• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Bariery są po to, by wyżej się odbić, cz. 2

2015-10-05 - Jeśli zaś nasze metody poszukiwania pracy się nie sprawdzają, to może trzeba coś zmienić, trzeba spotkać się z doradcą zawodowym i popracować nad planem całego poszukiwania pracy, może dokumenty aplikacyjne są beznadziejnie napisane i nie zachęcają do zaproszenia mnie na rozmowę? – tłumaczy Agata Spała, ekspert ds. kariery, w drugiej części wywiadu.

Bariery są po to, by wyżej się odbić, cz. 1

2015-10-02- Nieustanie spotykam się ze stereotypami, trochę obawami, dotyczącymi zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Te obawy bardzo często nie wynikają z realnych trudności, tylko bardziej z różnych, nieprawdziwych przekonań pracodawców, które są efektem braku doświadczeń – mówi Agata Spała, ekspert ds. kariery, trener, laureatka tegorocznej edycji konkursu Lady D.

Rynek pracy na co dzień

5 zawodów, które pozwolą Ci zwiedzić cały świat!

2015-10-09Marzysz o podróżach? Interesują Cię inne kultury i zwyczaje? W wolnych chwilach planujesz kolejne wycieczki i zastanawiasz się, skąd wziąć na to pieniądze? Wybierz zawód, który pozwoli Ci zwiedzać świat bez zbędnych kosztów!

Najczęstsze błędy przy wdrażaniu pracy tymczasowej

2015-10-07W czasach niepewności rynkowej, gdy organizacje muszą obniżać koszty, a przy tym zwiększać swoją elastyczność i wydajność, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pracy tymczasowej. Niestety, błędy towarzyszące wdrożeniu tej usługi, takie jak: wybór nieodpowiedniego partnera, pominięcie analizy przedwdrożeniowej, brak zrozumienia przez partnera HR strategii i celów firmy oraz niewłaściwe zarządzanie relacjami, często uniemożliwiają osiągnięcie oczekiwanych korzyści.

Rynek pracy w prawie

Co Ci grozi w pracy?

2015-09-28Stres? Nie tylko! Miejsce pracy może pozbawić Cię nie tylko zdrowia, ale nawet życia! Sprawdź, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na pracowników polskich firm!

Zmiany w urlopach rodzicielskich

2015-09-25Już od stycznia przyszłego roku nastąpią zmiany w przepisach dotyczących urlopów rodzicielskich. Sprawdź, jakie zmiany niesie nowelizacja Kodeksu pracy!

Rynek pracy w mediach

Silesia HR Trends: Kapitał ludzki to najważniejszy czynnik sukcesu firmy

2015-10-08- Firma społecznie odpowiedzialna powinna mieć wpisaną w budżecie odpowiedzialność za pracowników. Od początku działalności tworzyliśmy rezerwy na okres mniejszej ilości zamówień, bo wierzymy, że kapitał ludzki to najważniejszy czynnik sukcesu przedsiębiorstwa - mówi Marek Śliboda, prezes spółki Marco.

Kiedy zaczyna się i kończy okres wypowiedzenia?

2015-10-08Wypowiedzenie umowy o pracę jest zwykłym trybem rozwiązania stosunku pracy, z którego pracodawcy często korzystają w praktyce. Jednym z elementów wypowiedzenia jest jego okres, zróżnicowany w zależności od rodzaju umowy. Przepisy Kodeksu pracy wskazują te okresy, jak również to, kiedy dane wypowiedzenie powinno się zakończyć. Nie stanowią jednak, kiedy rozpoczyna się bieg wypowiedzenia. Kwestia ta była przedmiotem różnych interpretacji, a w ostatnim czasie swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił resort pracy.

Informacje z regionów

PUP Łódź - Dotacje na założenie firmy

2015-10-09Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

PUP Łódź - Nabór na szkolenie

2015-10-09Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi informuje, iż osoby bezrobotne, które: nie posiadają doświadczenia w poszukiwaniu pracy, utraciły motywację do poszukiwania zatrudnienia, chcą powrócić na rynek pracy po długim okresie braku aktywności zawodowej, mogą wziąć udział w szkoleniu z zakresu „Umiejętności poszukiwania pracy”.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas