Powrót

Zostań liderem przedsiębiorczości

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2017-02-08

Masz takie cechy jak: samodzielność, przedsiębiorczość, odpowiedzialność, umiejętność planowania i myślenia analitycznego, sumienność – ten projekt jest dla Ciebie. Skorzystaj ze wsparcia na działalność.

Został uruchomiony kolejny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiający otrzymanie dotacji na założenie działalności gospodarczej. Będzie on realizowany na obszarze subregionu białostockiego (miasta Białystok oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków, Zabłudów).

Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku od 30. roku życia zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą, bezrobotnych, poszukujących pracy, nieaktywnych zawodowo oraz jednocześnie znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Szkolenia…

Przed założeniem działalności zostanie zapewnione obowiązkowe szkolenie, które ma na celu odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia firmy. W ramach szkolenia zostaną poruszone następujące tematy:

  • przygotowanie biznesplanu,
  • podstawy i procedury prawne z zakresu zakładania i funkcjonowania działalności gospodarczej,
  • formy prowadzenia działalności ,
  • marketing oraz księgowość,
  • formy zatrudniania pracowników,
  • obowiązki pracodawcy i płatnika wobec ZUS i US.

Uczestnicy będą mieli również do wyboru szkolenia z E-commerce, budowania wizerunku, CSR w biznesie, zarządzania sprzedażą i relacją z klientem, kluczowych momentów w negocjacjach czy zarządzania jakością.

Jednorazowa dotacja inwestycyjna oraz…

Maksymalna kwota dotacji inwestycyjnej dla jednej osoby wynosi 23 125,00 zł. W regulaminie nie został określony limit wysokości wsparcia finansowego w stosunku do kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej, co oznacza, że wsparcie może obejmować 100 proc. kosztów uruchomienia firmy.

Dodatkowo można otrzymać również wsparcie pomostowe –  aż przez 12 miesięcy. W ramach wsparcia pomostowego uczestnik projektu otrzymuje: wsparcie finansowe do wysokości minimalnego wynagrodzenia oraz specjalistyczne wsparcie towarzyszące (indywidualne i grupowe doradztwo w zakresie zasad przedsiębiorczości, prowadzenia własnego biznesu, doradztwo inwestycyjne, w zakresie podejmowania/wdrażania działań innowacyjnych).

Dodatkowe informacje

Jeśli wniosek zostanie odrzucony na etapie oceny, osobie starającej się o dotacje przysługuje prawo do złożenia wniosku o ponowną weryfikację, w odróżnieniu od wniosków składanych w urzędzie pracy. Firma, utworzona w ramach projektu powinna działać minimum 12 miesięcy od dnia uzyskania wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego.

Formularze rekrutacyjne do projektu przyjmowane są do 17.02.2017 r. do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać  w Biurze Projektu: Izba Handlowo-Przemysłowa.

Joanna Kuzub (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

Źródło: http://www.iph.bialystok.pl/projekt-liderzy-przedsiebiorczosci/


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • Dotacja na otwarcie firmy – kiedy następuje wyrejestrowanie z urzędu pracy?
    Dotacja na otwarcie firmy, czyli jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, to jedno z najpopularniejszych wsparć, które osobom bezrobotnym oferują urzędy pracy. Jaką kwotę można otrzymać? Jakie warunki należy spełnić? Kiedy następuje wyrejestrowanie z urzędu pracy po przyznaniu dotacji?

  • Karta pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy"
    Cudzoziemcy, którzy uzyskują pozytywną decyzję wojewody i zezwolenie na pobyt np. czasowy odbierają kartę pobytu, na której najczęściej widnieje adnotacja „dostęp do rynku pracy”. Co ona oznacza? Wyjaśniamy.

  • Zmiany w przepisach BHP na stanowisku pracy wyposażonym w monitor ekranowy
    Postęp technologiczny, a wraz z nim zmiany, które zaszły w ostatnich 25 latach, stały się powodem nowelizacji przepisów dotyczących stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy. Co się zmieniło? Ile czasu mają pracodawcy na dostosowanie miejsca pracy do nowych regulacji? Odpowiadamy.

  • Ponad 20 tysięcy złotych na szkolenie dla osoby bezrobotnej
    Chcesz otrzymać środki na szkolenie indywidualne? Sprawdź, co należy zrobić, aby urząd pracy zrefundował koszty szkolenia!

  • Świadczenie aktywizacyjne [INFOGRAFIKA]
    Świadczenie aktywizacyjne to wsparcie, jakie urząd pracy może przyznać pracodawcy za zatrudnienie osoby bezrobotnej. Kto może zostać skierowany przez urząd? Jak długo wypłacane jest świadczenie? Sprawdźcie.

  • Roboty publiczne a limit umów o pracę na czas określony
    Czy umowa o pracę, którą podpisują bezrobotni w ramach robót publicznych wlicza się do limitu 3 umów (33 miesięcy) na czas określony, wymienionych w Kodeksie pracy? Podpowiadamy.

  • Bon na zasiedlenie [INFOGRAFIKA]
    Bon na zasiedlenie to przewidziana w ustawie o promocji zatrudnienia forma wsparcia młodych osób, które postanowiły zmienić swoje miejsce zamieszkania z powodu podjęcia pracy w innym mieście. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Podpowiadamy.

  • Dni wolne w trakcie odbywania stażu
    Staż jest jedną z form wsparcia osób bezrobotnych oferowaną przez urzędy pracy. Dzięki niej bezrobotny nabywa umiejętności praktycznych do wykonywania pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą. W trakcie stażu stażyście przysługują dni wolne. W jakim wymiarze? Odpowiadamy.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy