GUP Kraków - Szkolenia za bony w Małopolsce

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

PUP Inowrocław - REAKTYWACJA – program wsparcia dla osób biernych zawodowo szansą na zatrudnienie

PTE Oddział w Bydgoszczy zaprasza osoby bierne zawodowo powyżej 29. roku życia do uczestnictwa w projekcie pt. „REAKTYWACJA – program wsparcia dla osób biernych zawodowo szansą na zatrudnienie”.

Praca w PwC: 100 osób ma szansę na prace w Opolu

PwC chce podwoić zatrudnienie w centrum usług wspólnych w Opolu. Zatrudni 100 specjalistów.

Raport: Firmy z branży produkcyjnej będą zatrudniać

Prognoza netto zatrudnienia dla sektora produkcji przemysłowej dla najbliższego kwartału wynosi +26 proc. - potwierdza najnowszy raport ManpowerGroup.

Fuzje i przejęcia w Europie. Polska liderem w regionie

Jak wynika z badania „Barometr transakcji fuzji i przejęć EY” Polska była najbardziej aktywnym krajem w zakresie liczby fuzji i przejęć w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej w 2017 roku.

Praca jako freelancer. Ile pracują i zarabiają wolni strzelcy?

Elastyczność, możliwość decydowania o swoim czasie i doboru zleceń czy praca w domu, to największe zalety przejścia „na swoje” wskazywane przez freelancerów w badaniu EY „Contingent Workforce Study”.

Wirtualne zespoły pracy – trend czy konieczność?

Czy każdy lokalny menedżer może zarządzać wirtualnymi zespołami, szczególnie wielokulturowymi? Czy wystarczą mu do tego jego codzienne kompetencje menedżerskie?

Zakwestionowanie świadectwo pracy przez ZUS

Wystawiłam dla pracownika świadectwo pracy. Świadectwo zostało podpisane niepełnym podpisem (bez imienia) i opatrzone pieczątką firmową (nie imienną). Pracownik zgłosił się do mnie z informacją, że...

Wynagrodzenia pracowników IT w Warszawie w 2017 roku

Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie wyniosła 7 081 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak &...

Stagnacja amerykańskich wynagrodzeń

Dane z rynku pracy USA za luty 2018 roku wywołały mieszane uczucia. Z jednej strony w warunkach historycznie niskiego bezrobocia (4,1%) stworzono 313 tys. miejsc pracy.

Podsumowanie raportu Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku

Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia w logistyce w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Uwzględniono w...

Szklany sufit i brak rozwoju? Pracownicy grożą odejściami

Niemal 2/3 Polaków jest zdania, że firma, w której pracują zapewnia im rozwój i jasną ścieżkę kariery, ale ponad 27 proc. badanych zgłasza zastrzeżenia – wynika z ostatnich badań Work Service.

Nadchodzi era employee experience

Nadszedł czas na wdrożenie strategii firmowych opartych na kreowaniu pozytywnego doświadczenia pracowników, czyli employee experience. Budowanie zaangażowania pracowników staje się passé?

Rekrutacja w natarciu. Jakie metody działają

Kandydaci do pracy są dziś zaskakiwani nietypowymi metodami rekrutacji, prowadzonymi zarówno przez pracodawców jak i firmy pośredniczące w poszukiwaniu pracowników. O nowych metodach rekrutacji...

Anna Wicha, Adecco: Dostęp do taniej siły roboczej zabija postęp

Nadzwyczajnie niskie poziomy bezrobocia nie są dla pracy tymczasowej zagrożeniem, lecz szansą - uważa Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland.

Związkowcy: Od 1 kwietnia podwyżki w Castoramie

6 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli NSZZ Solidarność z przedstawicielami Castorama Polska. Na spotkaniu poruszono m.in. kwestię wzrostu wynagrodzeń.

Work Service: Polacy nie są zadowoleni z pracy. Co im przeszkadza?

Blisko 2/3 Polaków jest zdania, że firma, w której pracują zapewnia im rozwój i jasną ścieżkę kariery, ale ponad 27 proc. badanych zgłasza zastrzeżenia w tym zakresie - wynika z ostatnich badań...

Zabierzesz psa do pracy? Nietypowa akcja w Bydgoszczy

"Nie ma powodu, dla którego trzeba pozostawiać w domu na całe dnie naszych podopiecznych – wierne psy. Dobrze wychowany pies może towarzyszyć swemu panu lub pani w pracy" – zapewnia Schronisko dla...