Strona główna > Dział Powroty>Regiony > Woj. dolnośląskie2013-05-29

PUP Krotoszyn - Załóż własną firmę dzięki innowacyjnej preinkubacji

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości to projekt, którego głównym celem jest wdrożenie nowatorskiej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski.

W programie wezmą udział osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą, które przez najtrudniejszy pierwszy okres funkcjonowania nie będą jej rejestrowały i będą działały w obrębie utworzonego Inkubatora. Po weryfikacji rynkowej pomysłu oraz jego okrzepnięciu w pełni przygotowane firmy będą rejestrowane. Usługa ta ma pomóc w likwidowaniu barier istniejących na drodze do założenia własnego biznesu. A wszystko to dzięki temu, że kompleksowe wsparcie VIP-a świadczone będzie w jednym miejscu i na odległość za pośrednictwem specjalnie utworzonej platformy internetowej. VIP jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego udział w nim jest całkowicie bezpłatny. W ramach projektu preinkubowani otrzymają kompleksowe wsparcie prawno-księgowe, dostęp do szkoleń e-learningowych, artykułów eksperckich, forum i bezpłatnej infolinii. Ponadto będą mogli liczyć na konsultacje w zakresie marketingu oraz finansów.

Projekt skierowany jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą zamieszkujących powiaty w województwie wielkopolskim o stosunkowo niskim wskaźniku przedsiębiorczości, czyli powiaty: złotowski, pilski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, wągrowiecki, międzychodzki, szamotulski, grodziski, średzki, koniński, kolski, jarociński, pleszewski, turecki, gostyński, krotoszyński, kaliski, rawicki, słupecki oraz ostrzeszowski.

Dla najaktywniejszych firm działających w ramach VIP, które będą mogły pochwalić się najlepszymi rezultatami, przewidujemy atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat Virtualnego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vip.proregio.org.pl.

Źródło: Daria Karbowiak (Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie), 29.05.2013

powrót

Oceń nas! Odpowiedz na kilka pytań i pomóż nam udoskonalić treści Powrotnika.

  

Nie masz czasu na doczytanie artykułu do końca?

Kod QR

Zrób zdjęcie
lub zapisz jego kod QR!

Czym jest kod QR?

Odwiedź nas na YouTube