowników licznymi wzorami niebanalnych aplikacji, których stworzenie nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Kolorowe zdjęcia, grafiki, wykresy, diagramy, tabelki – te i wiele innych ciekawych form aplikacji zdaniem poszukujących pracy coraz częściej cieszy oko rekrutera – lecz czy aby na pewno?

 • 04.10.2016

  Skype – pośrednik w rekrutacji

  Oczekiwania pokolenia Z wymuszają nowe rozwiązania w rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna przez Skype cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do tej formy rekrutacji.

 • 28.09.2016

  8 rzeczy, które zawsze warto powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  „Wiem dużo na temat firmy”, „Chcę dla Państwa pracować”, „Ważny jest dla mnie rozwój” – to niektóre z informacji, które kandydat powinien zawrzeć w odpowiedziach udzielanych konsultantowi ds. rekrutacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak w gąszczu pytań, których celem jest sprawdzenie doświadczenia, kompetencji i motywacji kandydata do pracy na danym stanowisku, o nich pamiętać? Radzi ekspert LeasingTeam.

 • 27.09.2016

  Przerwa na kawę

  Nic tak nie pobudza do pracy jak filiżanka dobrej kawy. Jej spożycie w Polsce rośnie, a zarazem coraz bardziej dbamy o jakość wybieranych ziaren i sposób ich parzenia. Dlaczego większość Polaków nie wyobraża sobie poranka bez „małej czarnej”?

 • 21.09.2016

  Bezrobotni 50+na rynku pracy

  Od kilkunastu miesięcy obserwujemy spadek bezrobocia w kraju. Zmianę można również zauważyć wśród osób należących do grup bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli m.in. bezrobotnych powyżej 50. roku życia.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.