• Np. handlowiec, barman, ślusarz
  • Np. informatyka, gastronomia
  • Widmo bezrobocia w kraju członkowskim

    2015-09-30Gdzie ubiegać się w takiej sytuacji o zasiłek dla osób bezrobotnych?
  • Po emigracji. Przystosowanie do życia w ojczyźnie – czy jest możliwe?

    2015-08-17Powrót do Polski po kilkuletnim pobycie za granicą może nam się jawić jako niezwykle stresujące i pełne wyzwań wydarzenie. Optymiści zapewne wyobrażają sobie pełen wzruszeń powrót do rodzinnego miasta, do bliskich, znajomych i rodziny. Cieszą się na myśl, że znowu będą mogli wędrować uliczkami ze wspomnień, którymi od dłuższego czasu wędrowali jedynie w marzeniach.
  • Emerytura unijna...

    2015-08-03... czy coś takiego istnieje?

Media o Polonii

Coraz mniej przypadków dyskryminacji Polaków pracujących w Norwegii

2015-07-10Od kilku lat sukcesywnie maleje liczba przypadków dyskryminacji Polaków pracujących w Norwegii. Polski pracownik może się tam czuć coraz pewniej - mówi Polskiej Agencji Prasowej prawnik Sebastian Garstecki.

Brytyjczykom zabraknie lekarzy - lukę mogą zapełnić cudzoziemcy

2015-06-08Nawet 10 tys. nowych lekarzy pierwszego kontaktu będzie potrzebowała do 2020 roku brytyjska służba zdrowia i luki tej nie wypełnią absolwenci miejscowych uczelni. Sposobem może być zatrudnianie medyków z zagranicy. Obecnie na Wyspach pracuje prawie 100 tys. lekarzy cudzoziemców, w tym ok. 2 tys. Polaków.

Język polski w szkole: Szkocja rozważa, Irlandia Północna

2015-05-19W czasie, gdy Londyn ogłosił plan skreślenia języka polskiego z listy przedmiotów, które można zdawać na brytyjskiej maturze, nad wprowadzeniem jego nauki do swoich szkół zastanawiają się autonomiczne władze Szkocji. Rekomendację taką przedłożył w swoim raporcie zespół ds. Polski szkockiego parlamentu. Jednocześnie jednak z możliwości nauki polskiego w szkołach zrezygnowała Irlandia Północna.

  

Zobacz, co oferuje Twój region


Odwiedź nas na YouTube
Odwiedź nas na Twitterze