• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Przedsiębiorczość jest kobietą!

2014-09-26- Uważam, że kobiety są predestynowane do odnoszenia sukcesu, ponieważ są wielowątkowe. Natura je tak wyposażyła, że jako matki potrafią dbać o swoje dzieci, dom, rodzinę, męża i równocześnie spełniać się zawodowo – tłumaczy Katarzyna Wierzbowska, współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

O zapachach, które dodają pewności siebie i… sprzedają!

2014-08-08Pomagam szukać perfum idealnych. Tworzę wizytówki zapachowe dla osób, miejsc, usług i produktów, buduję garderoby zapachowe dla ludzi …– o sztuce doboru perfum i swojej profesji opowiada Marta Siembab, jedyna senselierka w Polsce, a nawet w Europie.

Rynek pracy na co dzień

Kontrakt menedżerski

2014-10-01Choć potocznie może być traktowany jako umowa o pracę, to w świetle przepisów nią nie jest. Co powinno znaleźć się w kontrakcie i jakie są jego zalety.

Zwrot kosztów dojazdu do pracy

2014-09-24Sytuacja na rynku pracy przyczyniła się do wzrostu wskaźnika mobilności pracowników. Obecnie, zgodnie z badaniami Randstad Award, Polacy na dojazd do pracy poświęcają dziennie średnio 30 minut. Kto płaci za dojazd, pracodawca czy pracownik?

Rynek pracy w prawie

Zwolnienie lekarskie pod lupą

2014-09-29Okres przebywania na zwolnieniu ma służyć szybkiemu powrotowi do zdrowia chorego pracownika. Niestety, bywa też często przedmiotem nadużyć. O czym należy pamiętać, przebywając na L4?

Przymusowy urlop wypoczynkowy

2014-09-19Pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Co w sytuacji, gdy nie chce z tego prawa korzystać? Czy pracodawca może go do tego zmusić?

Rynek pracy w mediach

Co warto studiować, żeby znaleźć pracę? Eksperci wskazują zawody przyszłości

2014-10-01- Pracodawcy z pewnością będą w najbliższych latach poszukiwali inżynierów różnych specjalności, ze wskazaniem na kierunki związane z nowymi technologiami, takie jak elektrotechnika, mechatronika, energetyka czy biotechnologia - prognozuje Aleksandra Figura, Team Leader w firmie doradztwa personalnego People.

Młodzi nie chcą zakładać własnych firm. Winna poprawa na rynku pracy

2014-10-01- Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej to w wielu przypadkach ucieczka przed bezrobociem, a czasem nawet przymus - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Informacje z regionów

PUP Rybnik - Rybnicki Tydzień Przedsiębiorczości

2014-10-01W dniach 29.09.2014 r.-3.10.2014 r. Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku w ramach Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości organizuje cykl przedsięwzięć poświęconych propagowaniu przedsiębiorczości.

PUP Szczecin - Refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

2014-10-01Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie ogłasza konkurs dotyczący refundacji na utworzenie nowych miejsc pracy dla osób do 30. roku życia.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas