• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Szczęście to kwestia wyboru…

2015-08-07Jest orędowniczką psychologii pozytywnej. Nie uznaje sytuacji bez wyjścia: „Panowanie nad własnym życiem jest trudną sztuką, ale wykonalną. Cel i wartości w naszym życiu są naszymi drogowskazami dokąd, jak i kiedy iść” - tłumaczy Anna Luiza Kasica-Bogucka – psycholog. Nam opowiedziała m.in. o tym, jak sobie poradzić, gdy urlop dobiegnie już końca.

„Jesteśmy więźniami własnych stereotypów”

2015-06-26- tłumaczy Sylwester Pietrzyk, trener-szkoleniowiec-wykładowca-coach z 15-letnim stażem, praktyk biznesu. Przejechał w rajdzie przez Saharę z Warszawy do Bamako w Mali, nurkował u wybrzeży Borneo i w jaskiniach Jukatanu, a na co dzień łamie stereotypy, którym ulegamy. Nam zdradza, na co stać uczestników szkoleń i pracowników w wieku 50+.

Rynek pracy na co dzień

Czarne złoto w pracy

2015-08-28Takim mianem z powodzeniem mogłoby ją określić co najmniej 90 proc. pracowników. Nie zagraża jej moda na zdrowy styl życia, picie zielonej herbaty, czystka lub innych ziół. W pracy (i nie tylko) jest niezastąpiona!

Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów rekrutacyjnych?

2015-08-26Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie jest konieczna w CV, ale kandydat musi wiedzieć, kto jest administratorem tych danych. Co jeszcze warto wiedzieć o ochronie danych osobowych kandydatów do pracy?

Rynek pracy w prawie

Bon na zasiedlenie

2015-08-24Twój sposób na migrację zarobkową!

Umowa-zlecenie czy o pracę?

2015-08-17Wkraczasz na rynek pracy? Czeka Cię podpisanie umowy, ale nie wiesz, która będzie dla Ciebie korzystniejsza? Sprawdź, co odróżnia umowę o pracę od umów cywilnoprawnych!

Rynek pracy w mediach

Masz tatuaż? Na rozmowie rekrutacyjnej lepiej go zakryć

2015-08-28Tatuaż to coraz częstsza forma ozdabiania ciała. Miejsc na ciele jest dużo, niektórzy nie zdają sobie jednak sprawy, że umieszczenie go na widocznym kawałku ręki, szyi czy pleców może być kłopotliwe, szczególnie gdy szukamy stałego zatrudnienia.

Wynagrodzenia w dziale obsługi klienta

2015-08-28Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak w 2014 roku mediana zarobków w działach obsługi klienta była bardzo zbliżona do mediany zarobków krajowych - 3 100 zł.

Informacje z regionów

PUP Bytów - Nabór na szkolenia

2015-08-28Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie zaprasza osoby bezrobotne zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji na szkolenia.

PUP Bytów - Giełda pracy

2015-08-28Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie wspólnie z firmą Modelana Sp. z o.o. zaprasza do udziału w giełdzie pracy osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia jako krawcowe/szwaczki.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas