• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
Filtruj
2013-07-15

MUP Kielce - Staże dla osób niepełnosprawnych

Wciąż trwa nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób niepełnosprawnych.

Uprzejmie informujemy, iż osoby niepełnosprawne zarejestrowane w naszym urzędzie jako poszukujące pracy, które nie pozostają obecnie w zatrudnieniu mają możliwość – zgodnie z art. 11 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721, t.j. z późniejszymi zmianami – skorzystania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

Wypełnione wnioski należy składać w biurze obsługi klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Maksymalny termin zakończenia stażu to 30.11.2013 r., a zatem powinien się on rozpocząć najpóźniej 30.08.2013 r.

Aktualny wniosek wraz z kryteriami można pobrać z biura obsługi klienta mieszczącym się na parterze urzędu, jak również ze strony mup.kielce.pl w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Pracodawcy oraz osoby chętne przybliżeniem zasad wypełniania wniosku oraz zasad wyboru wniosków do realizacji mogą konsultować się z pokojami 60 i 65 (II piętro).

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonu 41 340-60-69 (pok. 65) oraz  41 340-60-28 (pok. 60).

Do pobrania:

Kryteria

Wniosek

Źródło: Przemysław Korczyński (Miejski Urząd Pracy w Kielcach), 15.07.2013 r.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Komu (i czemu) służy bezpośrednia rekrutacja?

2014-10-31Ważna jest postawa proaktywna. Zwłaszcza w przypadku specjalistów praca sama ich szuka, jednak trzeba jej trochę pomóc, szczególnie na początku – sekrety ukrytej rekrutacji zdradza Alicja Arndt, specjalistka w dziedzinie nowoczesnych form rekrutacji.

Przedsiębiorczość jest kobietą!

2014-09-26- Uważam, że kobiety są predestynowane do odnoszenia sukcesu, ponieważ są wielowątkowe. Natura je tak wyposażyła, że jako matki potrafią dbać o swoje dzieci, dom, rodzinę, męża i równocześnie spełniać się zawodowo – tłumaczy Katarzyna Wierzbowska, współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Rynek pracy na co dzień

Przywitanie biznesowe zgodne z kindersztubą

2014-11-12Znajomość zasad savoir-vivre dotyczących przywitania przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno osobistych jak i biznesowych. Zgodnie z maksymą, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i często rzutuje na przyszłość, warto zgłębić przynajmniej podstawy w tej sferze.

Autocoaching - sposób na dotarcie do celu

2014-11-05Coaching jest przydatny zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Polega on na pracy nad sobą przy pomocy wyspecjalizowanego trenera, który pomaga nam zmieniać się, udoskonalać oraz wspiera nas w osiąganiu wyżyn swoich możliwości i celów, jakie sobie założyliśmy.

Rynek pracy w prawie

Jak założyć spółdzielnię socjalną?

2014-11-21Osoby, które chcą założyć spółdzielnię socjalną, powinny zacząć od znalezienia pomysłu na działalność. Najlepszą metodą jest wywiad. Należy sprawdzić, na jakie usługi jest największe zapotrzebowanie na terenie działania spółdzielni.

Spółdzielnia socjalna szansą na walkę z wykluczeniem społecznym

2014-11-17Jest obecnie coraz popularniejsza formą zatrudnienia w Polsce. Wegańska restauracja, mały hotel czy przedsiębiorstwo remontowo-budowlane to przykłady realnych firm, działających w kraju, założonych w formie spółdzielni socjalnych.

Rynek pracy w mediach

Tesco przeszkoli młodych Polaków przed startem na rynku pracy

2014-11-21Polscy absolwenci nie są konkurencyjni na rynku pracy. Pracodawcy narzekają, że ich umiejętności nie przystają do wymagań obecnego rynku pracy. Z pomocą chce im przyjść sieć Tesco, która uruchomiła dziś bezpłatny program "Akademia dla Młodych".

Kto sporządza dokumentację powypadkową pracownika oddelegowany do innego zakładu pracy?

2014-11-21Pracownik oddelegowany do innego zakładu pracy w celu odbycia stażu zawodowego, nadal pozostaje pracownikiem pracodawcy, który skierował go na staż.

Informacje z regionów

PUP Opoczno - Program pn. „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”

2014-11-21Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, uruchomiły program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. Na terenie województwa łódzkiego jednym z funduszu prowadzących ten projekt jest Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE S.A.

PUP Bydgoszcz - Środki PFRON na doposażenie stanowiska pracy

2014-11-21Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy informuje, że w związku z pozyskaniem dodatkowych środków z PFRON-u wznowiono z dniem 7 listopada 2014 r. przyjmowanie wniosków pracodawców o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu bydgoskiego.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas