• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Komu (i czemu) służy bezpośrednia rekrutacja?

2014-10-31Ważna jest postawa proaktywna. Zwłaszcza w przypadku specjalistów praca sama ich szuka, jednak trzeba jej trochę pomóc, szczególnie na początku – sekrety ukrytej rekrutacji zdradza Alicja Arndt, specjalistka w dziedzinie nowoczesnych form rekrutacji.

Przedsiębiorczość jest kobietą!

2014-09-26- Uważam, że kobiety są predestynowane do odnoszenia sukcesu, ponieważ są wielowątkowe. Natura je tak wyposażyła, że jako matki potrafią dbać o swoje dzieci, dom, rodzinę, męża i równocześnie spełniać się zawodowo – tłumaczy Katarzyna Wierzbowska, współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Rynek pracy na co dzień

Najczęściej popełniane błędy przy poszukiwaniu pracy

2014-10-29Jesteś częstym uczestnikiem procesów rekrutacyjnych i zawsze kończą się one niepowodzeniem? Sprawdź, jakie błędy popełniane są najczęściej w procesie poszukiwania zatrudnienia.

Merchandiser

2014-10-22Nazwa tego zawodu brzmi tajemniczo. Merchandiser to stanowisko, na którym pracuje wysokiej klasy specjalista czy wykładacz towarów?

Rynek pracy w prawie

Szkolenie BHP

2014-10-27Przejście tego szkolenia jest warunkiem rozpoczęcia pracy. Dlaczego szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest tak ważne?

Uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych

2014-10-24Zatrudniasz osoby niepełnosprawne lub jesteś pracownikiem posiadającym orzeczenie? Sprawdź, jakie prawa w pracy mają osoby niepełnosprawne.

Rynek pracy w mediach

Dla rozwoju i zdrowia…

2014-10-31Konferencja podsumowująca działania z Priorytetu 2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, czyli Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących odbyła się 29 października w MPiPS. W realizacji tych zadań uczestniczyło Ministerstwo Zdrowia oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. MPiPS pełni rolę Instytucji Pośredniczącej.

Naczelna Rada Zatrudnienia podsumowuje swoje działania

2014-10-31- Publiczne służby zatrudnienia wykonały gigantyczną pracę – powiedział sekretarz stanu Jacek Męcina podczas ostatniego, kończącego kadencję, posiedzenia Naczelnej Rady Zatrudnienia. Odbyło się ono 30 października 2014 r. w siedzibie MPiPS i w dużej mierze zostało poświęcone podsumowaniu działań Rady w latach 2013-2014.

Informacje z regionów

PUP Chełm - Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

2014-10-31Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie informuje, że posiada środki finansowe na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, dla podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą, niepublicznego przedszkola, niepublicznej szkoły oraz producenta rolnego w ramach Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

PUP Chełm - Dotacje na założenie firmy

2014-10-31Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie informuje, że posiada środki finansowe dla osób bezrobotnych zamierzających podjąć własną działalność gospodarczą.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?




Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas