• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

„Jesteśmy więźniami własnych stereotypów”

2015-06-26- tłumaczy Sylwester Pietrzyk, trener-szkoleniowiec-wykładowca-coach z 15-letnim stażem, praktyk biznesu. Przejechał w rajdzie przez Saharę z Warszawy do Bamako w Mali, nurkował u wybrzeży Borneo i w jaskiniach Jukatanu, a na co dzień łamie stereotypy, którym ulegamy. Nam zdradza, na co stać uczestników szkoleń i pracowników w wieku 50+.

Webinarium – wiedza na jedno kliknięcie myszką!

2015-05-29„…jeżeli ktoś miałby fantazję, żeby zrobić webinarium o tym, jak wyszydełkować szalik albo serwetkę, albo jak zbudować karmnik dla ptaków, to naprawdę mogą to być nawet takie fantazyjne tematy” – tłumaczy Dorota Kostowska, która zawodowo zajmuje się organizowaniem webinarów. Co to takiego… i dlaczego warto brać w nich udział?

Rynek pracy na co dzień

Pokolenie „140 znaków” na rynku pracy

2015-07-22Z najnowszych badań Hay Group wynika, że kompetencje społeczne i emocjonalne mają kluczowe znaczenie dla sukcesu w biznesie. Współczesnym absolwentom może ich jednak brakować.

5 wpadek pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej

2015-07-17Odpowiedni savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej obowiązuje nie tylko kandydata, ale również rekrutera czy pracodawcę. Sprawdź, jakie zachowanie wpływa na złą opinię kandydata o pracodawcy.

Rynek pracy w prawie

Zamknięcie działalności gospodarczej – jak to się robi?

2015-07-27O czym należy pamiętać, zamykając działalność gospodarczą? Co z ZUS-em, PIT-em i VAT-em? Jak długo należy przechowywać dokumenty firmy? Sprawdź!

Odwołanie z urlopu

2015-07-24Zanim odwołasz pracownika z urlopu, sprawdź, czy masz do tego prawo i jakie w związku z tym poniesiesz konsekwencje!

Rynek pracy w mediach

Nowy konkurs dla przedsiębiorców planujących inwestycje na B+R

2015-07-27Ministerstwo Gospodarki ogłosiło konkurs dla przedsiębiorców planujących inwestycje w centra badawczo-rozwojowe. Wnioski będzie można składać od 1 września do końca października 2015 r. Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie w wysokości nawet do 70% wartości inwestycji.

Czego pragną pracownicy? Oto 10 najbardziej pożądanych rzeczy

2015-07-27Największy sukces odnoszą te firmy, które utrzymują wysoki poziom zadowolenia wśród swoich pracowników.

Informacje z regionów

PUP Zawiercie - Szkolenia w ramach POWER

2015-07-27Powiatowy Urząd Pracy w Zawierciu przypomina, iż trwa nabór wniosków o skierowanie na szkolenie w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie zawierciańskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

PUP Zawiercie - Szkolenia z RPO WSL

2015-07-27Powiatowy Urząd Pracy w Zawierciu ogłasza nabór wniosków o skierowanie na szkolenie w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas