Raporty i wywiady Raporty i wywiady

 • 13.04.2010

  Czy Polacy wierzą w swoje możliwości, szukając zatrudnienia?

  Ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy w trakcie szukania pracy wierzymy, że nasze starania przyniosą zamierzony efekt. Nie można bowiem wszystkich wrzucać do jednego worka. Każdy inaczej podchodzi do kwestii szukania pracy. Dla jednych jest to męczarnia, ciągłe staranie się o zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, natomiast inni zachowują do tego dystans i wierzą, że w końcu zostaną nagrodzeni zatrudnieniem. Wynika to w dużej mierze z naszego charakteru. Jaka jest zatem odpowiedź na pytanie: „Czy Polacy wierzą w swoje możliwości, szukając zatrudnienia?”.

 • 13.04.2010

  Raport miesiąca: Polacy o szansach zatrudnienia

  Na przełomie lutego i marca przeprowadziliśmy kolejną serię badań rynkowych. Tym razem dotyczyły one szans zatrudnienia w zależności od wieku i dostępnych źródeł ofert pracy. Badaliśmy formy pozyskiwania ofert pracy oraz stosunek respondentów do wieku emerytalnego w Polsce.

 • 19.03.2010

  Kanały informacji na temat ofert pracy

  Szukanie pracy – to też praca. Więcej, to zajęcie na półtora etatu wykonywane i w domu, i poza nim, polegające jeśli nie na śledzeniu aktualnych ofert czy uczestnictwie w interview, to na szukaniu nowych „dojść” do firm. Wykonywane długo i intensywnie aż do skutku, wszak znalezienie zatrudnienia zależy przede wszystkim od inicjatywy i determinacji samego zainteresowanego. A takowy – czy to świeżo upieczony absolwent, czy nowo zarejestrowany bezrobotny – ma problem: jak zdobyć rzetelną informację o aktualnych ofertach pracy?

 • 14.03.2010

  Wiek kandydata, a szanse jego zatrudnienia

  Wiek jest wyznacznikiem granic aktywności zawodowej. Podany w odpowiednich aktach prawnych pozwala określić, od kiedy możliwe jest podjęcie pracy. Wskazuje także do kiedy pracownik może korzystać z gwarancji ochrony pracy. Kwestię tą reguluje także konstytucyjny zapis: „Praca znajduje się pod ochroną RP. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy” (artykuł 24 Konstytucji RP).

 • 02.03.2010

  Raport miesiąca: Polacy o szukaniu zatrudnienia

  Na przełomie stycznia i lutego konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili serię badań ankietowych. Dotyczyły one sytuacji Polaków na rynku pracy i ich stosunku do poszukiwania zatrudnienia.

Strony: 25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.