Raporty i wywiady Raporty i wywiady

 • 18.05.2010

  Czy Polacy mają równe szanse na rynku pracy?

  Kobiety przodem... ale nie na rynku pracy

 • 27.04.2010

  Jak widzimy siebie na rynku pracy? Od czego to zależy?

  Kiedy w pierwszej połowie ubiegłego wieku Henry Ford, ku zdumieniu niemal wszystkich wielkich przedsiębiorców swojej epoki, postanowił podwoić zarobki swoich pracowników – zaczęto zdawać sobie sprawę, że pracownik może być czymś więcej niż dodatkiem do maszyny. Że może się w nim kryć potencjał większy niż ten uwalniany w tradycyjnym dotychczas sposobie zarządzania.

 • 21.04.2010

  Raport kwartalny: Czy mamy szanse na rynku pracy?

  W ostatnich trzech miesiącach konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili serię badań ankietowych. Miały one służyć poznaniu opinii Polaków o możliwościach znalezienia zatrudnienia.

 • 13.04.2010

  Czy Polacy wierzą w swoje możliwości, szukając zatrudnienia?

  Ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy w trakcie szukania pracy wierzymy, że nasze starania przyniosą zamierzony efekt. Nie można bowiem wszystkich wrzucać do jednego worka. Każdy inaczej podchodzi do kwestii szukania pracy. Dla jednych jest to męczarnia, ciągłe staranie się o zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, natomiast inni zachowują do tego dystans i wierzą, że w końcu zostaną nagrodzeni zatrudnieniem. Wynika to w dużej mierze z naszego charakteru. Jaka jest zatem odpowiedź na pytanie: „Czy Polacy wierzą w swoje możliwości, szukając zatrudnienia?”.

 • 13.04.2010

  Raport miesiąca: Polacy o szansach zatrudnienia

  Na przełomie lutego i marca przeprowadziliśmy kolejną serię badań rynkowych. Tym razem dotyczyły one szans zatrudnienia w zależności od wieku i dostępnych źródeł ofert pracy. Badaliśmy formy pozyskiwania ofert pracy oraz stosunek respondentów do wieku emerytalnego w Polsce.

Strony: 24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.