• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Rozwój nowych technologii a szanse na zatrudnienie, cz. 2

2014-07-07„Nawet, jeśli ktoś ma 40 lat, to nie powinno to być żadną przeszkodą, aby podjąć decyzję o zmianie zawodu i np. nauczyć się programowania. To nasze kwalifikacje będą cenne dla pracodawcy i to one decydują o tym, czy znajdziemy pracę czy nie” – wyjaśnia dr inż. Paweł Tadejko w drugiej części wywiadu.

Rozwój nowych technologii a szanse na zatrudnienie, cz. 1

2014-07-04„Z programowaniem jest tak, że trzeba najpierw spróbować, dopóki się nie spróbuje, to nie wiadomo czy to jest to, co chcielibyśmy robić. Niekoniecznie trzeba określać siebie jako umysł ścisły, aby spróbować, a potem stać się programistą” – tłumaczy dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Politechnice Białostockiej.

Rynek pracy na co dzień

Underwriter - człowiek, który szacuje ryzyko

2014-07-25Pracownik może się ubezpieczyć od braku pracy, a pracodawca - od braku pracowników. Oferty firm ubezpieczeniowych są bogate. Aby jednak ubezpieczenie opłacało się obu stronom, musi istnieć ktoś, kto zbada ryzyko ubezpieczeniowe.

Zasady ewakuacji, czyli o czym każdy pracownik wiedzieć powinien

2014-07-21Alarm, pożar, panika…i co dalej? Czy polscy pracownicy wiedzą, jak się zachować w sytuacji kryzysowej? Jakie zasady obowiązują przy ewakuacji? Ta wiedza rzadko się przydaje, ale to właśnie od niej zależy ludzkie życie…

Rynek pracy w prawie

Dofinansowanie wynagrodzeń za zatrudnienie pracowników 50+

2014-07-23Pracodawcy, którzy zatrudnią osoby po 50. roku życia, mogą uzyskać dofinansowanie. Na jakich zasadach jest ono przyznawane?

Czy pracodawca może zapłacić za wczasy pracownika?

2014-07-18Zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególnej sytuacji pracodawca jest zobowiązany zapłacić za wczasy, które zaplanował podwładny. Kiedy taka sytuacja ma miejsce i od czego zależy?

Rynek pracy w mediach

Zaczynał od szeregowego pracownika, teraz rządzi siecią Burger King i ma 33 lata

2014-07-25Dziś Burger King bardziej przypomina start-up, niż tradycyjnie zarządzany fast food. A wszystko przez nowego, młodego CEO.

Małe składki ZUS dla przedsiębiorcy tylko przez 24 miesiące

2014-07-25Zdecydowana większość początkujących przedsiębiorców ma prawo do obniżonych składek ZUS. Obniżonych wyraźnie, bo zamiast ok. 1000 zł miesięcznie płaci się nieco ponad 400 zł. Prawo do tzw. małego ZUS-u kończy się po pełnych 24 miesiącach. Jak stwierdzić kiedy następuje koniec małego ZUS-u i jakich formalności wtedy dokonać?

Informacje z regionów

PUP Świdnica - Rekrutacja do firmy Amazon

2014-07-25Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zaprasza do udziału w rekrutacji na stanowisko pracownika centrum logistycznego w firmie Amazon.

PUP Świdnica - Projekt pt. „Odkryj swój kapitał”

2014-07-25Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zaprasza bezrobotne osoby niepełnosprawne do udziału w ww. projekcie. W jego ramach można uzyskać wsparcie w postaci: stażu, przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej, zatrudnienia w ramach wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas