Praca w gastronomii nie dla każdego. Duża rotacja to standard

W porównaniu do roku 2016, w 2017 r. rynek gastronomiczny w Polsce wzrósł o ponad 10,5 proc. i jest wart niemal 36,12 mld zł. Jak wynika z raportu „Rynek gastronomiczny 2017”, z wyjątkiem lokali...

Trenerzy osobiści na topie. Ile zarabiają?

Popyt na usługi trenerów personalnych w Polsce stale rośnie, co na pewno jest zachętą do kształcenia się w tym kierunku. Ile konkretnie można zarobić?

Kobiety w cyberbezpieczeństwie zarabiają mniej od mężczyzn

Z badania przeprowadzonego przez Infosec Institute wynika, że kobiety w branży cyberbezpieczeństwa wciąż zarabiają mniej od mężczyzn i muszą wykazać się większą liczbą dokumentów potwierdzających...

PUP Świętochłowice - Projekt pn. „Przeciwdziałamy niepełnosprawności poprzez integrację”

Głównym celem projektu jest wzrost aktywności społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

PUP Świętochłowice - Projekt pn. "Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie"

Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej uczestniczy w realizacji rządowego programu Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie, jako partner Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.

PUP Świętochłowice - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach informuje, że w dniach od 16 lipca 2018 r. do 17 lipca 2018 r. będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS).

PUP Śrem - Pilotażowy program „Absolwent”

Celem programu ,,Absolwent" jest umożliwienie wejścia na rynek pracy osobom niepełnosprawnym, posiadającym wykształcenie wyższe lub realizującym ostatni rok nauki w szkole wyższej.

PUP Śrem - Dotacje na założenie firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie ogłasza nabór wniosków o przyznanie osobom uprawnionym jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

PUP Świebodzin - Bon na zasiedlenie

Powiatowy Urząd Pracy w Świebodzinie prowadzi nabór wniosków na bon na zasiedlenie.

PUP Świdnica - Praca w Bawarii

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy informuje o dostępnych ofertach pracy za granicą.

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy do akcji społecznej "Wolność łączy", która odbędzie się 1 sierpnia. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania...

PUP Świdnica - Wsparcie dla osób w wieku 30+

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy realizuje projekt, w ramach którego przewidziano organizację staży, prac interwencyjnych oraz możliwość uzyskania dotacji na założenie firmy.

Na Bulwarach Wiślanych rusza zewnętrzna strefa coworkingowa Business Link

Nad Wisłą rusza pierwsza w Polsce zewnętrzna strefa coworkingowa Business Link. To część skierowanego do freelancerów, start-upów czy pracowników nowoczesnych korporacji projektu #taktomogepracowac.

Pensja już nie wystarcza: Premia retencyjna nowym sposobem na zatrzymanie pracowników

Bezrobocie z miesiąca na miesiąc spada. W czerwcu bez pracy było mniej niż 1 mln Polaków. To sprawia, że pracodawcy toczą walkę nie tylko o pozyskanie nowych pracowników, ale również o to, jak...

Rośnie liczba urlopów ojcowskich

445,5 tys. – tyle osób skorzystało z zasiłku macierzyńskiego w okresie od stycznia do maja tego roku. Z urlopu ojcowskiego skorzystało w tym czasie ponad 71,5 tys. mężczyzn - wynika z danych...

Dyskryminacja i mobbing. Nawet co szósta osoba w Polsce mogła paść ofiarą

W 2017 roku w sądach toczyło się blisko 2,5 tys. spraw dotyczących dyskryminacji i mobbingu, również w miejscu pracy.

W woj. pomorskim padł rekord. Stopa bezrobocia najniższa w historii regionu

4,9 proc. wyniosło bezrobocie w czerwcu tego roku w Pomorskiem. To czwarta lokata w Polsce po województwach wielkopolskim, śląskim i małopolskim i jednocześnie najniższy w 19-letniej historii...

Praca na statkach rybackich będzie regulowana nowymi przepisami

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą regulowane nowymi przepisami. Projekt ustawy opublikowało Rządowe Centrum Legislacji.

Szukam pracy: W tym obszarze HR-owcy nie mają problemów rekrutacyjnych

Pracodawcy dwoją się i troją, żeby pozyskać pracowników, ale nie w każdym obszarze zawodowym. Jakich pracowników znajdą bez większych kłopotów?

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.