350 osób straci pracę w Nokii w Finlandii. Dalsze zwolnienia na horyzoncie

Telekomunikacyjna marka zdecydowała się ograniczyć zatrudnienie. Jak informowano na blogu korporacji i w mediach, w styczniu pracę straci około 350 osób.

Kontroferta obecnego pracodawcy. Przyjąć czy nie? Oto jest pytanie

Jak wynika z danych HRK - firmy specjalizującej się w doradztwie personalnym, 7 na 10 pracodawców, gdy tylko dowie się o decyzji zmiany pracy pracownika, przygotowuje kontrofertę. Czy warto z niej...

Linie Emirates potrzebują pracowników. Rekrutacja w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu

Jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski. Do międzynarodowego zespołu można dołączyć w kilku polskich miastach na rekrutacji w styczniu.

Polacy pracują nawet podczas urlopu. Wszystko przez technologię

Dzisiaj technologia stała się istotnym elementem naszego życia zawodowego, w skutek czego widać też znaczący poziom swoistego „zacierania się” granic pomiędzy pracą a sferą prywatną.

PPK w pigułce, czyli na co zwracać uwagę, przygotowując się do 1 lipca

Od lipca ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) zacznie dotyczyć przedsiębiorstw w Polsce zatrudniających co najmniej 250 osób. Większość z nich jest właśnie na etapie planowania i...

Raport Michael Page: Polski pracownik pełny optymizmu

Agencja rekrutacyjna Michael Page opublikowała obserwacje rynku pracy w 2018 r. Większość polskich pracowników dobrze ocenia miniony rok.

Sposób rozliczania podatku po nowemu. Co się zmieni?

Krótszy okres oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku, możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem nawet po terminie, wyższe kwoty wolne od podatku – to tylko niektóre zmiany w sposobie rozliczania...

Pracodawcy przekażą do ZUS więcej danych

Ustawa, która pozwala pracodawcom na krótsze przechowywanie akt pracowniczych, już obowiązuje.

PUP Ząbkowice Śląskie - Nabór wniosków o organizację stażu

Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych.

Agencje zatrudnienia piszą do unijnej komisarz: "Takie rozwiązanie uderzy w pracowników mobilnych"

Osiem polskich organizacji zrzeszających pracodawców wysłało wniosek do Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia i spraw społecznych. Sprzeciwiają się zmianom w art. 13 rozporządzenia...

Barometr zawodów 2019. W tych branżach będzie brakować pracowników

Coraz więcej firm może mieć problem z obsadzeniem wolnych stanowisk – wynika z najnowszej prognozy Barometru zawodów na 2019 rok. Kogo będzie najtrudniej znaleźć?

Polskie firmy innowacyjne? Ta ulga ma zachęcić firmy do zwiększania nakładów na B+R

Dzięki nowej uldze podatkowej, tzw. innovation box, inwestowanie w badania i rozwój jest w Polsce coraz bardziej opłacalne. W połączeniu z już obowiązującą ulgą na B+R ma ona zachęcić firmy do...

Praca zdalna i elastyczny czas pracy coraz bardziej w cenie

Z raportu Antal i Sodexo "Cztery osobowości, jeden rynek pracy" wynika, że Polacy upodobali sobie pracę zdalną. Jeśli można ją zacząć, o której się chce i gdzie się chce, tym lepiej.

Tylko kryzys może zahamować wzrost płac

Gdyby nadszedł kryzys, a nie jedynie spowolnienie, to reakcja, jeśli chodzi o presję płacową, nastąpi bardzo szybko i zobaczymy brak dodatkowych oczekiwań podwyżkowych ze strony pracowników.

Donosy i rutynowe kontrole: Inspekcja pracy prześwietli PPK

Donosy pracowników oraz rutynowe kontrole będą podstawą do sprawdzania przez PIP, czy przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku zakładania pracowniczych planów kapitałowych.

Wpadka z "lub" w dokumentacji pracowniczej. Nie wiadomo jak przechowywać część dokumentów

Nie wiadomo, czy firmy mogą przechowywać niektóre akta pracownicze w formie papierowej, a inne – w wersji elektronicznej. Resort pracy i PIP przygotowują wspólne stanowisko.

PUP Świdnica - Ankieta dotycząca rezerwy KFS

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zaprasza do udziału w badaniu, którego celem jest zebranie informacji o zapotrzebowaniu na kształcenie ustawiczne pracodawcy i pracowników podlegające...

PUP Świdnica - Bony szkoleniowe

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy prowadzi nabór wniosków na bony szkoleniowe. Nabór dotyczy osób w wieku do 29. r.ż.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.