• Np. handlowiec, barman, ślusarz
 • Np. informatyka, gastronomia
 • 2014-09-30

  Przepisy podatkowe a praca za granicą

  Osoby, które wracają do Polski, powinny sprawdzić, czy w ich przypadku istnieje podstawa do zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii.
 • 2014-09-30

  Prawne aspekty małżeństwa zawartego z obcokrajowcem

  Globalizacja oraz mobilność międzynarodowa to tylko niektóre trendy, które przyczyniły się do łatwej i szybkiej komunikacji oraz mieszania się społeczeństw. Małżeństwa z obcokrajowcami są coraz popularniejsze. Trendy ogólnoświatowe pociągnęły za sobą także zmiany legislacyjne.
 • 2014-09-30

  Powrót do Polski, a zasiłek dla osób bezrobotnych

  Osoby, które chcą powrócić do kraju, powinny pamiętać o uregulowaniu kwestii formalnych związanych z zatrudnieniem. Od tego bowiem, czy będą miały komplet wymaganych dokumentów, zależy, czy nabędą prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych.

Polecamy

2014-06-23

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

O tym, jak bardzo jest ważna świadczy fakt, że to od niej zależy, czy zdobędziemy wymarzoną posadę. W dobie zmieniających się technologii oraz przemian na rynku pracy, naturalny jest fakt rosnącej siły konkurencji. Co zatem decyduje o sukcesie rozmowy kwalifikacyjnej?
2014-05-12

Dokumenty aplikacyjne podstawą sukcesu zawodowego

CV, a tym bardziej list motywacyjny to nie są dokumenty uniwersalne. Raz stworzone powinny podlegać kolejnym modyfikacjom. To od nich bowiem zależy nie tylko znalezienie pracy, ale też… nasza przyszłość!
2014-05-09

Jak wypełnić wniosek o środki na działalność gospodarczą?

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, to jeden z instrumentów rynku pracy, który cieszy się największą popularnością wśród osób bezrobotnych. Zamierzasz ubiegać się o dofinansowanie działalności z urzędu pracy? Sprawdź, o czym należy pamiętać!

  

AKTUALNOŚCI Z REGIONÓW

Zobacz, co oferuje Twój region