• Np. handlowiec, barman, ślusarz
  • Np. informatyka, gastronomia
  • Pomoc dla osób polskiego pochodzenia ze wschodniej Ukrainy

    2015-01-27Osoby polskiego pochodzenia oraz ich rodziny ewakuowano z terenu konfliktu zbrojnego w Donbasie do Polski w ramach wspólnego projektu MSZ, MSW, MON, MEN, MNiSW, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
  • Wracać czy nie wracać – dylematy emigrantów

    2015-01-16Decyzja o powrocie do kraju, gdy już życie w obcym kraju jest w miarę ułożone, wydaje się o wiele trudniejsza niż ta o wyjeździe. Należy zastanowić się nad wieloma kwestiami, rozważyć kilka scenariuszy, uporać się z dopadającymi wątpliwościami i obawami. Często skutki decyzji, którą podejmiemy, nie będą dotyczyły jedynie nas – ale również współmałżonka czy partnera oraz dzieci.
  • Działalność gospodarcza w Polsce

    2014-12-12Po powrocie do Polski wiele osób ma pomysł na własny biznes, chcąc przenieść na grunt polski rozwiązania z innych krajów oraz wykorzystać zdobyte za granicą doświadczenia. Często jednak brakuje im funduszy na ten cel. Na szczęście istnieją w Polsce źródła sfinansowania nowego przedsiębiorstwa w pierwszej fazie jego działalności. W naszym artykule podpowiadamy, z jakich źródeł można skorzystać, zakładając własny biznes.

Polecane artykuły

Maleje zainteresowanie emigracją do USA; zwiększa się liczba powrotów

2015-02-23Od wejścia Polski do UE ponad trzykrotnie zmalała liczba emigrantów z Polski do Stanów Zjednoczonych – wynika z danych ambasady amerykańskiej w Warszawie. W 2004 roku wydano 7613 wiz emigracyjnych, w 2013 - było już 2275 takich wiz. Drastycznie zmalała też liczba odmów wydania amerykańskich wiz.

Kanadyjska Polonia funduje stypendia dla uzdolnionych dzieci z Polski

2015-02-23Polish Orphans Charity - fundacja założona przez przedstawicieli kanadyjskiej Polonii - od 2007 r. przyznaje stypendia dla uzdolnionych artystycznie dzieci z polskich sierocińców. Dzięki pomocy kilkoro młodych ludzi ukończyło szkoły muzyczne, a niektórzy zostali studentami ASP.

Emigrację zarobkową rozważają młodzi

2015-02-23Prawie 20 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników polskiego rynku pracy rozważa wyjazd w ciągu najbliższego roku; 75 proc. z nich to ludzie poniżej 35. roku życia - wynika z raportu "Migracje zarobkowe Polaków".

  

AKTUALNOŚCI Z REGIONÓW

Zobacz, co oferuje Twój region