Raporty i wywiady Raporty i wywiady

 • 19.03.2010

  Kanały informacji na temat ofert pracy

  Szukanie pracy – to też praca. Więcej, to zajęcie na półtora etatu wykonywane i w domu, i poza nim, polegające jeśli nie na śledzeniu aktualnych ofert czy uczestnictwie w interview, to na szukaniu nowych „dojść” do firm. Wykonywane długo i intensywnie aż do skutku, wszak znalezienie zatrudnienia zależy przede wszystkim od inicjatywy i determinacji samego zainteresowanego. A takowy – czy to świeżo upieczony absolwent, czy nowo zarejestrowany bezrobotny – ma problem: jak zdobyć rzetelną informację o aktualnych ofertach pracy?

 • 14.03.2010

  Wiek kandydata, a szanse jego zatrudnienia

  Wiek jest wyznacznikiem granic aktywności zawodowej. Podany w odpowiednich aktach prawnych pozwala określić, od kiedy możliwe jest podjęcie pracy. Wskazuje także do kiedy pracownik może korzystać z gwarancji ochrony pracy. Kwestię tą reguluje także konstytucyjny zapis: „Praca znajduje się pod ochroną RP. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy” (artykuł 24 Konstytucji RP).

 • 02.03.2010

  Raport miesiąca: Polacy o szukaniu zatrudnienia

  Na przełomie stycznia i lutego konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili serię badań ankietowych. Dotyczyły one sytuacji Polaków na rynku pracy i ich stosunku do poszukiwania zatrudnienia.

 • 09.02.2010

  Czy wykształcenie decyduje o powodzeniu na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Na powyższe pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bez odpowiedniego wykształcenia nie ma co porywać się na aplikowanie na podane w ogłoszeniu stanowisko. Nasze wykształcenie jest więc ważne. Jednak, czy jest ono aż tak istotne, że będzie brane pod uwagę jako jedyne kryterium podczas oceny na rozmowie kwalifikacyjnej?

 • 29.01.2010

  Czy znalezienie pracy zależy tylko od umiejętności?

  Poszukiwanie pracy to ciężkie i czasochłonne zajęcie. Wymaga bowiem sporego nakładu czasu i rozplanowania poszczególnych działań. Na co zwracają uwagę pracodawcy? Czy znalezienie pracy zależy tylko od umiejętności?

Strony: 25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.