• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Coaching a sukces zawodowy, cz. 2

2014-12-01Wizja, najlepiej ubrana w szczegóły, działa często bardzo motywująco do działania - tłumaczy Anna Wacławik, coach, trener, doradca zawodowy. Ponadto opowiada jak wygląda typowa sesja coachingowa oraz o jej niezbędnym elemencie, czyli „chemii” pomiędzy coachem i jego klientem.

Coaching a sukces zawodowy, cz. 1

2014-11-28Coaching często jest sposobem na znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji życiowej, przeprowadzenia (czasami radykalnej) zmiany w życiu. Wielu ludzi niezadowolonych ze swojej sytuacji, czy wręcz nieszczęśliwych, szuka sposobów na zmianę. I często je znajduje – tłumaczy Anna Wacławik, coach, trener, doradca zawodowy.

Rynek pracy na co dzień

10 rzeczy, o których musisz wiedzieć, ucząc się języka obcego

2014-12-17W czasach globalizacji posługiwanie się językami obcymi to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Rozwijając kompetencje lingwistyczne - inwestujemy w swoją przyszłość!

Szacunek do pracownika filarem każdej firmy

2014-12-15O tym, że trzeba dbać o promocję swojej firmy, wie każdy przedsiębiorca. Różnice między marketingiem a PR-em potrafi określić co któryś z kolei menedżer, a PR wewnętrzny? Wielu pracodawców nawet nie wie, na czym on polega. A jeśli już jest prowadzony, to zwykle… nieświadomie.

Rynek pracy w prawie

Zawieszenie działalności gospodarczej

2014-12-19Przedsiębiorca, który z różnych przyczyn zmuszony jest zaprzestać prowadzenia firmy, nie musi od razu z niej rezygnować. Może na pewien czas ją zawiesić. Kto ma do tego prawo? Co musisz zrobić, aby zawiesić działalność gospodarczą? Sprawdź!

Dotacja z urzędu pracy krok po kroku

2014-12-05Myślisz poważnie o założeniu własnej firmy? Masz przygotowany biznesplan, ale obawiasz się skomplikowanych formalności, związanych z dofinansowaniem? To mit! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby uzyskać dotacje z urzędu pracy. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Rynek pracy w mediach

PwC wkracza do Gdańska. Szansa na pracę dla 50 osób

2014-12-19PwC zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce, otwierając centrum kompetencyjne w Gdańsku. Na początek zatrudni 50 osób.

ETS: otyłość jest przedmiotem ochrony prawa pracownika

2014-12-19Chociaż żadna ogólna zasada prawa Unii Europejskiej sama w sobie nie zakazuje dyskryminacji ze względu na otyłość, przypadłość ta mieści się w pojęciu "niepełnosprawności", jeżeli w określonych warunkach utrudnia dotkniętej nią osobie pełny i skuteczny udział w życiu zawodowym na równi z innymi pracownikami.

Informacje z regionów

Projekt pt. "Pracownia przedsiębiorczości"

2014-12-19Wsparcie osób przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy w podjęciu nowej aktywności zawodowej poprzez realizację kompleksowego programu outplacementu.

PUP Łódź - Informacja o rejestracji

2014-12-19Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi informuje, że od 2 marca 2015 r. rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy z terenu miasta Łodzi odbywać się będzie wyłącznie w budynku przy ul. Kilińskiego 102/102a.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas