• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

O zapachach, które dodają pewności siebie i… sprzedają!

2014-08-08Pomagam szukać perfum idealnych. Tworzę wizytówki zapachowe dla osób, miejsc, usług i produktów, buduję garderoby zapachowe dla ludzi …– o sztuce doboru perfum i swojej profesji opowiada Marta Siembab, jedyna senselierka w Polsce, a nawet w Europie.

Raport miesiąca – Rozmowa kwalifikacyjna

2014-08-04To ona często decyduje o sukcesie rekrutacyjnym, warto więc odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić i skąd czerpać wiedzę na ten temat? W lipcu br. konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili badanie, w ramach którego sprawdzili wiedzę ankietowanych w tym zakresie.

Rynek pracy na co dzień

Częsta zmiana pracodawcy atutem na rynku pracy?

2014-08-11Jeszcze do niedawna cenieni byli przede wszystkim ci pracownicy, którzy mogli pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w jednej firmie. Dziś jest ich coraz mniej. Pracodawcy przestali się też bać tzw. „skoczków”.

Komunikacja niewerbalna w rozmowie kwalifikacyjnej

2014-08-01W czasie rozmowy kwalifikacyjnej dla wykwalifikowanego rekrutera nie tylko to, co płynie z naszych ust, ma znaczenie, ale również mowa ciała. Niektórzy są nawet zdania, iż komunikacja niewerbalna jest ważniejsza od tego, co mówimy.

Rynek pracy w prawie

Wypowiedzenie umowy przez pracownika

2014-08-20Choć utrata pracy często jest postrzegana przez pryzmat zwolnienia dokonanego przez pracodawcę, warto pamiętać, że nie tylko pracodawca może wypowiedzieć umowę. Ty, jako pracownik, również masz do tego prawo. Kiedy i na jakich zasadach?

Praca w porze nocnej

2014-08-18Wykonywanie pracy w porze, która z zasady powinna być przeznaczona na odpoczynek, podlega szczególnemu uregulowaniu. Kiedy możemy mówić o tego typu pracy i czy przysługują nam z tego tytułu dodatkowe profity?

Rynek pracy w mediach

Czego najwięksi pracodawcy oczekują od młodych talentów?

2014-08-21Biznes stara się coraz bardziej zbliżyć do uczelni. Wynika to nie tylko z konieczności wywołanej nadchodzącym niżem demograficznym, ale i wzrostem rozbieżności między oczekiwaniami pracodawców a kwalifikacjami studentów i absolwentów.

Teraz rynkiem pracy rządzą kandydaci. To oni dyktują warunki. A firmy?

2014-08-21Firmy muszą się przygotować na większy odpływ pracowników czy wzrost roszczeń z ich strony - a te nie będą już tylko dotyczyć wynagrodzeń. Jak mogą przetrwać na rynku kandydata? Oto sześć rad.

Informacje z regionów

PUP Kolbuszowa - Nabór wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej

2014-08-21Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej z Funduszu Pracy w ramach projektu współfinansowanego z EFS „Więcej szans w powiecie kolbuszowskim".

UP m.st. Warszawy - Giełda pracy

2014-08-215 września 2014 r.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas