• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
Filtruj
2013-07-15

MUP Kielce - Staże dla osób niepełnosprawnych

Wciąż trwa nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób niepełnosprawnych.

Uprzejmie informujemy, iż osoby niepełnosprawne zarejestrowane w naszym urzędzie jako poszukujące pracy, które nie pozostają obecnie w zatrudnieniu mają możliwość – zgodnie z art. 11 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721, t.j. z późniejszymi zmianami – skorzystania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

Wypełnione wnioski należy składać w biurze obsługi klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Maksymalny termin zakończenia stażu to 30.11.2013 r., a zatem powinien się on rozpocząć najpóźniej 30.08.2013 r.

Aktualny wniosek wraz z kryteriami można pobrać z biura obsługi klienta mieszczącym się na parterze urzędu, jak również ze strony mup.kielce.pl w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Pracodawcy oraz osoby chętne przybliżeniem zasad wypełniania wniosku oraz zasad wyboru wniosków do realizacji mogą konsultować się z pokojami 60 i 65 (II piętro).

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonu 41 340-60-69 (pok. 65) oraz  41 340-60-28 (pok. 60).

Do pobrania:

Kryteria

Wniosek

Źródło: Przemysław Korczyński (Miejski Urząd Pracy w Kielcach), 15.07.2013 r.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Przedsiębiorczość jest kobietą!

2014-09-26- Uważam, że kobiety są predestynowane do odnoszenia sukcesu, ponieważ są wielowątkowe. Natura je tak wyposażyła, że jako matki potrafią dbać o swoje dzieci, dom, rodzinę, męża i równocześnie spełniać się zawodowo – tłumaczy Katarzyna Wierzbowska, współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

O zapachach, które dodają pewności siebie i… sprzedają!

2014-08-08Pomagam szukać perfum idealnych. Tworzę wizytówki zapachowe dla osób, miejsc, usług i produktów, buduję garderoby zapachowe dla ludzi …– o sztuce doboru perfum i swojej profesji opowiada Marta Siembab, jedyna senselierka w Polsce, a nawet w Europie.

Rynek pracy na co dzień

Kontrakt menedżerski

2014-10-01Choć potocznie może być traktowany jako umowa o pracę, to w świetle przepisów nią nie jest. Co powinno znaleźć się w kontrakcie i jakie są jego zalety.

Zwrot kosztów dojazdu do pracy

2014-09-24Sytuacja na rynku pracy przyczyniła się do wzrostu wskaźnika mobilności pracowników. Obecnie, zgodnie z badaniami Randstad Award, Polacy na dojazd do pracy poświęcają dziennie średnio 30 minut. Kto płaci za dojazd, pracodawca czy pracownik?

Rynek pracy w prawie

Zwolnienie lekarskie pod lupą

2014-09-29Okres przebywania na zwolnieniu ma służyć szybkiemu powrotowi do zdrowia chorego pracownika. Niestety, bywa też często przedmiotem nadużyć. O czym należy pamiętać, przebywając na L4?

Przymusowy urlop wypoczynkowy

2014-09-19Pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Co w sytuacji, gdy nie chce z tego prawa korzystać? Czy pracodawca może go do tego zmusić?

Rynek pracy w mediach

Przedsiębiorca musi posiadać NIP

2014-10-02Z dniem 1 stycznia 2012 r. zniesiono numer identyfikacji podatkowej (NIP) nadany osobom fizycznym objętym rejestrem PESEL, nieprowadzącym działalności gospodarczej lub niebędącym zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług (VAT). Identyfikatorem podatkowym takich osób jest od tego dnia numer PESEL. Numer NIP pozostał jednak identyfikatorem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub będących zarejestrowanymi podatnikami VAT.

Polacy zadowoleni ze swojej pracy

2014-10-02Z najnowszego badania CBOS wynika, że dla największej części pracujących Polaków podstawowym źródłem dochodów jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Zmniejszyła się mobilność zawodowa obywateli, a pracujący Polacy są zadowoleni ze swej pracy i nie planują w najbliższym czasie zmian.

Informacje z regionów

PUP Zamość - Szkolenia indywidualne

2014-10-02Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ogłasza nabór wniosków o skierowanie na szkolenie indywidualne w ramach Funduszu Pracy.

PUP Zamość - Projekt pt. „Outplacement dla oświaty”

2014-10-02Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu oferuje 40 tysięcy zł na własną działalność gospodarczą dla bezrobotnych nauczycieli i pracowników sektora oświaty.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas