Powrót

PUP Suwałki - Dotacje na założenie firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach informuje, że od15 maja 2017 r. przyjmowane będą od osób bezrobotnych, absolwentów Centrum Integracji Społecznej, absolwentów Klubu Integracji Społecznej wnioski o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej.

Nabór wniosków przeprowadzany będzie w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie suwalskim i  mieście Suwałki (III)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

W projekcie mogą brać udział osoby poniżej 30. roku życia, które nie pracują, nie kształcą się i nie szkolą (tzw. kategoria NEET). Osoby do 25. roku życia do dnia udzielenia wsparcia nie mogą figurować w rejestrze osób bezrobotnych dłużej niż 4 miesiące.

Wniosek oraz regulamin przyznawania dofinansowania jest dostępny na stronie urzędu, zakładka: Dokumenty do pobrania, lub w pokoju nr 20.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach, 15.05.2017


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.