Raporty i wywiady Raporty i wywiady

 • 31.03.2014

  O karierze należy myśleć z wyprzedzeniem, cz. 1

  Trzeba pamiętać, że kluczowe jest nie tyle podkreślenie własnej indywidualności, co ukazanie, w jakim stopniu spełnia się oczekiwania pracodawcy – tłumaczy Anna Tabisz, autorka poradnika pt. „Praca dla Absolwenta” z doświadczeniem w copywritingu i IT, zajmująca się m.in. doradztwem z zakresu poszukiwania pracy.

 • 28.03.2014

  Raport miesiąca – Rola portali społecznościowych w procesie rekrutacji

  Są miejscem, z którego chętnie korzystają rekruterzy. Portale społecznościowe, bo o nich mowa, to bardzo dobre źródło pozyskiwania wartościowych informacji o kandydatach do pracy. Czy Polacy doceniają ich rolę? Konsultanci Zielonej Linii zweryfikowali opinie na ten temat w ramach badania ankietowego.

 • 03.03.2014

  Sukces to kwestia relacji międzyludzkich, cz. 2

  „Najważniejszą rzeczą jest, aby realizować własne cele i pragnienia, a nie wyobrażone cele naszych rodziców czy innych ludzi, przy całym szacunku dla tych osób” – opowiada w drugiej części wywiadu Alex Barszczewski. Poza tym podpowiada też m.in. jak skutecznie dobierać doradców oraz jak walczyć o swoją autonomię.

 • 28.02.2014

  Sukces to kwestia relacji międzyludzkich, cz. 1

  „Relacje są niezbędne do tego, byśmy zdobywali unikalną wiedzę i umiejętności, co więcej, żebyśmy mieli w ogóle dostęp do ciekawych prac i zleceń” – twierdzi Alex Barszczewski, międzynarodowy coach, konsultant i ekspert od relacji międzyludzkich w biznesie.

 • 24.02.2014

  Raport miesiąca – Networking a poszukiwanie pracy

  Budowanie sieci kontaktów to nie tylko skuteczny sposób na rozwój biznesu czy własnej kariery zawodowej, ale też bardzo dobra metoda na znalezienie zatrudnienia. Czy jednak networking jest w Polsce popularny? Opinie Polaków na temat znaczenia siatki kontaktów w procesie poszukiwania pracy badali konsultanci Zielonej Linii.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

 

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.