Powrót

Zostań liderem przedsiębiorczości

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2017-02-08

Masz takie cechy jak: samodzielność, przedsiębiorczość, odpowiedzialność, umiejętność planowania i myślenia analitycznego, sumienność – ten projekt jest dla Ciebie. Skorzystaj ze wsparcia na działalność.

Został uruchomiony kolejny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiający otrzymanie dotacji na założenie działalności gospodarczej. Będzie on realizowany na obszarze subregionu białostockiego (miasta Białystok oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków, Zabłudów).

Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku od 30. roku życia zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą, bezrobotnych, poszukujących pracy, nieaktywnych zawodowo oraz jednocześnie znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Szkolenia…

Przed założeniem działalności zostanie zapewnione obowiązkowe szkolenie, które ma na celu odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia firmy. W ramach szkolenia zostaną poruszone następujące tematy:

 • przygotowanie biznesplanu,
 • podstawy i procedury prawne z zakresu zakładania i funkcjonowania działalności gospodarczej,
 • formy prowadzenia działalności ,
 • marketing oraz księgowość,
 • formy zatrudniania pracowników,
 • obowiązki pracodawcy i płatnika wobec ZUS i US.

Uczestnicy będą mieli również do wyboru szkolenia z E-commerce, budowania wizerunku, CSR w biznesie, zarządzania sprzedażą i relacją z klientem, kluczowych momentów w negocjacjach czy zarządzania jakością.

Jednorazowa dotacja inwestycyjna oraz…

Maksymalna kwota dotacji inwestycyjnej dla jednej osoby wynosi 23 125,00 zł. W regulaminie nie został określony limit wysokości wsparcia finansowego w stosunku do kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej, co oznacza, że wsparcie może obejmować 100 proc. kosztów uruchomienia firmy.

Dodatkowo można otrzymać również wsparcie pomostowe –  aż przez 12 miesięcy. W ramach wsparcia pomostowego uczestnik projektu otrzymuje: wsparcie finansowe do wysokości minimalnego wynagrodzenia oraz specjalistyczne wsparcie towarzyszące (indywidualne i grupowe doradztwo w zakresie zasad przedsiębiorczości, prowadzenia własnego biznesu, doradztwo inwestycyjne, w zakresie podejmowania/wdrażania działań innowacyjnych).

Dodatkowe informacje

Jeśli wniosek zostanie odrzucony na etapie oceny, osobie starającej się o dotacje przysługuje prawo do złożenia wniosku o ponowną weryfikację, w odróżnieniu od wniosków składanych w urzędzie pracy. Firma, utworzona w ramach projektu powinna działać minimum 12 miesięcy od dnia uzyskania wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego.

Formularze rekrutacyjne do projektu przyjmowane są do 17.02.2017 r. do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać  w Biurze Projektu: Izba Handlowo-Przemysłowa.

Joanna Kuzub (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

Źródło: http://www.iph.bialystok.pl/projekt-liderzy-przedsiebiorczosci/


Zobacz podobne artykuły:

 • Dofinansowanie zatrudnienia z urzędu pracy
  Pracodawco, potrzebujesz dofinansowania do zatrudnienia nowego pracownika? Sprawdź ofertę urzędu pracy i wybierz dofinansowanie najkorzystniejsze dla Twojej firmy!

 • Zatrudnianie osób pozbawionych wolności
  Na rynku pracy coraz trudniej o pracowników. Pracodawcy poszerzają więc krąg poszukiwań kandydatów do pracy. Coraz częściej upominają się też o osoby pozbawione wolności. Sprawdź, jak wygląda zatrudnienie osób skazanych i jakie korzyści z tego płyną!

 • Dofinansowanie działalności gospodarczej z urzędu pracy
  Myślisz o założeniu firmy? Chcesz otrzymać dotację na ten cel? Sprawdź, jakie warunki musisz spełniać, żeby uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy oraz kiedy urząd może odmówić przyznania dotacji!

 • Gdzie szukać dofinansowania na działalność gospodarczą
  Planujesz wystartować z własnym biznesem? Zastanawiasz się, skąd możesz otrzymać dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczej? Podpowiadamy, gdzie szukać wsparcia finansowego!

 • Bon na zasiedlenie nie tylko dla podejmujących pracę na etacie
  Bon na zasiedlenie to jedna z najpopularniejszych form wsparcia w urzędzie pracy. Pozwala osobie bezrobotnej wyjść poza lokalny rynek pracy i poszerzyć horyzont poszukiwań o oddalone od miejsca zamieszkania miasta, a nawet zagranicę.

 • Większe dotacje na start, czyli zmiany w przepisach dotyczących spółdzielni socjalnych
  Nowelizacja przepisów wprowadza nie tylko zmiany dotyczące funkcjonowania spółdzielni socjalnych - liczby członków, ale również zwiększa wsparcie finansowe, o które spółdzielnie będą mogły się ubiegać. Sprawdź, ile można zyskać!

 • Wsparcie dla opiekunów osoby niepełnosprawnej
  Opiekujesz się osobą niepełnosprawną? Chcesz wrócić do aktywności zawodowej? Sprawdź, jak urząd pracy może Ci w tym pomóc!

 • Formy wsparcia z urzędu pracy – jak wybrać korzystną
  Formy wsparcia przypisane do I profilu pomocy

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.
  Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.