Raporty i wywiady Raporty i wywiady

 • 06.06.2014

  Raport miesiąca – Dokumenty aplikacyjne

  Dla niektórych – proste, dla innych jest to trudne i kłopotliwe. Czy Polacy mają problem ze stworzeniem CV i listu motywacyjnego? Jak dużą rolę odgrywają te dokumenty w procesie rekrutacji? Konsultanci Zielonej Linii zbadali opinie na ten temat podczas badania ankietowego.

 • 30.05.2014

  Firma jako współczesne pole walki

  Lider nie ingeruje w to, jak pracownik ma realizować swoje zadania, ale wtedy, kiedy sytuacja staje się kryzysowa, a pracownicy nie radzą sobie ze stresem i zagrożeniami – tłumaczy gen. Roman Polko, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki specjalnej GROM.

 • 28.04.2014

  Sukces firmy zależy od lojalności pracowników, cz. 2

  O tym, czym jest zarządzanie przez wartości i dlaczego firmy, które swoje działania opierają na solidności, odpowiedzialności i uczciwości osiągają większe zyski niż te skupione jedynie na jakości – opowiada dr Ilona Świątek-Barylska.

 • 25.04.2014

  Sukces firmy zależy od lojalności pracowników, cz. 1

  „Lojalny pracownik to klucz do lojalności klientów, co przekłada się na rozwój firmy i wzrost zysków” – tłumaczy nam dr Ilona Świątek-Barylska, wykładowca akademicki, autorka ponad 30 artykułów o tematyce zarządzania. Jak zatem pozyskać lojalnego pracownika i utrzymać go w firmie?

 • 04.04.2014

  O karierze należy myśleć z wyprzedzeniem, cz. 2

  Stworzenie planu i postępowanie zgodne z nim pozwala też zmniejszyć frustrację związaną z brakiem zatrudnienia. Jeśli osiągamy poszczególne, małe cele, które prowadzą nas do tego głównego, jakim jest podpisanie umowy o pracę, to mamy poczucie sukcesu - w drugiej części wywiadu Anna Tabisz opowiada o planowaniu, roli portali społecznościowych i tajnikach rozmów kwalifikacyjnych.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.