• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Coaching a sukces zawodowy, cz. 1

2014-11-28Coaching często jest sposobem na znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji życiowej, przeprowadzenia (czasami radykalnej) zmiany w życiu. Wielu ludzi niezadowolonych ze swojej sytuacji, czy wręcz nieszczęśliwych, szuka sposobów na zmianę. I często je znajduje – tłumaczy Anna Wacławik, coach, trener, doradca zawodowy.

Komu (i czemu) służy bezpośrednia rekrutacja?

2014-10-31Ważna jest postawa proaktywna. Zwłaszcza w przypadku specjalistów praca sama ich szuka, jednak trzeba jej trochę pomóc, szczególnie na początku – sekrety ukrytej rekrutacji zdradza Alicja Arndt, specjalistka w dziedzinie nowoczesnych form rekrutacji.

Rynek pracy na co dzień

Jak szukać pracy, by nie oszukać samego siebie

2014-11-26Poszukiwanie pracy zazwyczaj składa się z kilku etapów. Jednym z nich, niestety powszechnym, jest moment, gdy cały proces trwa na tyle długo, że zrezygnowany kandydat gotowy jest przyjąć każdą ofertę, byle mieć pracę. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie i warto już na początku zabrać się za szukanie zatrudnienia tak, by trafić na satysfakcjonujące zajęcie.

Przywitanie biznesowe zgodne z kindersztubą

2014-11-12Znajomość zasad savoir-vivre dotyczących przywitania przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno osobistych jak i biznesowych. Zgodnie z maksymą, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i często rzutuje na przyszłość, warto zgłębić przynajmniej podstawy w tej sferze.

Rynek pracy w prawie

Źródła finansowania spółdzielni socjalnej

2014-11-24Osoby, które zdecydują się na założenie spółdzielni socjalnej, mogą liczyć na wsparcie ze strony budżetu państwa. Wsparcie przedsiębiorstw społecznych jest także wpisane w nową perspektywę finansową Unii Europejskiej.

Jak założyć spółdzielnię socjalną?

2014-11-21Osoby, które chcą założyć spółdzielnię socjalną, powinny zacząć od znalezienia pomysłu na działalność. Najlepszą metodą jest wywiad. Należy sprawdzić, na jakie usługi jest największe zapotrzebowanie na terenie działania spółdzielni.

Rynek pracy w mediach

Uniwersytet Stanu Pensylwania, Harvard, Yale - to te uczelnie wybierają miliarderzy

2014-11-28Na świecie mamy ponad 2 mln miliarderów. 35 proc. z nich nie ma wykształcenia wyższego. Gdzie studiowali pozostali?

Pracownicy Lego pracują, gdzie chcą. I to działa!

2014-11-28- Brak stałego miejsca pracy przynosi bardzo odczuwalne konsekwencje, a największy wpływ na działalność naszych pracowników miało jednak odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału” - podkreśla Bali Padda, executive vice president grupy Lego.

Informacje z regionów

PUP Opole - Rekrutacja do nowego pracodawcy

2014-11-28Informujemy, iż PUP w Opolu prowadzi rekrutację na stanowisko: Referent ds. supportu ze znajomością języka niemieckiego do nowopowstającej firmy w Opolu.

PUP Olecko - Nabór wniosków o bony na zasiedlenie

2014-11-28Powiatowy Urząd Pracy w Olecku posiada środki finansowe na pomoc osobom zamierzającym podjąć aktywność zawodową poza miejscem zamieszkania.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas