• Czy w umowie o pracę wynagrodzenie trzeba zapisać kwotowo i słownie?
  Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia czy w umowach o pracę, aneksach na zmianę wynagrodzenia itp., jeśli wpisane jest wynagrodzenie liczbowo, to trzeba je również zapisać słownie.

 • NIK wylicza nieprawidłowości w zatrudnianiu niepełnosprawnych
  W Polsce pracuje co trzeci dorosły niepełnosprawny - to znacznie poniżej średniej unijnej. Każdego roku PFRON przeznacza na dofinansowanie wynagrodzeń takich pracowników prawie 3 mld złotych.

 • Pracodawca załatwi sprawę w urzędzie bez pieczątki
  Do lipca 2019 roku z blisko 170 aktów zniknąć mają wymagania stosowania pieczątek. Załatwiając sprawę w urzędzie przedsiębiorca będzie mieć wybór, czy chce użyć pieczątki, czy w inny, np. elektroniczny sposób zamieścić swoje dane.

 • Zakaz konkurencji w trakcie zatrudnienia nie jest bezwzględny
  Kodeks pracy przewiduje możliwość umownego ustanowienia zakazu konkurencji pracownika wobec pracodawcy w czasie trwania stosunku pracy.

 • W czasie upałów też trzeba stosować odzież ochronną i roboczą
  Lato to szczególnie trudny okres dla pracowników, którzy z racji wykonywanej pracy są zobowiązani do noszenia odzieży roboczej. Wysokie temperatury nie zwalniają pracodawcy z obowiązku dostarczenia pracownikom środków ochrony indywidualnej.

 • Odpowiedź na zmianę warunków pracy
  Jestem zatrudniona na czas nieokreślony na stanowisku kierowniczym. Właśnie się dowiedziałam, iż po powrocie z urlopu wypoczynkowego zostanie mi zaproponowane inne stanowisko, niższe ze zmianą warunków płacy.

 • Awans musi mieć sens
  Możliwość awansu zwykle jest powodem do satysfakcji i daje poczucie bycia docenionym. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy awans zamiast korzyści może przynieść komplikacje i negatywnie wpływać na dalszą karierę.

 • ARiMR ogłasza informatyczne przetargi
  Rolnicza agencja niebawem ogłosi przetargi informatyczne z budżetem ponad 200 mln zł. Przejmuje od firm IT administrowanie systemami i ma patent na przyciągnięcie informatyków.

 • Facebook, LinkedIn, czyli Polski menedżer w social media. Gorzej wypadają tylko Niemcy i Rosjanie
  - Wykorzystanie mediów społecznościowych przez przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej w Polsce należy ocenić jako niskie, żeby nie powiedzieć – bardzo niskie.

 • Huta Stalowa Wola poszukuje pracowników. Wszystkim obiecuje umowy o pracę
  Do końca tego roku Huta Stalowa Wola chce przyjąć kolejnych kilkudziesięciu pracowników. Poszukiwani są m.in. ślusarze i frezerzy OSN, lakiernicy, spawacze, tokarze, praserzy, traserzy, operatorzy elektrodrążarki, technolodzy oraz konstruktorzy.

 • Jak przeprowadzić trudną rozmowę? Oto pięć kluczowych zasad, które ją ułatwią
  Przedstawienie przełożonemu gorszych wyników kwartalnych, poinformowanie zleceniodawcy o opóźnieniu czy zakomunikowanie pracownikowi tego, że nie wszystkie obowiązki wykonuje tak jak trzeba.

 • Magdalena Zagrodnik, Amazon Sosnowiec: nie wierzymy w trudny rynek pracy
  - W zaledwie 4 lata stworzyliśmy ponad 14 000 stałych miejsc pracy w Polsce, nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie byli dobrym pracodawcą. - przekonuje Magdalena Zagrodnik, HR Manager w Amazon w Sosnowcu. Przed nią trudne zadanie. W związku z budową nowej hali w Sosnowcu, do końca roku będzie musiała zrekrutować kolejne 500 osób. Na jakich warunkach?

 • PKN Orlen, PGNiG, PZU, Lotos. Jakich pracowników szuka 10 największych firm w Polsce
  KGHM Polska Miedź zatrudni projektanta mebli kuchennych. Lotos poszukuje doświadczonego kucharza, który bez problemu przygotuje posiłki dla 100 pracowników platformy wiertniczej.

 • Potrzeba nowych kontrolerów lotów. Wymagania? Jest ich sporo
  Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przygotowanie nowego modelu przestrzeni powietrznej i przeszkolenie kontrolerów - mówi p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski.

 • Rekord w niewypłacalności przedsiębiorstw. W długi wpędzają firmy m.in. koszty pracy
  Wzrost kosztów pracy, zaopatrzenia i zmian prawnych oraz błędy przedsiębiorców, takie jak: niewykreowanie marek własnych i brak poprawy efektywności zarządzania, przyczyniają się do pogarszania sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

 • Sobota dniem wolnym od pracy. 45 lat temu stało się to pierwszy raz
  Dlaczego zdecydowano się w PRL na wprowadzenie wolnych sobót? Nikt nigdy oficjalnie na to pytanie nie odpowiedział.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.