• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Historia sukcesu – czyli jak zdobyć wymarzoną pracę?

2015-04-24- Zamknij oczy i wyobraź sobie mechanika samochodowego. Co ma na sobie? Jest szansa, że wyobrażasz sobie trzydziestoletniego faceta w niebieskich ogrodniczkach lub kombinezonie. Większość ludzi tak ma… - tłumaczy Paweł Tkaczyk, który zarabia opowiadaniem historii dla największych marek. - Twój potencjalny pracodawca też ma wyobrażenia na temat potencjalnego pracownika. Im bardziej jesteś w stanie je przewidzieć i dostosować się, tym lepiej dla Ciebie – tłumaczy marketingowy guru.

Już nie lekarz czy adwokat, ale programista…

2015-03-27- przekonuje dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. - Od niedawna zupełnie inaczej myśli się o zawodach przyszłości niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy synonimem sukcesu był zawód lekarza lub adwokata. Obecnie to branża nowych technologii i nowych mediów może spijać słodką śmietankę życiowego sukcesu, a jej synonimem jest właśnie zawód programisty – pożądany przez miliony pracodawców, gwarantujący wysokie zarobki i pracę w dowolnym miejscu na świecie.

Rynek pracy na co dzień

Młodzi na rynku pracy

2015-04-22Premiera wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego.

Rodzaje inteligencji i ich odbicie w życiu zawodowym

2015-04-17W latach 80. XX wieku amerykański psycholog Howard Gardner do IQ dodaje swoją teorię o inteligencji wielorakiej. Staje na stanowisku, iż ludzka osobowość i psychika są tak bardzo złożone, że nie można oceniać ich jedynie przy pomocy dotychczas stosowanego wyznacznika, którym było IQ…

Rynek pracy w prawie

Zasiłek macierzyński dla przedsiębiorcy

2015-04-20Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać osoby prowadzące działalność gospodarczą, aby otrzymać zasiłek macierzyński i w jakiej wysokości jest on przyznawany.

Nowe zasady oskładkowania umowy-zlecenia. Sprawdź, jakie czekają nas zmiany!

2015-04-15Od 2016 roku wejdą w życie przepisy dotyczące oskładkowania umów-zleceń, nad którymi pracował rząd.

Rynek pracy w mediach

Luxoft zatrudnia już ponad tysiąc pracowników w Polsce. A chce jeszcze więcej

2015-04-23Międzynarodowa korporacja Luxoft zajmująca się outsorcingiem IT przekroczyła poziom tysiąca pracowników zatrudnionych w Polsce. W tym roku planowane jest przyjęcie kilkuset osób w biurach firmy w Krakowie i Wrocławiu.

W branży technologicznej i informatycznej jest miejsce dla kobiet

2015-04-23Urząd Komunikacji Elektronicznej podejmuje działania promujące studia technologiczne i informatyczne wśród kobiet. Jak podkreśla prezes UKE, w branży tej jest wiele miejsc pracy, dającej przede wszystkim duże możliwości rozwoju.

Informacje z regionów

PUP Tarnobrzeg - Nabór wniosków ze środków PFRON

2015-04-23W związku z otrzymaniem limitu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu informuje, że rozpoczyna od 20.04.2015 r. nabory wniosków na różne formy wsparcia.

PUP Kartuzy - Bony stażowe

2015-04-23W ramach realizowanego przez Powiat Kartuski/Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kartuskim (I)” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznegow ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, istnieje możliwość przyznania osobie bezrobotnej bonu stażowego.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas