• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

AIP szansą na rozwój własnego biznesu

2015-02-27- AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

Tłumić czy uwalniać - jak sobie radzić z emocjami w pracy?

2015-01-30- Współcześnie dla wielu ludzi, szczególnie tych, którzy wykonują zawody usługowe, narzędziem pracy stają się własne emocje, własne samopoczucie. Musimy dbać o te narzędzia, musimy dbać o siebie – tłumaczy Dorota Szczygieł – psycholog, adiunkt w Zakładzie Psychologii i Motywacji Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Rynek pracy na co dzień

Wybór zawodu – czym się sugerować?

2015-02-18Tendencje na rynku pracy zmieniają się szybko. Jeśli chcemy mieć dobrą i satysfakcjonującą pracę w przyszłości, warto zwracać na nie uwagę lub… skorzystać z pomocy doradców zawodowych!

5 sposobów na zdobycie nowych kwalifikacji

2015-02-13Myślisz o podniesieniu kwalifikacji zawodowych lub musisz się przekwalifikować? Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć!

Rynek pracy w prawie

Dyscyplinarka dla pracodawcy

2015-02-25Na ogół zwolnienie dyscyplinarne kojarzy się nam z reakcją pracodawcy na negatywne zachowanie pracownika. Ten rodzaj rozwiązania umowy działa jednak w obie strony. Kiedy pracownik może wręczyć pracodawcy dyscyplinarkę?

Zasiłek dla bezrobotnych – sprawdź, kiedy przysługuje!

2015-02-23Podstawowym warunkiem, który należy spełniać, aby otrzymać zasiłek z urzędu pracy, to przepracowanie 365 dni z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, od którego odprowadzane były składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy.

Rynek pracy w mediach

Beata Stelmach, prezes GE: Atutem polskich pracowników jest wykształcenie, mobilność i umiejętność dostosowywania się

2015-02-27 - Niskie koszty pracy były atutem polskiej gospodarki 25 lat temu, kiedy inwestorzy zagraniczni przyjeżdżali do Polski, zakładali swoje przedstawicielstwa a następnie przejmowali fabryki. Dziś sytuacja jest odmienna - mówi Beata Stelmach, prezes GE na Polskę i Europę środkowo-wschodnią.

Praca na produkcji: W której branży opłaca się najbardziej?

2015-02-27Ile można zarobić pracując w sektorze produkcyjnym? Bardziej opłaca się produkować samochody czy meble?

Informacje z regionów

PUP Skierniewice - PIT za 2014 r.

2015-02-27Powiatowy Urząd Pracy w Skierniewicach informuje, że wydawanie informacji PIT za rok 2014 odbywa się w pokoju 13, w godz. 8.00-16.00.

PUP Gdańsk - Zaproszenie agencji zatrudnienia do współpracy

2015-02-27Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku zaprasza agencje zatrudnienia do współpracy. Jest to pionierska w skali kraju propozycja. Tutejszy urząd rozpoczął już publikację zaproszeń zawierających warunki realizacji usługi doprowadzenia do zatrudnienia. Każde z nich, oprócz wzoru umowy, zawiera charakterystykę osoby, która będzie kierowana do agencji.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas