Powrót

Czy w związku ze zmianą stanowiska ze stanowiska urzędniczego na stanowisko pomocnicze pracownik straci dodatek funkcyjny?

Pracownik administracji zatrudniony jest w szkole na stanowisku głównego specjalisty, grupa XII. Jest to stanowisko urzędnicze. Ten pracownik sprawuje też nadzór nad pracownikami obsługowymi. Aby mógł otrzymywać dodatek funkcyjny, zaproponowano mu zmianę stanowiska na kierownika gospodarczego - grupa XIII. Stanowisko kierownika gospodarczego jest stanowiskiem pomocniczym i obsługi. Czy w związku ze zmianą stanowiska ze stanowiska urzędniczego na stanowisko pomocnicze pracownik na tym nie straci? Ewentualnie czy głównemu specjaliście można przyznać dodatek funkcyjny za nadzór nad pracownikami obsługi?

Czytaj więcej na stronach serwisu

Źródło: Serwis www.kadry.abc.com.pl, „Czy w związku ze zmianą stanowiska ze stanowiska urzędniczego na stanowisko pomocnicze pracownik straci dodatek funkcyjny?”, Krzysztof Lisowski, 17.11.2017


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.