• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-01-09

Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach

Pracowałam w zeszłym roku (cały rok podatkowy) na umowę-zlecenie w dwóch różnych firmach. Moje koszty uzyskania przychodu w obu PIT-11 wyniosły w sumie ok. 3500 zł. Zastanowiło mnie to, bo przecież obowiązują jakieś limity. Nie mam żadnych podwyższonych kosztów. Kiedy zapytałam kadrową, czy to jest policzone prawidłowo, otrzymałam odpowiedź, że tak, bo dla umowy-zlecenia nie ma limitów kosztów. Czyli są liczone procentowo?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.bankier.pl, „Jakie są koszty uzyskania przychodu przy dwóch umowach”, Justyna Niedbał, 08.01.2014

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Kluczowa znajomość języków obcych

2014-12-29Kto zna języki, ten przetrwa. Na pewno spośród paru kandydatów o mniej więcej równym poziomie kwalifikacji w wyścigu o pracę zwycięży ten, który włada językiem obcym - tłumaczy dr Monika Badecka-Kozikowska z Centrum Języków Obcych Politechniki Gdańskiej.

Coaching a sukces zawodowy, cz. 2

2014-12-01Wizja, najlepiej ubrana w szczegóły, działa często bardzo motywująco do działania - tłumaczy Anna Wacławik, coach, trener, doradca zawodowy. Ponadto opowiada jak wygląda typowa sesja coachingowa oraz o jej niezbędnym elemencie, czyli „chemii” pomiędzy coachem i jego klientem.

Rynek pracy na co dzień

Inteligencja emocjonalna czy logiczno-matematyczna? Która daje większe szanse na pracę?

2015-01-26Mówiąc o inteligencji, mamy na myśli IQ. Istnieje jednak inny rodzaj inteligencji – inteligencja emocjonalna. Czym się cechuje i jaki ma wpływ na naszą ścieżkę zawodową?

Rekrutacja bezpośrednia, czyli jak szybko i skutecznie znaleźć pracę (lub pracownika)

2015-01-16Pracodawcy coraz częściej szukają pracowników „po cichu”. Dlaczego to robią? Powodów jest kilka, z punktu widzenia osoby poszukującej pracy warto wiedzieć, na czym rekrutacja bezpośrednia polega i jak zdobyć „ukryte” stanowisko.

Rynek pracy w prawie

Świadczenia z urzędu pracy

2015-01-23Rejestracja w urzędzie pracy, oprócz możliwości wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, podnoszeniu kwalifikacji lub zatrudnienia, daje również możliwość otrzymywania świadczeń pieniężnych. Na jakie świadczenia możesz liczyć z urzędu pracy i w jakiej wysokości?

Zasiłek dla bezrobotnych po macierzyńskim

2015-01-21Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, co mogę zrobić w mojej sytuacji: umowę o pracę miałam ważną do końca 2014 r., w 2014 roku zaszłam w ciążę – urodziłam 4 stycznia, więc umowa została przedłużona do dnia porodu. Obecnie pobieram zasiłek macierzyński z ZUS. Kiedy mogę zarejestrować się w urzędzie pracy i czy przysługuje mi zasiłek dla osób bezrobotnych? Z jakich form wsparcia mogę skorzystać?

Rynek pracy w mediach

GIODO: Uważajmy na służbowe dane trzymane na prywatnym sprzęcie

2015-01-27Coraz częściej pracownicy instytucji publicznych czy firm wykorzystują do pracy prywatne komputery, pendrive'y i smartfony. Europejski inspektor ochrony danych apeluje więc o rozważne obchodzenie się z zapisanymi na nich informacjami i danymi.

Zarobki: Ile zarabia specjalista ds. systemów zarządzania produkcją?

2015-01-27Ich pensje pną się w górę. Niektórzy zarabiają nawet o 4 tys. zł więcej niż wiosną 2014 r. Sprawdźcie, jak wiele się zmieniło w zarobkach pracowników produkcji.

Informacje z regionów

PUP Lubin - Wykaz potrzeb szkoleniowych

2015-01-26Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przedstawia wykaz potrzeb szkoleniowych bezrobotnych i poszukujących pracy na 2015 r.

PUP Ropczyce - Plan szkoleń grupowych

2015-01-26Powiatowy Urząd Pracy w Ropczycach informuje, iż plan szkoleń grupowych będzie opracowany w marcu 2015 r.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas