• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

O zapachach, które dodają pewności siebie i… sprzedają!

2014-08-08Pomagam szukać perfum idealnych. Tworzę wizytówki zapachowe dla osób, miejsc, usług i produktów, buduję garderoby zapachowe dla ludzi …– o sztuce doboru perfum i swojej profesji opowiada Marta Siembab, jedyna senselierka w Polsce, a nawet w Europie.

Raport miesiąca – Rozmowa kwalifikacyjna

2014-08-04To ona często decyduje o sukcesie rekrutacyjnym, warto więc odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić i skąd czerpać wiedzę na ten temat? W lipcu br. konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili badanie, w ramach którego sprawdzili wiedzę ankietowanych w tym zakresie.

Rynek pracy na co dzień

Onboarding, czyli witamy na pokładzie!

2014-09-15Nowe pojęcie na rynku pracy, czy może tylko nowa nazwa dla od dawna funkcjonującego zjawiska?

Alternatywa dla braku podwyżki

2014-09-12Dla większości z nas podwyżka jest czynnikiem motywującym do pracy. Niektóre firmy jednak nie radzą sobie, aż tak dobrze na rynku, by zapewnić pracownikom wzrost wynagrodzenia. Kreatywni pracodawcy prześcigają się więc w wymyślaniu alternatyw, które pomogą pracownikom podtrzymać ich zapał i motywację do pracy.

Rynek pracy w prawie

Przymusowy urlop wypoczynkowy

2014-09-19Pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Co w sytuacji, gdy nie chce z tego prawa korzystać? Czy pracodawca może go do tego zmusić?

Urlop na żądanie – kiedy go nie dostaniesz

2014-09-17Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę w skali roku przysługują cztery dni urlopu na żądanie. Pracownik zobowiązany jest zgłosić potrzebę wykorzystania takiego przywileju najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu. Pracodawca jest zobowiązany udzielić mu urlopu, jednak nie zawsze. Kiedy ma prawo odmówić?

Rynek pracy w mediach

Uczelnie dostaną dofinansowanie na rozwój kompetencji zawodowych studentów

2014-09-1948 programów prowadzonych przez 39 uczelni otrzymało dofinansowanie w rządowym Programie Rozwoju Kompetencji. Za przyznane w sumie 50 mln zł uczelnie wzmocnią kompetencje zawodowe studentów np. zwiększając liczbę staży, ucząc zarządzania czasem czy negocjacji.

UPS werbuje pracowników tymczasowych

2014-09-19W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, firma kurierska UPS poszukuje pracowników sezonowych. Ile osób może liczyć na pracę?

Informacje z regionów

PUP Świdnica - Bezpieczne poszukiwanie pracy za granicą

2014-09-19Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zaprasza do udziału w warsztatach pt. "Bezpieczne poszukiwanie pracy za granicą", które odbędą się 30.09.2014 r. o godz. 10.00 w sali MDK w Świebodzicach, ul. Wolności 13.

PUP Wołów - Dotacje na założenie firmy

2014-09-19Powiatowy Urząd Pracy w Wołowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie osobom bezrobotnym jednorazowych środków na podjęcie własnej działalności gospodarczej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas