Sejm uchwalił "mały ZUS" dla drobnych przedsiębiorców

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą uchwalił w piątek Sejm. "Mały ZUS" ma objąć ponad 173 tys. jednoosobowych firm.

GUP Gdańsk - Nabór na szkolenie Gospodarka magazynowa z obsługą wózków jezdniowych + Excel

Gdański Urząd Pracy rozpoczyna nabór na szkolenie „Gospodarka magazynowa z obsługą wózków jezdniowych + Excel od podstaw z egzaminem Kurs rozpocznie się w sierpniu 2018 roku i potrwa około dwóch...

PUP Białystok - Program wyrównywania różnic

Urząd pracy w Białymstoku zaprasza pracodawców do składania wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie ziemskiego powiatu białostockiego.

PUP Gdynia - Zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu

Znasz podstawy j. angielskiego i masz co najmniej średnie wykształcenie? Zastanawiasz się jaki zawód obecnie jest poszukiwany? Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia "Spedytor z j. angielskim".

PUP Poznań - Nabór wniosków o zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej z PFRON

W okresie od dnia 19.07.2018 r. do dnia 03.08.2018 r., przyjmowane będą wnioski o zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej ze PFRON.

Policja rekrutuje do zespołu konnego. Kandydaci powinni ... kochać zwierzęta

Miłość do zwierząt, szczególnie koni. To jeden z warunków, jaki muszą spełnić kandydaci do pracy w Zespole Konnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Komenda właśnie ogłosiła rekrutację.

Kradzieże w polskich firmach to codzienność. Co może zrobić firma?

Polacy wynoszą z pracy artykuły biurowe, spożywcze, czasem nawet budowlane. Ale nie tylko. Niestety na tego typu zachowania istnieje społeczne przyzwolenie, a sami pracownicy traktują kradzieże...

Centrum Mistrzostwa Informatycznego: Do zawodu przygotowują już uczniów podstawówek

Dzięki Programowi Polska Cyfrowa uzdolniona informatycznie młodzież szkolna z całej Polski będzie mogła rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i umiejętności w zakresie algorytmiki oraz kodowania.

Praca i zarobki na produkcji. Ile zarabia referent ds. produkcji, a ile jego kierownik i dyrektor?

Pensje pracowników produkcji spadły czy wzrosły? Wszystko zależy od stanowiska. Sprawdźcie raport płacowy „Jesień 2017" przeprowadzony przez Advisory Group TEST Human Resources.

3 powody, dla których warto planować karierę

Zmieniający się rynek pracy, nowe trendy i technologie, rosnące zapotrzebowanie na nowe umiejętności pracowników - to wszystko sprawia, że nasza zawodowa przyszłość nie jest do końca przewidywalna.

Urlop bez niedziel i świąt

Ważne dla pracowników zatrudnionych w systemie równoważnym jest to, że mają tydzień pracy rozłożony w taki sposób, że np. jednego dnia pracują 8 godzin, kolejnego - 4 godziny, a po dwóch dniach...

RODO: trudna praktyka kadrowa

Podstawą do przetwarzania informacji, o których nie wspominają przepisy, a które są pracodawcy potrzebne, może być zgoda pracownika. Problem w tym, że w każdej chwili może on ją cofnąć.

Czekając na generację Z

W 2020 roku osoby urodzone w latach 80. i 90. będą stanowiły 35 proc. wszystkich pracowników na świecie.

Pozwolili pracować pracownikom cztery dni w tygodniu, a płacili za pięć. Efekt zaskakujący

Eksperyment zdecydowała się przeprowadzić nowozelandzka firma. Pracodawca pozwolił przychodzić zatrudnionym do pracy tylko cztery dni w tygodniu, ale płacił tak, jak dotychczas, a więc za pięć dni...

Millenialsi wyznaczają trendy prozdrowotne dla działań firm

Pojawienie się pokolenia Y na rynku pracy spowodowało swego czasu sporo zamieszania. Ich podejście do życia i pracy spowodowało, że pracodawcy musieli zmodyfikować dotychczasowe metody rekrutacji...

Sektor usług dla biznesu najszybciej rośnie w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i w Katowicach

Odpowiednią kadrę, jak i bogate zaplecze biurowe zapewnia inwestorom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu dziewięć największych aglomeracji w naszym kraju.

Władza kontra przywództwo: Oto jak powstają liderzy

Dwight Eisenhower twierdził, że miarą dobrego przywództwa jest przekonanie ludzi do robienia tego, czego chce lider. Jednak nie dlatego, że zostają do tego zmuszeni, ale dlatego, że sami tego chcą.

Axel Parkhouse o robotyzacji na rynku pracy i wyzwaniach, jakie ze sobą niesie

O wyzwaniach na rynku pracy, nieuniknionej robotyzacji, problemach, z jakimi będą musieli mierzyć się menedżerowie, rozmawiamy z Axelem Parkhouse, prezesem grupy Arthur Hunt.

H. Cegielski-Poznań SA uruchamia centrum szkoleń

Od września H. Cegielski-Poznań SA (HCP) uruchomi centrum szkoleń, w którym kształcić się będą przyszli spawacze, monterzy i operatorzy maszyn sterowanych numerycznie. Ma to związek z rozwojem...
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.