• 131 tys. firm zarejestrowanych w tzw. małym ZUS
  Od stycznia mamy 131 tys. podmiotów zarejestrowanych w tzw. małym ZUS - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w Białobrzegach.

 • 28 tys. zł na własną firmę. Łódź ma wsparcie dla przedsiębiorczych mieszkańców
  Z 28 tys. zł bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej oraz dodatkowego, comiesięcznego wsparcia będą mogli skorzystać mieszkańcy Łodzi z rewitalizowanej części miasta. W sumie na ten cel przeznaczono 3,8 mln zł z projektów unijnych.

 • Budowlańcy i kucharze wśród najbardziej poszukiwanych zawodów na Dolnym Śląsku
  Budowlańcy i kucharze to najbardziej poszukiwane zawody na Dolnym Śląsku - wynika z badania „Barometr zawodów 2019”, które zostało przeprowadzone przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

 • E-administracja coraz popularniejsza. Będą kolejne udogodnienia
  Już ponad 71 proc. przedsiębiorstw samodzielnie korzysta z e-administracji, a w ogóle z usług administracji publicznej za pomocą internetu – 35 proc. dorosłych Polaków. Niektórzy tylko częściowo korzystaj z e-usług, ale coraz więcej chce korzystać już tylko z internetu.

 • Grupa Deutsche Post DHL z nagrodą Catalyst Award 2018
  Grupa Deutsche Post DHL została uhonorowana nagrodą Catalyst Award 2018 za projekt ‘Women in Management’ - globalnie realizowaną inicjatywę, która ma za zadanie wsparcie i rozwój kariery kobiet.

 • Jak wykorzystać storytelling do motywowania pracowników?
  Choć wydawać by się mogło, że słowa „historia” i „biznes” to połączenie równie atrakcyjne, jak ruskie pierogi i szampan, okazuje się, że umiejętność opowiadania historii jest w pracy menedżera bardzo przydatna. Jak wykorzystać storytelling do angażowania i motywowania pracowników?

 • Jak zgłosić wypadek przy pracy zdalnej? Prawo tego nie ułatwia
  W Polsce już co czwarty pracownik pracuje z domu, kawiarni czy dowolnego miejsca poza biurem. O wypadek nie trudno w każdym miejscu, ale czy będzie to wypadek przy pracy?

 • Katowice najbardziej atrakcyjne dla biznesu
  Katowice zajęły pierwsze miejsce pod względem strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w prestiżowym rankingu magazynu „fDi Intelligence”.

 • Miliony na kształcenie zawodowe w świętokrzyskim
  Ruszył drugi nabór do projektu dotyczącego poprawy jakości kształcenia zawodowego w województwie świętokrzyskim. Do rozdania jest ponad 5,5 mln zł.

 • Nauczyciele akademiccy zarobią więcej
  Nauczyciele akademiccy zarobią więcej - przepisy zawarte w Konstytucji dla Nauki są wystarczające do zastosowania 50 proc. kosztów uzyskania przychodów do całości wynagrodzenia nauczyciela akademickiego.

 • Odstresują pracujących Małopolan. Mają na to 1,7 mln zł
  Niepołomickie Centrum Profilaktyczno-Lecznicze, Nowy Szpital w Olkuszu, Centrum Rekreacyjno-Lecznicze "GLINIK" i Centrum Medyczne Maszachaba to instytucje, które będą realizowały projekty w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego.

 • PGNiG szuka wiceprezesa. Ogłosił konkurs
  Rada Nadzorcza PGNiG ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa. Nowy wiceszef będzie odpowiedzialny za sprawy operacyjne firmy.

 • Podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Będą kolejne negocjacje
  W wtorek (19 lutego) ma dojść do kolejnej tury rozmów przedstawicieli związków zawodowych w sprawie proponowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej podwyżek dla pracowników cywilnych wojska.

 • Pokoje na drzemki, sauny i masażyści. Tak dba się o well-being pracowników
  W chińskiej firmie zlokalizowane są pokoje do drzemek, w których, w piżamach, można spędzić przerwę w pracy. W USA w przedsiębiorstwach na pracowników, którzy potrzebują odprężenia, czekają sauny parowe, masażyści i trenerzy jogi.

 • Sharp wypuszcza nową generację inteligentnych robotów
  Japoński koncern Sharp wypuszcza na rynek nową linię RoBoHonów - humanoidalnych robotów wyposażonych w technologię sztucznej inteligencji. Urządzenia mają trafić do sprzedaży pod koniec lutego.

 • Stres niszczy efektywność pracowników. Jak go niwelować?
  Jednym z błędów, które popełniają menadżerowie, jest ignorowanie stresu zawodowego pracowników, a także postrzeganie go jako czynnika mobilizującego do intensywnej pracy. Tymczasem, ignorując problem możemy liczyć się z szybką utratą pracowników.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.