• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Bariery są po to, by wyżej się odbić, cz. 2

2015-10-05 - Jeśli zaś nasze metody poszukiwania pracy się nie sprawdzają, to może trzeba coś zmienić, trzeba spotkać się z doradcą zawodowym i popracować nad planem całego poszukiwania pracy, może dokumenty aplikacyjne są beznadziejnie napisane i nie zachęcają do zaproszenia mnie na rozmowę? – tłumaczy Agata Spała, ekspert ds. kariery, w drugiej części wywiadu.

Bariery są po to, by wyżej się odbić, cz. 1

2015-10-02- Nieustanie spotykam się ze stereotypami, trochę obawami, dotyczącymi zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Te obawy bardzo często nie wynikają z realnych trudności, tylko bardziej z różnych, nieprawdziwych przekonań pracodawców, które są efektem braku doświadczeń – mówi Agata Spała, ekspert ds. kariery, trener, laureatka tegorocznej edycji konkursu Lady D.

Rynek pracy na co dzień

Mikołajem się nie jest, Mikołajem się bywa…

2015-11-25Zbliża się grudzień, a to oznacza, że wokół nas zauważamy świąteczne dekoracje. Nieodłącznym elementem Świąt są też Mikołaje. Zaczyna się zatem nabór kandydatów na osoby, które najbardziej przekonywująco wcielą się w tę rolę.

5 sposobów na poprawę koncentracji

2015-11-20Według tegorocznych badań Microsoft skupiamy uwagę średnio przez osiem sekund, podczas gdy w 2000 roku czas ten wynosił 12 sekund. Jak walczyć ze spadkiem koncentracji?

Rynek pracy w prawie

Zakładasz firmę – sprawdź terminy

2015-11-23Planujesz założyć działalność, a może już ją prowadzisz? Przeczytaj, jakie terminy wyznaczył Ci ZUS na wpłatę tytułem ubezpieczeń społecznych. Sprawdź, czy nie grozi Ci kara!

Unijne miliony na żłobki i kluby dziecięce

2015-11-18Dodatkowe fundusze dla aglomeracji to nowość w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Dolnego Śląska. Unijne pieniądze przeznaczone są na rozwój lub wyposażenie żłobków, klubów malucha i innych form, które zagwarantują opiekę dzieciom do 3. roku życia.

Rynek pracy w mediach

Rekrutacja personelu na statkach. Rośnie pozycja polskich menedżerów

2015-11-26Ship management, czyli zarządzanie statkami, to stosunkowo młoda branża w Polsce, ale już teraz rośnie pozycja polskich menedżerów, którzy zarządzają flotami w imieniu właścicieli statków.

Etat czy własna działalność. Która z form zatrudnienia jest bardziej opłacalna w IT?

2015-11-26Umowa o pracę i własna działalność gospodarcza są najbardziej popularnymi formami zatrudnienia w tej branży. Liczba pracowników na przedstawionych warunkach współpracy jest bardzo zbliżona, ale różni się zasadniczym aspektem, jakim jest wysokość osiąganego wynagrodzenia.

Informacje z regionów

PUP Słupsk - Fundusz Pożyczkowy dla Kobiet

2015-11-26Fundusz Pożyczkowy dla Kobiet jest programem, w ramach którego środki będą przeznaczane na udzielanie preferencyjnych pożyczek na sfinansowanie rozwoju lub też uruchamienie działalności gospodarczej.

PUP Słupsk - Szkolenie dla osób do 25. roku życia

2015-11-26Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Słupsku prowadzi nabór na bezpłatny kurs z zakresu instalacji urządzeń fotowoltaicznych dla osób w wieku 18-25 lat.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas