• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Historia sukcesu – czyli jak zdobyć wymarzoną pracę?

2015-04-24- Zamknij oczy i wyobraź sobie mechanika samochodowego. Co ma na sobie? Jest szansa, że wyobrażasz sobie trzydziestoletniego faceta w niebieskich ogrodniczkach lub kombinezonie. Większość ludzi tak ma… - tłumaczy Paweł Tkaczyk, który zarabia opowiadaniem historii dla największych marek. - Twój potencjalny pracodawca też ma wyobrażenia na temat potencjalnego pracownika. Im bardziej jesteś w stanie je przewidzieć i dostosować się, tym lepiej dla Ciebie – tłumaczy marketingowy guru.

Już nie lekarz czy adwokat, ale programista…

2015-03-27- przekonuje dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. - Od niedawna zupełnie inaczej myśli się o zawodach przyszłości niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy synonimem sukcesu był zawód lekarza lub adwokata. Obecnie to branża nowych technologii i nowych mediów może spijać słodką śmietankę życiowego sukcesu, a jej synonimem jest właśnie zawód programisty – pożądany przez miliony pracodawców, gwarantujący wysokie zarobki i pracę w dowolnym miejscu na świecie.

Rynek pracy na co dzień

Budowanie ekowizerunku firmy

2015-05-27Wprowadzenie wartości ekologicznych zdaję się być stałym i nieodwracalnym trendem. Związane jest to z coraz silniejszym naciskiem klientów na wartości proekologiczne. Ważny jest także aspekt zmniejszenia kosztów organizacji związany z mniejszym zużyciem energii i surowców.

Jak zachować twarz w trakcie… Assessment Center?

2015-05-15Odsłaniamy tajniki rekrutacji! Czym jest Assessment Center? Jak się do niego przygotować? – w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Rynek pracy w prawie

Wychowawczy także dla przedsiębiorców

2015-05-25Prowadzisz firmę i chciałabyś zawiesić swoją pracę, żeby dłużej zostać z dzieckiem w domu? Skorzystaj z „wychowawczego”. Sprawdź, kto ma prawo do przerwy w działalności i na jakich zasadach!

Wsparcie za zatrudnienie pracownika 50 +

2015-05-20„Warto stawiać na osoby dojrzałe na rynku pracy (…), badania pokazują, że pracownicy powyżej 50., 60. roku życia są bardziej lojalni wobec firm, mają większe doświadczenie…” – zachęca minister pracy. Sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć od państwa, zatrudniając pracowników w tym wieku.

Rynek pracy w mediach

Sprawdź, jakie dane może pozyskać pracodawca od kandydata i pracownika

2015-05-27Pracodawcy wciąż mają problem z tym, jakich danych osobowych mogą żądać zarówno od osoby ubiegającej się o zatrudnienie, jak też pracownika. W procedurze kadrowej "Pozyskiwanie danych osobowych kandydata i pracownika" LEX Navigator Procedury Prawa Pracy, wszystkie wątpliwości wyjaśnia Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Regularne wykonywanie pracy poza firmą można uznawać za telepracę

2015-05-27Jeśli pracownik wykonuje swoje obowiązki służbowe poza zakładem pracy i jednocześnie wyniki swojej pracy przekazuje pracodawcy drogą elektroniczną, to takie czynności można zakwalifikować jako telepracę, tłumaczy Paulina Zawadzka-Filipczyk, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Informacje z regionów

Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych - Nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu "Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji"

2015-05-27Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych jako Operator FIO - Podlaskie ogłosiła nabór na mikrodotacje w kwocie od 1000zł do 2500zł. Zapraszamy młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe z terenu województwa podlaskiego do udziału w konkursie.

PUP Wrocław - Nabór wniosków o dofinansowanie na działalność gospodarczą oraz wniosków o skierowanie na szkolenie

2015-05-27Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu informuje, że prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz nabór wniosków o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę uprawnioną.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas