Strona główna > Dział Powroty>Regiony > Woj. dolnośląskie2013-05-29

PUP Krotoszyn - Załóż własną firmę dzięki innowacyjnej preinkubacji

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości to projekt, którego głównym celem jest wdrożenie nowatorskiej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski.

W programie wezmą udział osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą, które przez najtrudniejszy pierwszy okres funkcjonowania nie będą jej rejestrowały i będą działały w obrębie utworzonego Inkubatora. Po weryfikacji rynkowej pomysłu oraz jego okrzepnięciu w pełni przygotowane firmy będą rejestrowane. Usługa ta ma pomóc w likwidowaniu barier istniejących na drodze do założenia własnego biznesu. A wszystko to dzięki temu, że kompleksowe wsparcie VIP-a świadczone będzie w jednym miejscu i na odległość za pośrednictwem specjalnie utworzonej platformy internetowej. VIP jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego udział w nim jest całkowicie bezpłatny. W ramach projektu preinkubowani otrzymają kompleksowe wsparcie prawno-księgowe, dostęp do szkoleń e-learningowych, artykułów eksperckich, forum i bezpłatnej infolinii. Ponadto będą mogli liczyć na konsultacje w zakresie marketingu oraz finansów.

Projekt skierowany jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą zamieszkujących powiaty w województwie wielkopolskim o stosunkowo niskim wskaźniku przedsiębiorczości, czyli powiaty: złotowski, pilski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, wągrowiecki, międzychodzki, szamotulski, grodziski, średzki, koniński, kolski, jarociński, pleszewski, turecki, gostyński, krotoszyński, kaliski, rawicki, słupecki oraz ostrzeszowski.

Dla najaktywniejszych firm działających w ramach VIP, które będą mogły pochwalić się najlepszymi rezultatami, przewidujemy atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat Virtualnego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vip.proregio.org.pl.

Źródło: Daria Karbowiak (Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie), 29.05.2013

powrót

Oceń nas! Odpowiedz na kilka pytań i pomóż nam udoskonalić treści Powrotnika.

  

Nie masz czasu na doczytanie artykułu do końca?

Kod QR

Zrób zdjęcie
lub zapisz jego kod QR!

Czym jest kod QR?

Odwiedź nas na YouTube
Odwiedź nas na Twitterze