• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Już nie lekarz czy adwokat, ale programista…

2015-03-27- przekonuje dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. - Od niedawna zupełnie inaczej myśli się o zawodach przyszłości niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy synonimem sukcesu był zawód lekarza lub adwokata. Obecnie to branża nowych technologii i nowych mediów może spijać słodką śmietankę życiowego sukcesu, a jej synonimem jest właśnie zawód programisty – pożądany przez miliony pracodawców, gwarantujący wysokie zarobki i pracę w dowolnym miejscu na świecie.

AIP szansą na rozwój własnego biznesu

2015-02-27- AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

Rynek pracy na co dzień

Czy kobiety zarabiają mniej?

2015-03-25Ostatnie analizy Hay Group, dotyczące poziomów wynagrodzeń kobiet i mężczyzn pokazują, że powtarzane powszechnie, powierzchowne informację o tym, że kobiety zarabiają znacznie mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach, nie jest prawdą.

Pięć lat doświadczeń, czyli jak zmieniają się kompetencje Polaków?

2015-03-18Zapraszamy na premierę wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego.

Rynek pracy w prawie

Zasiłek macierzyński dla bezrobotnej

2015-03-30Czy ciężarna bezrobotna nabędzie prawo do zasiłku macierzyńskiego? Twoje zatrudnienie ustaje z dniem porodu lub na długo przed porodem? Sprawdź, czy otrzymasz zasiłek macierzyński!

Zasiłek macierzyński a umowa-zlecenie

2015-03-23Przepisy Kodeksu pracy mówiące o ochronie zatrudnienia lub przedłużeniu umowy do dnia porodu nie dotyczą osób pracujących na podstawie umowy-zlecenia. Zleceniobiorcy nie mają również prawa do urlopu związanego z rodzicielstwem, ale mogą ubiegać się o wypłatę zasiłku macierzyńskiego z ZUS-u.

Rynek pracy w mediach

W ponad połowie krajów UE Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy

2015-03-31Zgodnie z danymi CBOS, 56 proc. Polaków uczestniczy w wielkopiątkowej liturgii. Mimo tego, polscy pracownicy muszą spędzić ten dzień w pracy. Czy podobnie wygląda sytuacja w innych krajach Unii Europejskiej?

Pomyłkowe wykreślenie z CEIDG nie pozbawia statusu podatnika

2015-03-31Obowiązek zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego zaprzestania prowadzenia działalności następuje w sytuacji, gdy czynny podatnik zaprzestał wykonywać czynności opodatkowane. Tak wskazał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 5 marca 2015 r.

Informacje z regionów

PUP Złotów - Szkolenie dla pracodawców

2015-03-31Powiatowy Urząd Pracy w Złotowie zaprasza do udziału w szkoleniu dotyczącym wypełniania wniosku o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

PUP Świdnica - Zapisy na szkolenia ze środków Funduszu Pracy

2015-03-31Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy ogłasza zapisy na szkolenia ze środków Funduszu Pracy dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas