Nowe rozporządzenie zapewni operatorom żurawi bezpieczne warunki pracy

Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących zostało podpisane.

Nowy pakiet alimentacyjny batem na nieuczciwych pracodawców

W przyszłym tygodniu Sejm rozpocznie prace nad projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych, czyli tzw. pakietem alimentacyjnym.

Zadanie dla działów HR: Zwiększenie różnorodności

Na rynku pracy mamy obecnie kilka, bardzo różnych pokoleń. Zarządzanie nimi to prawdziwe wyzwanie. Poza wiekiem i płcią, HR będzie musiał również w najbliższym czasie zmierzyć się z potrzebą...

PUP Legnica - Dotacje na założenie firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy oraz Filia w Chojnowie zapraszają do składania wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

PUP Legnica - Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy oraz Filia w Chojnowie zapraszają podmioty prowadzące działalność gospodarczą do składania wniosków o refundację z Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia...

PUP Lubin - Bony na zasiedlenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy w ramach Rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na finansowanie bonów na zasiedlenie dla 10 osób bezrobotnych...

PUP Ciechanów - Dotacje na założenie firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie informuje, że w terminie od 26.11.2018 r. do 27.11.2018 r. przeprowadzony zostanie nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności...

PUP Białystok - Dotacje na założenie firmy dla kobiet po 30. r.ż.

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku informuje o naborze wniosków o jednorazowe środki na podjecie działalności gospodarczej.

PUP Białystok - Dyżury w Dziale Instrumentów Rynku Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku informuje, że z dniem 13.11.2018 r. zostają wznowione wtorkowe dyżury do godz. 16:30 pracowników Działu Instrumentów Rynku Pracy.

Lublin szuka nowych strażników miejskich

Straż Miejska Miasta Lublin ogłasza nabór na stanowiska 17 strażników miejskich - aplikantów. Nabór trwa do 20 listopada.

PUP Gostynin - Staż w ramach środków PFRON

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie informuje, że w terminie od 16.11.2018 r. do wyczerpania limitu miejsc będą wydawane i przyjmowane wnioski pracodawców zainteresowanych pozyskaniem osoby na staż.

UP Gdańsk - Konkurs pn. „Pracodawca przyjazny cudzoziemcom”

Gdański Urząd Pracy ogłasza konkurs na „Pracodawcę przyjaznego cudzoziemcom". Napływ imigrantów stawia przed pracodawcami nowe wyzwania i zmusza do przystosowania warunków pracy do potrzeb...

UP Gdańsk - Odkryj swój kapitał z Gdańskim Urzędem Pracy

Koniec roku oznacza przedświąteczną gorączkę zakupową, pełną promocji. Atrakcyjną ofertę aktywizacyjną przygotował także Gdański Urząd Pracy. Jest nią projekt "Odkryj swój kapitał".

60 proc. Polaków pracuje nieefektywnie. Jesteśmy permanentnie zmęczeni

11 mln Polaków cierpi z powodu permanentnego zmęczenia. Przekłada się ono zarówno na jakość życia prywatnego, jak i na obniżoną efektywność w pracy.

Firma People proponuje branży, by HR znaczyło coś innego niż dotychczas

Znany nam angielski skrót HR rozszyfrowuje się jako human resources - zasoby ludzkie. Tymczasem powinno się mówić o relacjach międzyludzkich. Współczesny HR to Human Relations.

Microsoft chce zwiększyć różnorodność w swoich zespołach. Robi to rocznym dodatkiem do płacy

Firma z Redmond testuje w swoich amerykańskich oddziałach strategię, która ma zwiększyć udział kobiet i przedstawicieli różnych mniejszości wśród pracowników.

Otwarto nowy kompleks handlowo-rozrywkowy w Katowicach. Praca dla 1,5 tys. osób

Nowy kompleks handlowo-rozrywkowy Libero, wybudowany za 350 mln zł, otwarto w czwartek w Katowicach. 38 mln zł kosztowała inwestora towarzysząca centrum infrastruktura drogowa, z rondem i...

Program de minimis - 29,3 mld dodatkowego kredytu dla małych i średnich firm - raport BGK

29,3 mld zł dodatkowego kredytu i 200 tys. utworzonych lub utrzymanych miejsc pracy to efekt "Programu gwarancji de minimis”, którego celem jest ułatwienie dostępu do finansowania firmom z sektora...

W Polsce przedsiębiorcę może skontrolować ponad 40 różnych podmiotów

Instytucji kontrolujących firmy w Polsce jest zdecydowanie za dużo, ich kompetencje pokrywają się, a przepisy nie gwarantują w wystarczającym stopniu ochrony praw przedsiębiorców w toku kontroli.

Zatrudnienie osób 55+ będzie konieczne. Nowy raport Adecco Group

Pracodawcy dostrzegają konieczność zatrudniania starszych pracowników. To efekt braku osób młodszych mogących wykonywać pewne obowiązki. Gospodarka jutra będzie od nas wymagała przedłużania karier...

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.