Czy pracownik może zrzec się odprawy?

Odprawa jest świadczeniem pieniężnym wypłacanym przez pracodawcę w związku z rozwiązaniem stosunku pracy, regulowanym przez przepisy prawa pracy.

Wynagrodzenia pielęgniarek

Według danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, pod koniec 2016 roku w Polsce było zarejestrowanych 282 547 pielęgniarek. Większość osób wykonujących ten zawód jest niezadowolona ze swojego...

Wzrost ilości mobilnych pracowników

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Samsung wynika, że w Europie 47% pracowników pracuje zdalnie.

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W Kutnie Fresenius Kabi Polska stawia kolejne hale produkcyjne oraz rozbudowuje zaplecze socjalne dla swoich pracowników.

Małopolska. Bony szkoleniowe i realna pomoc dla firm szukających fachowców

Ponad 40 tysięcy pracujących Małopolan może do 2023 roku skorzystać z bonów na szkolenia ogólne oraz zawodowe w ramach projektu Kierunek kariera.

Zakład SumiRiko ma zatrudniać 350 osób

Otwarty oficjalnie w ostatnich dniach sosnowiecki zakład SumiRiko Automotive Hose Poland w Sosnowcu, produkujący części samochodowe, w najbliższych miesiącach chce zwiększyć zatrudnienie do 350 osób.

Na rynku pracy pojawiają się przedstawiciele pokolenia Z

Na rynek pracy wkracza nowe pokolenie pracowników. Zdaniem specjalistów pokolenie „ Z” czyli młodzi ludzie urodzeni po 2000 roku mają być lepsi niż pokolenie „Y”.

Dzień Sprzedaży Bezpośredniej: 90 proc. pracowników tej branży chwali sobie pracę

– Kondycja sprzedaży bezpośredniej w Polsce jest bardzo dobra, w Europie także. W zeszłym roku urośliśmy o ponad 4 proc., jeśli mówimy o obrotach, a liczba sprzedawców to prawie milion osób i...

Rząd zajmie się projektem ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

We wtorek (23 października) Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. To dokument, który ma ułatwić przedsiębiorcom dostosowanie się do Przemysłu 4.0.

Standard Chartered stawia na Polskę. Będzie centrum i poszukują specjalistów

Jeden z największych banków na świecie uruchamia w Polsce globalne centrum usług. W ciągu 5 lat chce zatrudnić w sumie 750 specjalistów.

Instytut Gaussa dołącza do projektu iniJOB.com

Instytut Gaussa dołącza do projektu iniJOB.com - startupu, który działa na rzecz wzajemnego, długofalowego rozwoju pracodawcy i pracowników.

Rynki pracy w Europie w opinii pracowników. Gdzie jest najlepiej, gdzie najgorzej?

Stopa bezrobocia w krajach UE utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie, a jak pokazuje badanie Confidence Index, przeprowadzane cyklicznie przez firmę rekrutacyjną Michael Page, to niemieccy i...

Konferencja Bliżej Funduszy Europejskich w województwie lubelskim

W Lublinie, 19 października 2018 r. odbyło się spotkanie regionalne w ramach cyklu „Bliżej Funduszy Europejskich”, poświęcone projektom Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)...

Контакт

Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia. Informacje dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracodawców. Oferty pracy i szkoleń.

Право на медицинское страхование

Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia. Informacje dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracodawców. Oferty pracy i szkoleń.

Пособие

Кто может получать пособие по безработице?

Безработные

Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia. Informacje dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracodawców. Oferty pracy i szkoleń.

Платы

Регистрация в центре занятости, в качестве безработного, дает не только возможность пользоваться поддержкой работников Центра профессиональной активизации в поисках работы и формами поддержки, но и...

PUP Bydgoszcz - Targi pracy

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze wraz z Parkiem Przemysłowo-Technologicznym ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w Targach Pracy BCTW.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.